Tišnov vyhrál devítigólovou přestřelku s Rosicemi a postupuje

Tišnov, Brno /FOTOGALERIE/ – Pokud tak budou vypadat i jejich zápasy v divizi D, mají se fotbaloví fanoušci v nové sezoně na co těšit. Tišnov v neděli v předkole Mol Cupu porazil Rosice v přestřelce 5:4 po prodloužení a těší se na duel prvního kola, který odehraje už v sobotu doma s třetiligovým Hulínem.

16.7.2017

Tišnov (v bílých dresech) v neděli v předkole Mol Cupu porazil Rosice v přestřelce 5:4 po prodloužení.Foto: Deník / Stehlík Lubomír

Tišnovský divizní nováček prohrával v poločase už o dva góly, ale brankami v 87. a 89. minutě vydřel prodloužení, v němž dovršil obrat. „Věřil jsem pořád, stáhli jsme hru na tři obránce, Jirka Huška šel jako nejvyšší na hrot a podařilo se nám dotáhnout,“ těšilo tišnovského trenéra Zdeňka Valnohu.

Rosice dělilo od postupu jen několik minut. „Vedeme 3:1, je to vyhraný zápas. Nezvládli jsme vůbec defenzivní činnost. Nebrečíme, jsme Rosice, chtěli jsme vyhrát a basta,“ uvedl hostující trenér Michal Kugler.

V prodloužení sice poslal jeho tým opět do vedení Pavel Drbal, nicméně Tišnov znovu zvládl obrat, když se potřetí a počtvrté v zápase prosadil domácí útočník František Kuldan. Vítěznou trefu zaznamenal dvě minuty před koncem prodloužení. „Šli jsme do utkání po čtyřech trénincích od začátku přípravy, takže jsem hráčům spíš řekl, aby si utkání užili a zahráli si fotbal. Postoupit jsme samozřejmě chtěli. Nakonec se z toho vyklubal takový zápas,“ usmíval se Valnoha.

Brzký termín se ukázal pro obě mužstva jako palčivý problém. „Trénujeme čtrnáct dní a problém je spíš únava, potřebujeme pracovat na dynamice a výbušnosti. Abychom kvůli zápasu od středy netrénovali, to si nemůžeme dovolit,“ nastínil Kugler.

Oba celky se spolu po postupu Tišnova z krajského přeboru utkají také v divizi D. Nováček si ověřil, že o patro výš může obstát. „Uvidíme, každý zápas je jiný. Chceme hrát lepší střed tabulky. Myslím, že na to máme. Proti Rosicím už nám perfektně zahrály i nové posily, ještě čekáme na další dva hráče. Věřím, že přijdou,“ přiblížil tišnovské plány Valnoha.

Tišnov - Rosice 5:4 pr.

Poločas: 1:3. Prodloužení: 2:1. Branky: 27. Kuldan, 87. Kuldan, 89. Duda, 102. Kuldan, 118. Kuldan – 12. Přichystal, 40. Selingr, 45. Přichystal, 95. Drbal. Rozhodčí: Kolář – Buček, Kadlec.

Autor: Martin Vymyslický

16.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

Billboard představitelů KDU-ČSL těsně u silnice první třídy číslo třiapadesát u místní části Miroslavi - Kašence stál i 21. září 2017. V době, kdy by billboardy měly z těchto míst zmizet.
3 27

Za kampaně na nelegálních billboardech nemůžeme, hájí se politické strany

22

Kolony v centru: kolaps odnesl vedoucí dopravního odboru Bielko

Festival nabídne šedesát druhů piva a hudební lahůdky. Na stadionu za Lužánkami

Brno – Pivní speciály, lahůdky nejen české kuchyně a koncert oblíbených kapel. První ročník festivalu Beer Fest Brno má být ve velkém stylu. „Napadlo nás to spontánně, když jsme zjistili, že Beer Fest Brnu chybí. Rozhodli jsme se ho zorganizovat a pokusíme se založit každoroční tradici,“ uvedl pořadatel David Kopp.

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Vlakem z Adamova do Brna? Cestování zkomplikuje výluka na trati

Blanensko – Oprava jedné koleje omezí provoz na železnici na Blanensku. Nedotkne se rychlíků a spěšných vlaků, projedou i některé osobní. Ostatní nahradí autobusy. Výluka na železniční trati Brno-Česká Třebová v úseku z Brna do Adamova začne v sobotu a potrvá týden.

Podle obžaloby týral děti. Rodinný přítel tvrdí, že byl svědomitý a snaživý otec

Brno, Břeclavsko – Byl svědomitý otec, zastal se obžalovaného rodinný přítel. U Krajského soudu v Brně v pátek dopoledne pokračovalo hlavní líčení s mužem, který podle obžaloby týral od podzimu 2015 do jara 2016 své dvě děti v penzionu na Břeclavsku.