To byla přestřelka. Znojmo vydolovalo v Jablonci bod

Jablonec - Fotbalisté Jablonce v pátém kole první ligy dvakrát ztratili dvoubrankový náskok nad Znojmem a nakonec po přestřelce remizovali 5:5. Nováček soutěže vyrovnal v nastavení zásluhou Reljiče. Po dvou gólech dali domácí Kopic a hostující Heinz.

17.8.2013 1

5. kolo fotbalové Gambrinus ligy se hrálo v Jablonci 17. srpna mezi domácím FK Baumit a 1. SC Znojmo. Zleva Karel Piták a Todor Yonov.Foto: DENÍK/Vít Černý

Jablonec byl po většinu utkání lepším týmem, ale už ve třetí minutě ho zaskočil hostující Helísek, který zblízka propálil gólmana Špita a připravil ho o šanci na sté čisté konto v kariéře. Pro Znojmo to byl teprve druhý zásah v sezoně a první po 287 minutách.
Domácí to však spíše nabudilo a rozjeli ofenzivní smršť v podobě branek Pitáka a dvou zásahů Kopice. Ten mohl ještě před pauzou zkompletovat hattrick, ale jeho ránu z bezprostřední blízkosti Hrubý vyrazil na roh.

Do druhé půle udělali oba trenéři po jedné změně. V kabině Jablonce zůstal zdravotně indisponovaný Kubista a nahradil ho Vošahlík hrající 150. ligový zápas.
Jablonec začal podobně, jako skončil první poločas. Krátce po zahájení hry mohl přidat čtvrtou branku Piták po krásném centru Vaňka, ale vysoký míč z voleje poslal mimo.

Jenže pak začal úřadovat i nováček, který měl dosud nejhorší ofenzivu v lize. Po zaváhání domácí obrany snížil hlavou zkušený Heinz. Znojmo přežilo několik nebezpečných situací před svou brankou a čtvrthodiny před koncem vyrovnalo znovu zásluhou Heinze.
To však byla jen předzvěst gólových hodů. Domácím vrátili dvoubrankový náskok reprezentant Vaněk a Jablonský, který z malého vápna vstřelil svoji první ligovou branku.

Už se zdálo, že se Jablonec pozitivně naladí na čtvrté předkolo Evropské ligy s Betisem Sevilla, jenže závěr patřil Znojmu. Nejprve Okleštěk snížil a v závěru si domácí nepohlídali brejk, Reljič si pohrál s obránci a přízemní střelou zařídil Znojmu třetí bod v sezoně.

5. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - 1. SC Znojmo 5:5 (3:1)
Branky34. a 38. Kopic, 15. Piták, 77. Vaněk, 81. Jablonský - 53. a 75. Heinz, 3. Helísek, 86. Okleštěk, 90. Reljič. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Gallo. ŽK: Vaněk - Nepožitek, Heinz, Hrubý, Hnaníček, Reljič, Hrošovský. Diváci: 3150.
JablonecŠpit - Kubista (46. Vošahlík), Kysela, Beneš, Novák - Loučka, Vaněk - Kopic (73. Jablonský), Piták (66. Třešňák), Čížek - Hubník. Trenér: Skuhravý.
ZnojmoHrubý - Hříbek, Hnaníček, Jonov, Mudra - Buchta (71. Hrošovský), Zeba (46. Reljič) - Helísek, Nepožitek, Cihlář (65. Okleštěk) - Heinz. Trenér: Kalvoda.