Vávra: Divím se, že diváci o přestávce neodešli

Brno – Střelecká smůla. Skončila jarní část letošního ročníku první fotbalové ligy, v které se útočník brněnské Zbrojovky Stanislav Vávra střelecky neprosadil. Ani v posledním kole při domácí porážce 2:3 s Jabloncem se mu nezadařilo, i když byl k vstřelení branky blízko. „Co na to říct, měl jsem gól na kopačce," řekl Vávra po sobotním duelu naštvaně.

31.5.2015 8

Brněnský fotbalista Stanislav Vávra.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Mohl zkorigovat stav zápasu na rozdíl jedné branky a vylepšit dojem týmu z prvního poločasu. Ve dvacáté minutě po přesném pasu do běhu od Josefa Čtvrtníčka pádil sám na hostujícího Michala Špita. Vyběhnutého brankáře však nepřekonal. „Měl jsem si to kolem něho píchnout a jít do prázdné branky. Kdybych ho netrefil, je to gól. Jenže Špit míč lehce zasáhl a prakticky ho vyškrábl mimo branku," popisoval jedenadvacetiletý forvard gólovou šanci.

Brňané jako by měli v úvodní pětačtyřiceti­minutovce z Jablonce přílišný respekt. Tempo hry udávali hosté, jejich tlak vyústil v tři góly v síti domácích. „Báli jsme se hrát. Dělali jsme chyby. Je to škoda, že v posledním zápase doma předvedeme takový první poločas. Divím se, že diváci o přestávce neodešli," prohlásil Vávra.

Mladý útočník byl na hřišti při zrodu povedeného závěru Brňanů, tedy při snižující brance Jana Sýkory na 1:3. „Až prohráváme 0:3, tak si každý najednou víc dovolí a začneme přehrávat i třetí tým tabulky. Víc jsme běhali, zjednodušili jsme hru a hlavně jsme se dostávali do zakončení ve větším počtu lidí. Ještě jsme mohli i vyrovnat," povzdechl si Vávra, který střídal v 78. minutě.

Pro rodáka z Kroměříže stále sezona nekončí. Nyní se popere na soustředění v Rakousku o místo v sestavě reprezentace na mistrovství Evropy hráčů do jedenadvaceti let v České republice. „Mám radost. Jarní část jsem neměl zrovna povedenou. Hrál jsem spíš až ke konci jara. Udělám maximum a budu jezdit po zadku, abych splatil důvěru trenéra Jakuba Dovalila," řekl Vávra o nové výzvě.

PETR MUSIL

Autor: Redakce

31.5.2015 VSTUP DO DISKUSE 8
3

Oprava za čtvrt miliardy. Výměna potrubí nebo kolejí na rok zavře Údolní ulici

Vznik festivalu Serial Killer, který bude první svého druhu ve střední Evropě, iniciovala nezávislá producentka a proděkanka Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze Kamila Zlatušková.
4

Unikát ve střední Evropě. Nový „zabijácký“ festival představí televizní seriály

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Nečas? Centr budoucnosti, věří u Hurricanes. Sezonu možná ještě stráví v Kometě

Raleigh, Brno – Z klubu v americkém státě Severní Karolina přicházely jen superlativy. Hokejová organizace ze slavné zámořské NHL Carolina Hurricanes si vybrala při víkendovém draftu nadějí z dvanáctého místa v prvním kole útočníka brněnské Komety Martina Nečase. „V predikcích před draftem jsme ho měli na vyšší pozici a potěšilo nás, že jsme ho získali," řekl spokojeně výkonný viceprezident a generální manažer Caroliny Ron Francis pro klubový web.

Dopravní uzel? Židenické nádraží může převzít část vlaků z přetíženého hlavního

Brno /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Příští zastávka: Brno-Židenice. Hlášení, které cestující ve vlacích RegioJetu slýchávají při současné vlakové výluce v Brně, by mělo znít ve spojích žlutého dopravce i po konci výluky. „Chceme ze Židenic jezdit i nadále," potvrdil mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.