Zbrojovka srazila mistra. O výhře rozhodl v nastavení Přerovský

Brno – Už to vypadalo, že duel 10. kola první fotbalové ligy mezi Zbrojovkou Brno a Libercem spláchne hustý nedělní liják. Nakonec se ovšem Brňané s vodní lázní vypořádali dobře a úřadujícím českým mistrům nadělali další vrásky na čele. Brno zvítězilo 2:1 a liberecká parta kouče Jaroslava Šilhavého nedokázala vyhrát už v pátém utkání v řadě.

7.10.2012 1

Zbrojovka Brno (v červeném) vs. Slovan Liberec.Foto: DENÍK/Attila Racek

„Brno bojovalo nadšeně. Tři body získalo díky většímu nasazení, i když jsme asi měli většinu zápasu herně navrch," hlásil Šilhavý.

Zbrojovka se obešla i bez útočného dua Petr Švancara a Michal Škoda. Brněnského kapitána vyřadilo do konce podzimu zranění zad, Škoda si odpykával trest za červenou kartu z utkání v Olomouci. Roli střelců tak na sebe vzali Pavel Zavadil a Daniel Přerovský, který za stavu 1:1 trefil vítěznou ránu až v nastaveném čase. „Žádnou oslavu nestihnu, v pondělí jedu s juniorkou do Liberce, takže mě čeká odveta," smál se šťastný střelec, který se těšil z prvního ligového gólu v kariéře.

Brněnskou dvojici ŠŠ v útoku nahradil Pavel Mezlík a Milan Halaška. Gólový apetit si do utkání nachystal motor brněnské zálohy Pavel Zavadil, který dal vyrovnanému utkání náboj v 57. minutě. Na hranici pokutového území si nachystal míč na pravačku, placírkou zamířil přesně do dolního rohu liberecké brány a domácí tým vedl 1:0. „Věděl jsem už dobrou půlminutu předem, co chci udělat," smál se tvůrce červenobílé hry. „Hráči v ofenzivě svoji úlohu zvládli a Zavadil ukázal, že mužstvo podrží. Jde klukům příkladem. Vzal zodpovědnost na sebe," chválil svého středopolaře brněnský trenér Petr Čuhel.

Na vedoucí gól obhájci titulu zareagovali o dvacet minut později, kdy domácího brankáře Radka Petra nachytal střelou z úhlu Miloš Bosančič. „Za stavu 0:1 naši hráči znervózněli a začali míče nakopávat. Sice jsme vyrovnali, ale měli jsme dát gól už v prvním poločase," povídal Šilhavý.

Tři minuty před koncem duelu si za faul na Přerovského vykoledoval vyloučení Lukáš Vácha a oslabený Liberec v nastaveném čase dostal do kolen právě brněnský mladík Přerovský. „To je strašný. Nechtěl jsem v Brně prohrát. Vůbec jsme nehráli to, co umíme. Málo běháme a na hřišti se schováváme. Asi jsme si nezasloužili vyhrát. Brno makalo mnohem víc," líčil exbrněnský útočník Josef Šural, který v první půli orazítkoval tyč soupeřovy branky.

Brněnský nováček nejvyšší soutěže nasbíral na podzim už sedmnáct bodů a útočí na špici tabulky.

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 2:1 (0:0)

Branky: 57. Zavadil, 90.+2 Přerovský - 78. Bosančič. Rozhodčí: Jílek - Košec, Tacina. ŽK: Šoljič - Vácha, Šural. ČK: 86. Vácha. Diváci: 3001.

Brno: Petr - Král, Brabec, Pernica, Husár - Glaser (63. Pašek), Zavadil (83. Sus), Šoljič, Lutonský - Halaška (80. Přerovský), Mezlík. Trenér: Čuhel.

Liberec: Hauzr - Ljulka (79. Blažek), Nezmar, Kelič, Fleišman - Kušnír, Štajner, Vácha, Daniel (62. Bosančič) - Rabušic (62. Delarge), Šural. Trenér: Šilhavý.

ROZHOVOR S PAVLEM ZAVADILEM ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ DENÍKU ROVNOST

Autor: Marek Těšík

7.10.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

Richard Müller v Brně: nová deska i šansony

Brno – V září vydal nové album a ještě za čerstva s ním vyrazil na koncertní šňůru po českých a moravských městech. V úterý večer se slovenský zpěvák Richard Müller vrací na prkna brněnského Janáčkova divadla, aby zde završil své tříměsíční „To nejlepší" turné.

OBRAZEM: Lucie Bílá a její hosté vystoupili v Brně

Brno – Na poklidnou vánoční atmosféru se mohli lidé naladit v pondělí večer v brněnské hale Vodova. Se svým slavnostním vánočním koncertem tam vystoupila Lucie Bílá. Zpěvačku doprovázela kapela Petra Maláska a nechyběli ani hosté.

Nelze jít na hřiště podělaný, upozorňuje gólman Melichárek

Brno – Zatímco za celou loňskou sezonu vytahoval brněnský gólman Dušan Melichárek míč z branky pouze pětadvacetkrát, za podzimní část nového ročníku nejvyšší fotbalové soutěže se ohnul pro tři balony navíc. V 16 utkáních obdržel 28 branek. „Prohráli jsme tady pouze se Slavií, ale snad ani není možné, kolik bodů máme," nechápal třiatřicetiletý brankář.