To byla přestřelka. Znojmo vydolovalo v Jablonci bod

Jablonec - Fotbalisté Jablonce v pátém kole první ligy dvakrát ztratili dvoubrankový náskok nad Znojmem a nakonec po přestřelce remizovali 5:5. Nováček soutěže vyrovnal v nastavení zásluhou Reljiče. Po dvou gólech dali domácí Kopic a hostující Heinz.

17.8.2013 1

5. kolo fotbalové Gambrinus ligy se hrálo v Jablonci 17. srpna mezi domácím FK Baumit a 1. SC Znojmo. Zleva Karel Piták a Todor Yonov.Foto: DENÍK/Vít Černý

Jablonec byl po většinu utkání lepším týmem, ale už ve třetí minutě ho zaskočil hostující Helísek, který zblízka propálil gólmana Špita a připravil ho o šanci na sté čisté konto v kariéře. Pro Znojmo to byl teprve druhý zásah v sezoně a první po 287 minutách.
Domácí to však spíše nabudilo a rozjeli ofenzivní smršť v podobě branek Pitáka a dvou zásahů Kopice. Ten mohl ještě před pauzou zkompletovat hattrick, ale jeho ránu z bezprostřední blízkosti Hrubý vyrazil na roh.

Do druhé půle udělali oba trenéři po jedné změně. V kabině Jablonce zůstal zdravotně indisponovaný Kubista a nahradil ho Vošahlík hrající 150. ligový zápas.
Jablonec začal podobně, jako skončil první poločas. Krátce po zahájení hry mohl přidat čtvrtou branku Piták po krásném centru Vaňka, ale vysoký míč z voleje poslal mimo.

Jenže pak začal úřadovat i nováček, který měl dosud nejhorší ofenzivu v lize. Po zaváhání domácí obrany snížil hlavou zkušený Heinz. Znojmo přežilo několik nebezpečných situací před svou brankou a čtvrthodiny před koncem vyrovnalo znovu zásluhou Heinze.
To však byla jen předzvěst gólových hodů. Domácím vrátili dvoubrankový náskok reprezentant Vaněk a Jablonský, který z malého vápna vstřelil svoji první ligovou branku.

Už se zdálo, že se Jablonec pozitivně naladí na čtvrté předkolo Evropské ligy s Betisem Sevilla, jenže závěr patřil Znojmu. Nejprve Okleštěk snížil a v závěru si domácí nepohlídali brejk, Reljič si pohrál s obránci a přízemní střelou zařídil Znojmu třetí bod v sezoně.

5. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - 1. SC Znojmo 5:5 (3:1)
Branky34. a 38. Kopic, 15. Piták, 77. Vaněk, 81. Jablonský - 53. a 75. Heinz, 3. Helísek, 86. Okleštěk, 90. Reljič. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Gallo. ŽK: Vaněk - Nepožitek, Heinz, Hrubý, Hnaníček, Reljič, Hrošovský. Diváci: 3150.
JablonecŠpit - Kubista (46. Vošahlík), Kysela, Beneš, Novák - Loučka, Vaněk - Kopic (73. Jablonský), Piták (66. Třešňák), Čížek - Hubník. Trenér: Skuhravý.
ZnojmoHrubý - Hříbek, Hnaníček, Jonov, Mudra - Buchta (71. Hrošovský), Zeba (46. Reljič) - Helísek, Nepožitek, Cihlář (65. Okleštěk) - Heinz. Trenér: Kalvoda.

Autor: ČTK

17.8.2013 VSTUP DO DISKUSE 1

Kajínek po propuštění z vězení vyvolává mezi lidmi různé reakce. Jedni jej odsuzují, druzí jej považují za celebritu. Když ve čtvrtek odpoledne s přítelkyní nakupoval v brněnském univerzitním kampusu, lidé se s nim fotili a chtěli autogramy.
3 2

Restaurace se chlubila návštěvou vraha Kajínka. Vzbudila rozporuplné reakce

Dálnice D1 na Brno byla zavřená kvůli nehodě

Plzeň lanaří Řezníčka. Zatím jsem nic nepodepsal, říká brněnský forvard

Brno – Jde o žhavé zboží, není proto divu, že kolem něj krouží spousta zájemců. Útočník fotbalové Zbrojovky Jakub Řezníček patří mezi pilíře týmu a letos nastřílel sedm gólů, o urostlého fotbalistu projevila vážný zájem Plzeň.

Brno – Osobní stráž dostala ve středu odpoledne kachní rodina, která se vydala na cestu přes královopolskou Drobného ulici až k mokřadu pod Svitavskou radiálou nedaleko Nákupního centra Královo Pole. „Kolemjdoucí, kteří viděli, jak kachna s mláďaty přechází přes rušnou silnici a pokračuje kolem bývalého stadionu k benzínce ve Sportovní ulici, zavolali strážníky," řekl mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Brňan v Manchesteru: City a United se spojily

Manchester, Brno - Když se dozvěděl o tragédii, která se odehrála jen kousek od něj, hned díky aplikaci na sociálních sítích oznámil, že je v pořádku. „Jen aby doma neměli strach. Musel jsem dát rodině vědět, že jsem v pořádku," vysvětluje pětadvacetiletý Jan Kabourek.

Muž se chtěl zabít skokem ze Stránské skály. Zabránili mu v tom policisté

Brno – Ukončit svůj život chtěl muž skokem ze Stránské skály. Policisty na něj upozornili jeho známí, kterým rozeslal zprávy s tím, že se chce zabít. Dvě hlídky policistů proto vyrazily na místo po muži pátrat. Na Stránské skále potkaly skupinu kamarádů, kteří již muže hledali. Jakmile ten uslyšel známé hlasy, vyrazil na okraj skály.