Trenér Grmela vás chtěl před ligou proti ostravskému Baníku šetřit. Na dvaceti minutách jste se domluvili?

Ne, to ne. Bylo to zcela na trenérovi. Chtěl nechat některé hráče odpočinout. Nakonec nechal obranu stejnou a zbytek pozměnil.

Jak jste se na zápas v Uničově, kde jste před lety taky hrál, těšil?

Těšil jsem se hodně. Naši bydlí kousek odsud, jezdím se sem občas dívat na fotbal, takže jsem tady docela často. Ale překvapený jsem byl trochu z toho, jak je vevnitř v šatnách všechno spravené a nové.

Jak se vám líbil Uničov na hřišti?

První poločas hrál Uničov velmi dobře. Přišlo mi, že kombinačně byli i lepší než my. My jsme teď takoví trochu zakřiknutí. Moc nám to nejde. Ale nakonec jsme utkání zvládli a je to pro nás důležitá výhra. V pohárovém zápase se slabší tým chce vždycky vytáhnout na silnějšího a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Vyhráli jsme 1:0 a soustředíme se na Baník.

Důležitá je pro vás výhra hlavně proto, že v lize jste zaznamenali tři porážky v řadě?

Začátek sezony jsme měli výborný, ale teď ty poslední dva zápasy jsme to trochu nezvládli. Nikdo nám ale nepomůže. Musíme si pomoct sami a věřím, že touhle výhrou se zase posuneme dál.

Může Zbrojovku nastartovat i taková těsná výhra se soupeřem ze třetí ligy?

Každá výhra pomůže. Může to tak být i s tímhle zápasem. Doufám, že nás nakopne a přeju si, abychom z Ostravy odvezli vítězství.