Vávra: Divím se, že diváci o přestávce neodešli

Brno – Střelecká smůla. Skončila jarní část letošního ročníku první fotbalové ligy, v které se útočník brněnské Zbrojovky Stanislav Vávra střelecky neprosadil. Ani v posledním kole při domácí porážce 2:3 s Jabloncem se mu nezadařilo, i když byl k vstřelení branky blízko. „Co na to říct, měl jsem gól na kopačce," řekl Vávra po sobotním duelu naštvaně.

31.5.2015 8

Brněnský fotbalista Stanislav Vávra.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Mohl zkorigovat stav zápasu na rozdíl jedné branky a vylepšit dojem týmu z prvního poločasu. Ve dvacáté minutě po přesném pasu do běhu od Josefa Čtvrtníčka pádil sám na hostujícího Michala Špita. Vyběhnutého brankáře však nepřekonal. „Měl jsem si to kolem něho píchnout a jít do prázdné branky. Kdybych ho netrefil, je to gól. Jenže Špit míč lehce zasáhl a prakticky ho vyškrábl mimo branku," popisoval jedenadvacetiletý forvard gólovou šanci.

Brňané jako by měli v úvodní pětačtyřiceti­minutovce z Jablonce přílišný respekt. Tempo hry udávali hosté, jejich tlak vyústil v tři góly v síti domácích. „Báli jsme se hrát. Dělali jsme chyby. Je to škoda, že v posledním zápase doma předvedeme takový první poločas. Divím se, že diváci o přestávce neodešli," prohlásil Vávra.

Mladý útočník byl na hřišti při zrodu povedeného závěru Brňanů, tedy při snižující brance Jana Sýkory na 1:3. „Až prohráváme 0:3, tak si každý najednou víc dovolí a začneme přehrávat i třetí tým tabulky. Víc jsme běhali, zjednodušili jsme hru a hlavně jsme se dostávali do zakončení ve větším počtu lidí. Ještě jsme mohli i vyrovnat," povzdechl si Vávra, který střídal v 78. minutě.

Pro rodáka z Kroměříže stále sezona nekončí. Nyní se popere na soustředění v Rakousku o místo v sestavě reprezentace na mistrovství Evropy hráčů do jedenadvaceti let v České republice. „Mám radost. Jarní část jsem neměl zrovna povedenou. Hrál jsem spíš až ke konci jara. Udělám maximum a budu jezdit po zadku, abych splatil důvěru trenéra Jakuba Dovalila," řekl Vávra o nové výzvě.

PETR MUSIL

Autor: Redakce

31.5.2015 VSTUP DO DISKUSE 8
Budova na brněnském náměstí Svobody, ve kterém je v přízemí prodejna McDonald´s. Ilustrační foto.
1

Nový nájemce po McDonald's? Zatím bez zájmu. Město sleví z požadavku na záchody

Oslovi v minizoo v brněnských Horních Heršpicích museli v úterý na pomoc přispěchat strážníci. Zvíře totiž propadlo tenkou vrstvou ledu a zůstalo stát po krk v ledové vodě.

Osel z minizoo se propadl po krk do ledové vody. Na břeh se nakonec vyšplhal sám

Směr se změnil, čáry zůstaly. Parkoviště u Mahenova divadla je špatně označené

Brno – Lidé váhavě obcházejí zaparkovaná auta v brněnské ulici Za Divadlem. Na obrácení jednosměrného provozu, o kterém Brněnský deník Rovnost informoval již minulý týden, si řidiči již zvykají, stále si však nejsou jistí, jak mají v ulici parkovat.

Brno – Matematika nebo fyzika nejsou jen pro muže, upozorňuje nová kampaň Vysokého učení technického v Brně s názvem Sem patřím. Univerzita se díky ní snaží vyvrátit stereotypy, které odrazují uchazečky od studia technických oborů. Odvahu jim dodává motivační videoklip i internetové stránky.

Zloděj chtěl odjet s lupem, nenastartoval dodávku

Příbram na Moravě – Nestartuje auto? Pokud se to stane řidiči, který spěchá do práce, je to nepříjemná záležitost. Hodně naštvaný pak musel být zatím neznámý zloděj, jenž marně startoval dodávku, do níž si předtím nanosil lup. O kuriózním případu z Příbrami na Moravě na Brněnsku informovali policisté v úterý.