V generálce na novou sezonu remizovala Líšeň se Spartou

Brno - Pro jedny povedená generálka, pro ty druhé rozhodně ne. Hráči Líšně si v posledním přípravném zápase před startem Moravskoslezské fotbalové ligy pozvali divizní Spartu Brno a po závěrečném hvizdu na ukazateli skóre svítil stav 1:1.

1.8.2010

Hráči Líšně remizovali se Spartou Brno 1:1.Foto: DENÍK/Tomáš Škoda

Gólový účet otevřel na začátku utkání Vrtěna, soupeř stihl ještě do poločasu vyrovnat z pokutového kopu. „Generálka se nám moc nevydařila. V prvním poločase to ještě šlo, mohli jsme některé šance proměnit, ale v tom druhém už náš výkon za moc nestál,“ zhodnotil duel líšeňský záložník Michal Belej.

Třetiligovému týmu citelně scházel zraněný obránce Miroslav Král, po poločasovém vystřídání dalších opor jeho výkon šel dolů. „Jak na tom doopravdy jsme, to se ukáže až v prvních ostrých zápasech,“ dodal Belej.

Jeho mužstvo startuje MSFL sobotním zápasem v Opavě. Sparta novou sezonu v divizi D odstartuje brněnským derby na hřišti Bystrce.

Autor: Jiří Ševčík

1.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Učí roboty sbírat plechovky a zachraňovat plyšáky. V budoucnu by tyto chytré stroje mohly najít uplatnění i v průmyslu.
20

Robot zatím zachraňuje plyšáky. V budoucnu může najít uplatnění i v průmyslu

Lucie Šafářová.

Šafářová se stane světovou jedničkou ve čtyřhře

Srážka auta a vlaku u Olbramkostela: dva lidé zemřeli, malá dívka bojuje o život

Olbramkostel /FOTOGALERIE/ – Málo frekventovaný železniční přejezd u stanice Olbramkostel na Znojemsku se stal v pátek svědkem nebývalé tragédie. Přímo na přejezdu se srazil osobní motorový vlak se Škodou Octavia. Srážka si vyžádala dva lidské životy.

Expo představili stylově. Brňané se zapojí vlastními příběhy a fotkami

Brno /FOTOGALERIE/  – Výroční výstava v Brně bude. Přestože představitelé města stále nemají jisté, kdo by se na výroční výstavu ke sto letům od vzniku Československa složil, pokračují v plánování největší výstavní akce příštího roku. „Čekáme, zda nám přispějí vlády České a Slovenské republiky. Rozhodnutí může padnout čtvrtého září na jejich společném zasedání,“ řekl primátor Petr Vokřál.

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Jižní Morava – Více zastánců než odpůrců mají krajské zásady územního rozvoje. Alespoň podle počtu obcí, které se připojily na stranu Jihomoravského kraje v žalobě na platnost územního plánu, kterou před měsícem podalo patnáct jihomoravských obcí přes advokátní kancelář Frank Bold.

Gott kvůli nemoci zrušil vystoupení v Brně. Na LétoFestu zazpívá Koller

Brno – Nezaměnitelný hlas Karla Gotta v sobotu nakonec nezazní na brněnském stadionu za Lužánkami. Nejznámější český zpěvák měl vystoupit pod širým nebem na festivalu LétoFest. Z důvodu nemoci a hlasové indispozice však svůj koncert zrušil. Místo Gotta zazpívá Brňanům David Koller. Fanoušci se těší taky na Wanastowi Vjecy nebo Marka Ztraceného.