Výhra a posun. Bosonohy porazily Moravskou Slavii a přeskočily ji v tabulce

Brno - Debakl a těsná výhra hostů. Tak skončila víkendová brněnská derby ve fotbalovém krajském přeboru. Bystrc rozstřílela doma 6:0 Spartu a Bosonohy si odvezly výhru 2:1 ze hřiště Moravské Slavie.

23.5.2016

Bosonohy si odvezly výhru 2:1 ze hřiště Moravské Slavie.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Chceme se rehabilitovat za zbytečnou prohru v minulém kole v Moravském Krumlově, přesvědčivě tvrdil trenér Bystrce Libor Danihelka před střetnutím se Spartou. A jeho svěřenci mu přání plnili od začátku.

Brněnská derby
BYSTRC – SPARTA BRNO 6:0
Poločas: 3:0. Branky: 3. Chyla, 23. a 26. Urban, 64. Lízal, 77. Smejkal, 81. Pelc. Rozhodčí: Galář, Tichánek, Balaščák. Diváci: 200.

MS BRNO – BOSONOHY 1:2
Poločas: 0:1. Branky: 85. Štourač – 6. Soukop, 55. Moučka. Rozhodčí: Jelínek J., Mayer Petr, Jelínek L. Diváci: 80.

Hned ve třetí minutě po chybném odkopu Foukala se míč od nabíhajícího Chyly odrazil do sítě hostů. Pak prokázal přehled a kopací techniku domácí Urban, pohyboval se ještě asi dva metry na vlastní polovině a táhlou střelou s mírnou pomocí větru potrestal vyběhnuvšího brankáře Sparty Danga. Kvalitu o chvíli později potvrdil Urban přesně provedeným přímým kopem z pětadvaceti metrů do sparťanské sítě.

Jedinou šancí v pořadí osmé Sparty bylo Musilem trefené břevno domácí branky. „První poločas byl z říše snů, to jsme ještě několik příležitostí promarnili," mínil Danihelka o poločasu.

Brankostroj čtvrtého celku tabulky pokračoval i po přestávce, bezradná hra hostů vybídla další bystrcké hráče ke skórování. Nejdříve Lízal, po něm stoper Smejkal a zkázu hostů dovršil šestou brankou osmnáctiletý novic Pelc. „V současnosti jsme v problémech, máme úzký kádr hráčů a když chybí kvalita, bojovnost jenom nestačí," hlesl po utkání kouč Sparty Rostislav Horáček.

Jeho protějšek Danihelka byl pochopitelně mnohem spokojenější. „Takový zápas se málokdy povede, přesnými kombinacemi a střelbou jsme rozleptávali hru hostů," zněla jeho pozápasová slova.

Fotbalisté Bosonoh i bez Dostálka, který hrál v Myjavě za veteránskou reprezentaci České republiky, zaskočili domácí hráče a v tabulce se posunuli právě před Moravskou Slavii na páté místo.

V první půli zajistil vedení hostů odchovanec Soukop střelou ze šestnáctky a po přestávce po jeho úniku a přesné přihrávce vstřelil druhý gól zblízka Moučka. Domácí Štouračem snížili až v samém závěru. „V souboji o páté místo jsme hráli kolektivněji, domácí jsme přehrávali a naše výhra je zasloužená," hodnotil spokojený trenér Bosonoh Daniel Břežný.

ZDENĚK STANĚK

Autor: Redakce

23.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

Jakub Kornfeil se prohání na svém oblíbeném jetsurfu.
5

Volno jihomoravských motocyklistů: surfování a jízda po Balkáně

Byt. Ilustrační foto.
1

Prodeje nových bytů v Brně se propadly skoro o půlku

Nehody v kraji? Nejvíc za devět let

Brno /INFOGRAFIKA/ – Cinknutí mobilu ve stojanu na palubní desce přiláká řidičovu pozornost. Ikona hlásí novou zprávu, kterou hned čte. Podvědomě přitom mačká plynový pedál. Když pak vjíždí do zatáčky, nezvládne řízení a auto ve vysoké rychlosti vylétne ze silnice. „Nejčastější příčinou letošních nehod řidičů bylo nevěnování se řízení,“ upozornila mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová.

Hráz dokáže vypustit celou Brněnskou přehradu za tři dny

Brno /ZA ZAVŘENÝMI DVEŘMI/ – Hráz Brněnské přehrady, kterou nacisté za druhé světové války chtěli odpálit, zadržuje až jednadvacet milionů kubických metrů vody. Do nitra stavby dokončené v roce 1940 a přilehlé zmodernizované vodní elektrárny vyrazili redaktoři Brněnského deníku Rovnost v dalším díle seriálu Za zavřenými dveřmi.

Zbrojovka zvládla generálku, střelecky jí vyšel úvod duelu s Kayserisporem

Bruck an der Grossglocknerstra, Brno – Tureckého soupeře nachytali brněnští fotbalisté hned v úvodu utkání. Kayserisporu zasadila Zbrojovka dva údery za devět minut a na soustředění v rakouském Kaprunu si po vítězství 2:1 připsala úspěšnou prvoligovou generálku.