Zavadil: Nervozita? Vůbec, fotbal si teď užívám

Brno /ROZHOVOR/ – Nohy motorové myši, dvoje plíce a téměř žádná nezkažená přihrávka. To je vizitka brněnského záložníka Pavla Zavadila, který v dresu fotbalové Zbrojovky prožívá povedený podzim. Čtyřiatřicetiletý hráč mužstvo táhl i v nedělním duelu s Libercem, ve kterém Brňané slavili výhru 2:1.

8.10.2012 1

Záložník fotbalové Zbrojovky Pavel Zavadil.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Zavadil se v 57. minutě připomněl přesnou střelou z hranice vápna, kterou domácím zařídil vedení 1:0. „Plánoval jsem dopředu, co s míčem udělám," směje se muž, který hrál i švédskou ligu.

Střela vám sedla parádně.

Jasně. Věděl jsem, co chci, ještě než jsem balon vůbec dostal. Výborně se mi otevřel prostor, zasekl jsem a trefil míč přesně.

Sedla by vám stejně i střela levou, kdybyste si míč nenavedl na střed hřiště?

Měl jsem prostor i na levou, ale pravá noha je přece jen silnější. (Směje se)

Chyběli vám útočníci Petr Švancara a Michal Škoda citelně?

Je to bez nich jiné. Švanci chyběl hlavně v prvním poločase, kdy jsme se na hřišti hledali. Neposílali jsme si dopředu správné přihrávky. Ostatní kluci ovšem odvedli plnohodnotně svoji práci i za ně. Za poslední dva zápasy jsem si na oba kluky v útoku hodně zvykl, ale Pavel Mezlík a Milan Halaška bojovali a dřeli, takže kluky nahradili.

Bál jste se, že bez obou útočníků nemáte proti mistrovi šanci?

To ne. Liberec je kvalitní tým. Vždyť má Jirku Štajnera, Lukáše Váchu, Pepu Šurala. Má skvělé hráče a odehrál u nás solidní zápas. Byl jiný než doma s Jihlavou a posledně v Olomouci. Teď jsme výsledek spíš vybojovali. Jenže je na nás vidět, že jdeme nahoru.

Měl jste nervy sledovat z lavičky závěr zápasu?

To bylo krutých deset minut. Kluky chválím, jak závěr zvládli. Moc dobře mi nebylo, když jsem střídal. Konec jsme odehráli výborně. Celý druhý poločas byl docela povedený. Takhle to má vypadat.

Jaký problém vás vyhnal z trávníku?

Už v týdnu na tréninku mě bolel stehenní sval. Na konci zápasu mě noha už dost trápila, tak jsem šel ze hřiště.