Vávra: Divím se, že diváci o přestávce neodešli

Brno – Střelecká smůla. Skončila jarní část letošního ročníku první fotbalové ligy, v které se útočník brněnské Zbrojovky Stanislav Vávra střelecky neprosadil. Ani v posledním kole při domácí porážce 2:3 s Jabloncem se mu nezadařilo, i když byl k vstřelení branky blízko. „Co na to říct, měl jsem gól na kopačce," řekl Vávra po sobotním duelu naštvaně.

31.5.2015 8

Brněnský fotbalista Stanislav Vávra.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Mohl zkorigovat stav zápasu na rozdíl jedné branky a vylepšit dojem týmu z prvního poločasu. Ve dvacáté minutě po přesném pasu do běhu od Josefa Čtvrtníčka pádil sám na hostujícího Michala Špita. Vyběhnutého brankáře však nepřekonal. „Měl jsem si to kolem něho píchnout a jít do prázdné branky. Kdybych ho netrefil, je to gól. Jenže Špit míč lehce zasáhl a prakticky ho vyškrábl mimo branku," popisoval jedenadvacetiletý forvard gólovou šanci.

Brňané jako by měli v úvodní pětačtyřiceti­minutovce z Jablonce přílišný respekt. Tempo hry udávali hosté, jejich tlak vyústil v tři góly v síti domácích. „Báli jsme se hrát. Dělali jsme chyby. Je to škoda, že v posledním zápase doma předvedeme takový první poločas. Divím se, že diváci o přestávce neodešli," prohlásil Vávra.

Mladý útočník byl na hřišti při zrodu povedeného závěru Brňanů, tedy při snižující brance Jana Sýkory na 1:3. „Až prohráváme 0:3, tak si každý najednou víc dovolí a začneme přehrávat i třetí tým tabulky. Víc jsme běhali, zjednodušili jsme hru a hlavně jsme se dostávali do zakončení ve větším počtu lidí. Ještě jsme mohli i vyrovnat," povzdechl si Vávra, který střídal v 78. minutě.

Pro rodáka z Kroměříže stále sezona nekončí. Nyní se popere na soustředění v Rakousku o místo v sestavě reprezentace na mistrovství Evropy hráčů do jedenadvaceti let v České republice. „Mám radost. Jarní část jsem neměl zrovna povedenou. Hrál jsem spíš až ke konci jara. Udělám maximum a budu jezdit po zadku, abych splatil důvěru trenéra Jakuba Dovalila," řekl Vávra o nové výzvě.

Sádrokarton vysypal v lese, viděli ho svědci. Muži hrozí pokuta až 75 tisíc

Brno – Obálku s předvoláním ke správnímu řízení může brzy čekat muž, který v pondělí odpoledne založil v brněnských Černovicích černou sládku. „Aniž by o tom věděl, při vykládání polystyrenu, sádrokartonu a dalšího materiálu na lesní cestu ho pozorovali hned dva svědci," konstatoval v úterý mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

OBRAZEM: Chytré technologie i expozice Merkur. Výstaviště pohltila věda a výzkum

Brno – Technické inovace a zajímavosti ze světa vědy a výzkumu mohou od úterka zhlédnout návštěvníci brněnského výstaviště. Začal tam Veletrh Věda Výzkum Inovace.

Vražda důchodce: státní zástupkyně navrhla trojici obžalovaných výjimečný trest

Brno – Šli loupit, soudí je ale za vraždu. Trojice mužů se na podzim 2015 nejdříve vloupala do domu v Lysicích na Blanensku, kde svázala jeho majitele a odnesla si desítky tisíc korun. Jen několik měsíců potom, den před Štědrým dnem, se vloupali do dalšího domu, tentokrát v Ivančicích na Brněnsku. Devadesátiletý důchodce jejich řádění ale nepřežil.

Jak se chovat na hřbitově? Dětem to mají vysvětlit rodiče, říká farář z Oslavan

Oslavany /ROZHOVOR/ – Místo posledního odpočinku si spletli s hřištěm a nacvičovali tam parkour, tedy běh spojený s překonáváním překážek. Po sociálních sítích kolovalo video, na kterém tři školáci z Oslavan na Brněnsku řádili na místním hřbitově. Brněnský deník Rovnost o případu informoval v pondělí a nyní se zeptal na názor místního římskokatolického faráře Jaromíra Gargoše.