Zbrojovka dala v generálce tři góly, Znojmo zaskočilo Soluň

Brno – Oba jihomoravské týmy zvládly v Rakousku své generálky na start nového ročníku nejvyšší české fotbalové soutěže na jedničku. Znojmo zdolalo prvoligový řecký klub PAOK Soluň 1:0, Zbrojovka porazila 3:1 Istanbul BB, který v uplynulé sezoně sestoupil z první turecké ligy.

14.7.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Nováček nejvyšší soutěže Znojmo srazil účastníka předkola Ligy mistrů gólem ze 71. minutě, kdy skóroval Radim Nepožitek po přihrávce Tomáše Oklešťka. „Narazili jsme na kvalitního a technicky vyspělého soupeře, který vynikal rychlostí a měl i fyzickou převahu. V prvním poločase jsme se proti němu v úvodu hledali," pravil znojemský kouč Leoš Kalvoda.

O vítězství Brna rozhodly tři branky v úvodním poločase. Skóre otevřel už ve čtvrté minutě po Janotkově centru Kroupa, další dva góly přidala Zbrojovka těsně před přestávkou. Ve 41. minutě po akci Traorého zvýšil Markovič a ve 45. minutě proměnil Zavadil penaltu po faulu na Kroupu.

Brno si vypracovala i další šance, v jedné z nich Markovič trefil břevno. „Generálka se nám vydařila, prosadili jsme se přesnější kombinační hrou. Za nejdůležitější ale považuji, že se nikdo nezranil a vyzkoušeli jsme kádr, který má v ligové premiéře tvořit základ sestavy," podotkl kouč Zbrojovky Ludevít Grmela.

1. SC Znojmo – PAOK Soluň 1:0 (0:0)

Branka: 71. Nepožitek.

Sestava Znojma: Hrubý – Helísek, Yonov, Hnaníček, Mudra – Zeba (65. Reljič), Buchta – Hrošovský, Nepožitek, Tomeček (60. Simerský) – Vašíček (65. Okleštěk). Trenér: Kalvoda

Zbrojovka Brno – BB Istanbul 3:1 (3:0)

Branky Brna: 4. Kroupa, 41. Markovič, 45. Zavadil z pen.

Sestava Brna: Hladký – Janotka, Schuster (67. Buchta), Pernica (46. Avdič), Husár – Pašek (59. Přerovský), Kaščák (52. Glaser), Zavadil, Traoré (65. Hyčka) – Markovič, Kroupa (46. Škoda). Trenér: Grmela.

14.7.2013 VSTUP DO DISKUSE

15

Doprava v Brně v roce 2050? Sdílení cest, o pětinu méně aut, tvrdí plán mobility

Fotbalisté Zbrojovky v posledním podzimním utkání nejvyšší soutěže remizovali na domácím trávníku s Karvinou 1:1.

Špílmachr Zavadil se vrátil do Teplic, kde se před rokem vážně zranil

Kometa mlčela i po mstě Pöpperleho, na Spartě padla 0:4

Praha, Brno – První díl trilogie se soupeři ze špičky extraligové tabulky hokejistům Komety nevyšel. Na ledě pražské Sparty v nedělním 48. extraligovém kole prohráli 0:4 a nenavázali na páteční domácí výhru proti Pardubicím.

Kordis chystá elektronické jízdné pro celou jižní Moravu. Nejdřív už příští rok

Jižní Morava – Skoro čtyřiadvacet tisíc cestujících v brněnské hromadné dopravě už prostřednictvím platebních karet používá elektronické předplatní jízdenky, takzvané šalinkarty. Koordinátor jihomoravské dopravy Kordis usiluje o to, aby si elektronické jízdenky mohli pořizovat lidé v celém kraji. Nejdřív to ale bude až v příštím roce.

Divoká bitka. Před nádražím se poprala desítka lidí, měli i teleskopické obušky

Brno - Teleskopické obušky, dva lehce zranění mladíci a dva v policejní cele. Rvačku asi deseti lidí, ke které došlo na brněnském hlavním nádraží, šetří od pátečního večera policisté.

Verbíři se protančili na mezinárodní festival

Moravské Knínice /REPORTÁŽ/ – Co se stalo kdysi, v tem strážnickém lesi, zpívá dvojice vystupujících verbířů v doprovodu cimbálové muziky a sokolovna plná lidí v tichosti sleduje, jakými kroky ji o chvilku později překvapí dva mladí muži, jak píseň i jejich kroj napovídá, původem ze Strážnice. Ti vystupují na Soutěži o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, kterou pořádá v sobotu večer soubor Kyničan z Moravských Knínic.