Sparta přijela vyučovat moderní fotbal. A vyhrála

Boskovice – Od začátku fotbalového zápasu v Boskovicích bylo jasné, že cesta za dalšími body bude pro domácí tentokrát těžká. Přijela Sparta Brno, které zápas parádně sednul. Vedla už po dvou minutách a náskok udržela. „Byl to jasně nejsilnější soupeř, se kterým jsme zatím hráli," připustil trenér Boskovic Milan Peša.

9.9.2012

Fotbalisté Boskovic prohráli doma se Spartou Brno 1:3.Foto: DENÍK/Hynek Skoták

Boskovice v minulém kole překvapily výhrou ve Znojmě, tentokrát přivítaly doma Spartu Brno. Oproti hostům s věkovým průměrem dvacet let byli působili domácí mladíci s Vykoukalem, Václavkem a Janíčkem jako zkušená parta. Přesto Sparta předváděla od začátku výborný taktický výkon a dobře organizovanou hru s rychlým přechodem do útoku.

Už ve druhé minutě ukázali hosté svoji sílu. Jejich rychlý brejk odvrátili domácí na roh. Po něm se dostali Brňané ke dvěma dorážkám a nakonec se míč dokutálel za brankovou čáru.

V domácí bráně si počínal velice zkušeně sedmnáctiletý Klimeš. V sedmé minutě zachránil dlouhým výběhem další branku.

Boskovicím dělalo problémy dostat se přes dobře organizovanou hru Sparty do zakončení.

Ve 26. minutě si hostující Hajn před vápnem pokryl a zpracoval míč a jeho parádní ránu vytěsnil ještě lepším zákrokem Klíma.

Po půlhodině hry měli hosté další šanci. Hráč šel sám na boskovického gólmana, ale místo střely přihrál spoluhráči do ofsajdu

O pár minut později vytáhl Klíma konečky prstů nepříliš razantní ale k tyči mířenou střelu.

Do přestávky už branka nepadla. Domácí měli o čem přemýšlet, ale najít recept na dobře fungující stroj bylo těžké. „Boskovice chtějí hrát fotbal jako my, to nám vyhovuje. Akorát na naší straně je asi větší percentuelní kvalita. Hráči mají lepší návyky a pěstují je už odmalička," zdůvodnil fungující taktickou hru hostů jejich trenér Rostislav Horáček.

Domácí fotbalisté nenašli recept na kvalitní hru soupeře ani po přestávce. Stejný styl hry přinesl Spartě i druhý gól. Na ten ještě Boskovičtí zareagovali, když se z penalty trefil Müller. jenže hosté pak čtvrt hodiny před koncem dali na 3:1 a náskok už si pohlídali až do konce. „Soupeř vyhrál zaslouženě.. Zaostávali jsme v osobních soubojích, byli jsme nedůrazní. Sparta rychle kombinovala," komentoval prohru Peša. „V Boskovicích se nám dařilo vrchovatě. Hráli jsme zodpovědně, je to výsledek toho, že s hráči hodně komunikujeme. Posílili jsme také o gólmana Zádrapu a Záložníka Makiše ze Zbrojovky Brno a udělali nějaké změny," vysvětloval Horáček.

Ve vloženém patnáctém kole krasjkého přeboru hostí Boskovice ve středu Rajhrad. Hraje se už od pěti hodin odpoledne.

Ráječko prohrálo doma s Rousínovem, Blansko porazilo Kuřim, která ovšem předvedl a bojovný výkon a po snížení na 2:1 ještě hrozila vyrovnáním.

FC Boskovice – FC Sparta Brno 1:3 (0:1)

Müller (pen.)

Autor: Hynek Skoták

9.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Kamery ve městech? Pozor na ztrátu soukromí, varuje expert

Jižní Morava - Pomáhají policistům v chytání zločinců, strážníkům v ochraně lidí před kapsáři a třeba i brněnskému dopravnímu podniku a Brněnským komunikacím při rychlém řešení kolapsů. Zároveň ale vyvolávají otázky ohledně možnosti jejich zneužití. Řeč je o kamerových systémech, které čeká modernizace ve většině velkých jihomoravských měst.

Za zločin přišel trest: Zbrojovku čeká boj o udržení

Brno /INFOGRAFIKA/ - Pro vedení brněnského fotbalového klubu přichází po zpackaném podzimu rozhodující fáze sezony. V zimní přestávce potřebuje Zbrojovka ulovit posily, které ji zvednou ze čtrnácté pozice v první lize.

AKTUALIZUJEME

Přítele své sestry střelil do obličeje, úmyslně, tvrdí obžaloba

Brno - Přítele své sestry střelil jednadvacetiletý muž v Cetkovicích na Blanensku podle obžaloby do obličeje, u brněnského krajského soudu se v úterý zpovídá z pokusu o vraždu. Mladíkovi hrozí 10 až 18 let vězení. Muž popírá, že by střílel úmyslně. Poškozený a jeho matka žádají jako odškodné celkem 11 milionů korun.