„Nyní schvalujeme jen souhlas zastupitelstva s vyčleněním peněz v rozpočtu. Ten musíme předložit ministerstvu školství, abychom mohli pokračovat v jednání o přidělení dotace," sdělil zastupitelům starosta Vlastimil Gabrhel s tím, že město současně od sdružení fotbalové mládeže přebírá zpět roli investora. „Stadion je majetkem města a investovat do něj podle nového občanského zákoníku musí vlastník. Půjde o investici města do jeho infrastruktury, fotbalový klub a ligové požadavky v tom nyní nehrají roli," dodal sociálně demokratický starosta.

Gabrhel musel vyslechnout ostré útoky svého předchůdce Zbyška Kaššaie. „Celá záležitost je od počátku ze strany města manažersky naprosto nezvládnutá a má své dopady i na klub, který nyní bojuje o záchranu. Už v září jsem říkal, že deset milionů je málo, že by město mělo dát aspoň třicet. A jsem také přesvědčen, že by je do stadionu mělo investovat bez ohledu na to, zda státní dotace přijde nebo ne," hromoval bývalý starosta, který musel pozastavit své členství v sociální demokracii, protože stojí před soudem, kde čelí obžalobě z navádění k manipulaci s dopravním přestupkem.

Zcela opačně promluvil opoziční zastupitel a lídr hnutí Pro Zojmo Jiří Kacetl, který označil investici za zcela přemrštěnou. „Město má dávat peníze do věcí, které jsou pro celý komunál, chodníků ulic a podobně. Požadavky, které má na prvoligové stadiony pan Pelta nejsou požadavky prospěšné občanům města. Jindy se tu dohadujeme o deseti tisících a teď bychom vyhodili dvacet milionů panu Peltovi? Radím kolegům, nebuďme šílení a odmítněme tento návrh. Já osobě jej v žádném případě podpořit nemohu," apeloval.

Mezi proudy stanul zastupitel opozičních občanských demokratů Květoslav Svoboda. „Souhlasím s tím, že manažersky to stálo, počínaje panem Haškem přes pana starostu po celý ansámbl kolem, akorát za houby. Na druhé straně je fotbal velký fenomén a stadion si po letech chátrání zaslouží důkladnou opravu. A ty se ve všech městech, kde se hraje první liga vždycky dělaly tak, že skládalo peníze město a ministerstva," argumentoval bývalý plavecký olympionik.

Nezařazený zastupitel Jiří Lduvík hned replikoval. „Fotbal je jistě fenoném, ale fenomén prohnilosti této země. Stadion bychom měli řešit jinak," vyzval. Pro fotbal by totiž mělo město podle něj připravit nový areál. „Ze stadionu v parku udělejme všesportovní stánek připravený třeba i pro rockové koncerty. Prodejme Čafku, připravme projekt, sežeňme dotace a postupně postavme nový stadion i tréninkovými plochami," navrhoval Ludvík. Vedení města podpořil radní Miloslav Kavka, který kritiku označil za nepoučenou a zastupitel František Šebela, podle kterého umělé osvětlení a vyhřívané trávníky patří již ke standardu všude ve světě.