Záruba rozhodl derby. Pak se loučil s dresem Moravské Slavie

Brno /OZVĚNY FOTBALOVÉHO VÍKENDU/ – Hned úvodní jarní kolo fotbalového krajského přeboru přineslo první brněnské derby. Domácí Moravská Slavia snadno zdolala Bystrc 3:0, a tak hosty sesadila z druhého místa tabulky až na páté.

21.3.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Vítězný celek poskočil na šestou příčku. „Především po přestávce jsme odehráli výborný zápas, chválím celý tým, z něhož vynikli stoper Petr Svoboda a Radim Záruba, který se však tímto zápasem s naším dresem loučil. Toho budeme těžko nahrazovat," posteskl si nad ztrátou opory domácí trenér Michal Dufek.

STRANU NABITOU INFORMACEMI Z NIŽŠÍCH FOTBALOVÝCH SOUTĚŽÍ NAJDETE POUZE V ÚTERNÍM TIŠTĚNÉM DENÍKU ROVNOST

Hráči Moravské Slavie vtrhli do zápasu, blízko gólu byli útočníci Štourač a Veselý, gólman Bystrce Herink však stál vždy na místě. Po čtvrt hodině se hra vyrovnala, domácí kombinovali nakrátko, bystrčtí fotbalisté hledali spoluhráče dlouhými míči, a tak otupili úvodní tlak domácích. Šance hostujících hráčů Chyly a Urbana zůstaly také bez využití. „V konci poločasu jsme měli herně navrch, ale na to se absolutně nehraje," žehral o poločase bystrcký trenér Libor Danihelka, který ještě na podzim vedl právě Morendu.

plodná Morenda
Na podzim nasázeli fotbalisté Moravské Slavie do sítě Bystrce čtyři góly, v neděli přidali v prvním jarním kole další tři. Brněnský klub v ofenzivě vyniká, s 42 vstřelenými góly je druhý nejproduktivnější v krajském přeboru. Individuálně vynikají Jan Veselý s šestnácti trefami a Jakub Štourač se dvanácti.

Pár minut před poločasem totiž jeho svěřenci po chybě brankáře Herinka dostali úvodní gól, bleskurychlý Záruba mu udělal kličku a pohodlně poslal míč do prázdné branky. A hned v úvodu druhé půle bylo pro hosty ještě hůř, po Zárubově akci přesnou střelou k tyči dosáhl Veselý druhého gólu. „Tato branka nás hodně nakopla, soupeř se po ní zlomil a už se nevzpamatoval," netajil radost kouč Dufek.

Bystrčtí nepřesností přihrávek ztráceli řadu míčů, domácí byli agresivnější a vládli i ve vzdušných soubojích. V sedmdesáté minutě po přiťuknutí Veselého nejlepší hráč na hřišti Záruba z úniku přidal třetí branku. „Znal jsem kvality Záruby, tentokrát se však ukázal jako rozdílový hráč a nám se ho nepodařilo udržet," litoval Danihelka.

Jeho svěřenci mohli v závěru alespoň snížit, přímý kop novice v jejich dresu Matysky však skončil jen na břevně.

ZDENĚK STANĚK

Autor: Redakce

21.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Silně opilý řidič kamionu jel po dálnici D2. Před policisty se sám nemohl ani postavit na nohy. Naměřili mu téměř tři promile.

5

Rezidentní parkování? Starostové chtějí bránit místní před náporem řidičů

Žloutenková epidemie opět sílí. Za týden v kraji přibylo devět nakažených

Jižní Morava – Téměř tři měsíce epidemie infekční žloutenky typu A v Jihomoravském kraji slábla. Teď však znovu nabrala na intenzitě. Za poslední týden se nově nemocí nakazilo devět lidí. Podle hygieniků se mezi nimi nenašel žádný společný faktor. Od začátku roku žloutenkou onemocnělo devětatřicet Jihomoravanů.

Flotila parníků po zimě vyrazí na přehradu. V Brně otevřou čarodějnickou školu

Brno /TIPY NA VÍKEND/ – Flotila šesti lodí míří zpátky na hladinu přehrady. Brněnský dopravní podnik totiž v sobotu slavnostně zahájí letošní plavební sezónu. „Ceremoniál bude mít už tradiční scénář návštěvníkům se představí všichni kapitáni a potom vytáhnou vlajku na výpravně lodní dopravy. Doprovodí je originální znělka skladatele Jaromíra Hniličky," popsala sobotní dopoledne mluvčí podniku Barbora Lukšová.

Bezdomovci uctili památku mrtvého. V podchodu pak napadli policisty

Brno /VIDEO/ – Místo klidné pietní akce se čtvrteční shromáždění bezdomovců v podchodu pod brněnským hlavním nádražím přeměnilo v bitevní vřavu. Přibližně dvacítka lidí bez střechy nad hlavou tam přišla vzpomenout na zemřelého známého, kterého kolemjdoucí znali především jako hráče na píšťalu, jemuž u jeho obvyklého místa nedaleko bočních vstupů z nádraží a popelnice dělal na zemi společnost černý pes.

Tvrdost, důraz. Zbrojovka čelí záchranářskému střetu na hřišti poslední Jihlavy

Brno /INFOGRAFIKA/ – Už jde do tuhého. Nejvyšší domácí fotbalová soutěž má před sebou posledních pět kol a Zbrojovka stále není venku z ošemetných záchranářských starostí. Páteční utkání v Jihlavě může brněnský celek uklidnit, nebo jej dostat pod velký tlak.