Sparta dvě minuty před koncem vedla, ale v závěru srovnal Hyčka

Brno /FOTOGALERIE/ – Tomu zápasu nic nechybělo. Dynamický fotbal se spoustou šancí, šest gólů, zahozená penalta a rozuzlení poslední akcí. Prvoligoví fotbalisté Zbrojovky na domácím trávníku remizovali před zraky 9223 diváků s pražskou Spartou 3:3.

2.10.2016 AKTUALIZOVÁNO 2.10.2016

Tomu zápasu nic nechybělo. Dynamický fotbal se spoustou šancí, šest gólů, zahozená penalta a rozuzlení poslední akcí. Prvoligoví fotbalisté Zbrojovky na domácím trávníku remizovali před zraky 9223 diváků s pražskou Spartou 3:3.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Zbrojovka dostala gól dvě minuty před koncem druhé půle od Matěje Pulkraba a Sparta už takřka třímala tři body, ale z posledního rohového kopu duelu skóroval Alois Hyčka. „Po obdrženém gólu jsme měli chvíli hlavy dole. Trenér Habanec nám však říkal, že musíme bojovat až do poslední minuty," radoval se subtilní záložník Hyčka.

Po brněnském vyrovnání se sparťané vrhli na pomezní rozhodčí Lucii Ratajovou, která neodmávala ofsajd. Hyčka v něm evidentně stál, což potvrdily i televizní záběry. „Ženy mají zůstat u plotny a ne rozhodovat mužský fotbal," zlobil se letenský gólman Tomáš Koubek. Dočasný trenér Pražanů David Holoubek volil opatrnější hodnocení. „Branka z ofsajdu byla zřejmá, ale především mě mrzí fakt, že roh vůbec vznikl," posteskl si Holoubek.

Jeho protějšek na brněnské střídačce Svatopluk Habanec odmítl o ofsajdu polemizovat. „Stál jsem od toho sedmdesát metrů a přede mnou dvacet hráčů, situaci jsem neviděl. Až ji uvidím, můžu k tomu něco říct," pronesl.

Na poslední roh přispěchal do pokutového území Sparty také brněnský gólman Dušan Melichárek, který se pak jako první vrhl na střelce Hyčku. „Dušanův gól," ušklíbl se brněnský kapitán Jan Polák. „S bodem určitě musíme být spokojení, protože zápas byl skoro rozhodnutý, ale do standardky jsme šli na sto padesát procent," liboval si Polák, který zaskočil na místě stopera.

Zbrojovka vedla od čtvrté minuty zásluhou Michala Škody, ale závěr poločasu patřil Spartě, kdy skóre otočili Ondřej Mazuch s Bořkem Dočkalem.

V úvodu druhé půle odmítl vyrovnání Jakub Řezníček, který zahodil penaltu, jenže deset minut před koncem se premiérovým gólem v nejvyšší soutěži zasloužil o dramatický závěr střídající Jakub Přichystal. „Zkusil jsem to a doufal, že gól padne. Proti Spartě si ho určitě budu pamatovat," usmál se Přichystal.

9. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno – Sparta Praha 3:3 (1:2)

Branky: 4. Škoda, 80. Přichystal, 90+2. Hyčka – 34. Mazuch, 42. Dočkal, 88. Pulkrab

Rozhodčí: Královec – Kotík, Ratajová

ŽK: Jakub Šural – Mazuch

Diváci: 9223

Brno: Melichárek – Jakub Šural (77. Lacko), Vraštil, Polák, Lutonský – Sedlák, Krejčí – Hyčka, Škoda, Štohanzl (74. Přichystal) – Řezníček (79. Vávra). Trenér: Habanec

Sparta: Koubek – Karavajev, Mazuch, Holek, Michal Kadlec – Čermák (83. Pulkrab), Mareček (83. Lafata), Dočkal, Sáček, Holzer (79. Juliš) – V. Kadlec. Trenér: Holoubek

2.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Rezidentní parkování v Brně se odkládá. Město nestihlo přípravy

Brno – Několik desítek minut objíždí každý večer Petr Bednář okolí svého bydliště v brněnské Grohově ulici, když hledá parkovací místo. Už v dubnu příštího roku mu mělo pomoci rezidentní parkování. Představitelé města jeho start ale odkládají až na září.

Průměrná mzda na jihu Moravy vzrostla o pět procent na 26 413 korun

Brno - Průměrná mzda v Jihomoravském kraji vzrostla ve 3. čtvrtletí meziročně o pět procent na 26.413 korun. Zaměstnanci si tak v průměru polepšili o 1261 korun. Reálný růst mezd s ohledem na inflaci dosáhl 4,5 procenta. Vyplývá to z informací, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Zátah revizorů v rozjezdech: Pozvracím vás, hrozil černý pasažér

Brno /REPORTÁŽ/ – Téměř prázdnými ulicemi nočního Brna se řítí potemnělý autobus. Navzdory tomu, že v něm sedí devět revizorů a osm strážníků, světla v kabině jsou zhasnutá. „Je to proto, aby působil nenápadně," vysvětluje mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Autobus totiž jede na další ze zátahů revizorů v nočních linkách, takzvaných rozjezdech. O víkendu při něm zkontrolovali dvanáct autobusů, chytli téměř sto černých pasažérů. Za jedinou noc revizoři dokáží zkontrolovat až devět set cestujících.