Jihomoravské derby vyhrálo Brno 2:0

Uherské Hradiště /AKTUALIZOVÁNO/ - Hlouček brněnských fanoušků srdnatě bojoval s příznivci Slovácka. Zpočátku se to však fotbalistům 1. FC Brno dařilo hůře, po skvělém druhém poločase však vyhráli v 18. kole Gambrinus ligy 2:0.

6.3.2010 1

Richard Dostálek - 1. FC Brno.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Po seznamovacím pokusu brněnského záložníka Křečka začali v derby o jižní Moravu udávat tempo hráči Slovácka. Velmi zlobil brněnský odchovanec Petr Švanvara, který provětrával hostujícího beka Jílka. Po narážečce Kubáně s Ondřejkou ještě na míč nedosáhl. V 15. minutě háčkoval agilní záložník Slovácka Zelenka, zakončil slabě. Tlak domácích narůstal a vyvrcholil sérií rohových kopů a hlavičkou Košúta do tyče. Tentýž hráč střílel vzápětí z podobné pozice nad. „Začali jsme dobře, měli jsme tlak i šance, lituji té tyčky. Po přestávce už zápas z naší strany nebyl takový. Po gólu jsme se sesypali, nakopávali míče, což jsme nechtěli. Brno zaslouženě vyhrálo,“ uznal domácí kouč Josef Mazura.

V závěru poločasu se vrátili k ofenzivě také Brňané a předvedli slovenskou smršť. Po narážečce s Dostálkem se na malém vápně objevil nekrytý Hodek, jeho střelu ovšem zablokoval Košút. Následný roh poslal Husár s přispěním brankáře Slovácka do břevna.

Po změně stran začalo opět aktivněji Slovácko, ale Ondřejka ve vyložené šanci promáchl a Kubáňova bomba šla mimo. V 58. minutě aktivní Kalabiška předznamenal dění následujících minut. Z jeho průniku ještě Hodek pálil trestuhodně nad. O šest minut později opět zatáhl míč po levé lajně, jeho přihrávku ztlumil gólman Filípko, ale Hodek ještě doklepl balon za jeho záda. V nastaveném čase nastartoval Kalabiška ještě jednou, natáhl na sebe dva obránce, ideálně předložil Doškovi, který chladnokrevně zakončil. „V úvodu zápasu nás domácí dostali pod tlak, měli jsme štěstí. Od 30. minuty se hra začala vyrovnávat, vytvořili jsme si šance. Ve druhé půli jsme věděli, že domácí se budou tlačit za výhrou. Šance přišla a po dvou skvělých akcích Kalabišky jsme rozhodli,“ těšilo brněnského kouče Miroslava Beránka.

1. FC Slovácko – 1. FC Brno 0:2 (0:2)

Branky: 64. Hodek, 90. Došek. ŽK: Filipko, Ondřejka, Urbánek, Kuncl – Dvorník, Dostálek, Bureš. Rozhodčí: Královec – Čecháček, Handlíř. Diváci: 5235.

Slovácko: Filipko – Kuncl (80. Chmelíček), Němčický, Košút, Kubáň – Fujerik (57. Nestoroski), Perůtka, Zelenka, Urbánek (83. Cleber) – Ondřejka, Švancara.

Brno: Bureš – Jílek, Dvorník, Trousil, Husár (52. Okleštěk) – Dostálek, Křeček – Došek, Hodek (90. Huška), Kalabiška – Rabušic (73. Borák).

6.3.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Nové hybridní BMW i8 jihomoravských policistů využívá pohon na elektřinu i spalovací motor.
1 14

Extrémně rychlý sporťák policistů narazil do stromu. Řidič za jízdy zkolaboval

Jakub Krejčík (vpravo).
10

Krejčík: V Kometě jsem domluvený, ale koukám i na jiné varianty

Poslední den kouření v hospodách: Protesty? Třeba vysypání nedopalků na ulici

Brno /ANKETA, INFOGRAFIKA/ - Poslední možnost zakouřit si v restauraci nebo baru mají v úterý lidé po celé republice. Pak už jim to nedovolí takzvaný protikuřácký zákon, který začne platit od středy 31. května.

AUTOMIX.CZ

Garáž 10 motoristů: Tahle parta stavěla fascinující auta, socialismu navzdory

Sedmdesátá léta minulého století československým automobilovým nadšencům příliš nepřála. Nabídka aut byla samozřejmě úzká a když už jste si vybrali, ani samotné pořízení nemuselo být snadné. Našli se ale tací, kteří se s takovou situací odmítli smířit a i v náročných podmínkách si plnili svoje automobilové sny. Takoví byli i nadšenci, kteří stáli za projektem s podivuhodným názvem GIOM.

ZUŠ Open: s nadanými dětmi v Brně vystoupí pěvkyně Kožená

Brno – Budoucí hvězdy zpěvu či hry na varhany i jiné nástroje, tance, či jiných uměleckých oborů se v úterý ukáží lidem na patnácti místech v Brně. Akce je součástí celorepublikové ZUŠ Open. Ve 280 městech se divákům představí 355 základních uměleckých škol. „S dětmi vystoupí také světoznámá operní pěvkyně Magdalena Kožená," upozornila za organizátory Jitka Volková.

Sezona Zbrojovky? Přerod pod novým koučem bolel, navíc končí opory

Brno – Jeden primát fotbalisté Zbrojovky v právě skončeném ročníku nejvyšší české soutěže uhájili, ale radost z něj určitě nemají. Brněnský celek sesbíral společně se Slováckem nejvíc remíz a právě čtrnáct nerozhodných výsledků v největší míře zapříčinilo, že Jihomoravané uzavřeli sezonu na jedenácté pozici. „Nevím, zda se dá hledat něco pozitivního," ohlíží se za brněnským ročníkem bývalý československý reprezentant Karel Kroupa starší. Deník Rovnost vybral pět bodů, jež ovlivnily sezonu.