Zbrojovka i Znojmo zakončily Tipsport ligu vítězně

Brněnské Ivanovice – Výhrou se fotbalisté Zbrojovky i Znojma rozloučili se zimní Tipsport ligou. V sobotu na umělé trávě Tréninkového centra mládeže v Brněnských Ivanovicích porazila Zbrojovka druholigový Třinec 2:1 a Znojmo taktéž druholigový Frýdek-Místek 4:1.

25.1.2014 3

Zbrojovka (v červeném) přehrála Třinec 2:1.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Už v šesté minutě prvního duelu připravil brněnský záložník Lutonský ideální pozici pro Skaláka, který poslal Zbrojovku do vedení. Další branky padaly až v závěru zápasu, když mužstva prostřídala. V 74. minutě zahrál opět precizně přímý kop brněnský kapitán Zavadil a prvoligový celek odskočil na dvě branky. Hned vzápětí však snížil po rohovém kopu třinecký Gulajev.

Brněnský kouč Václav Kotal po vítězném utkání žehral na neproměňování šancí. „Dobře jsme kombinovali, hodně jsme byli na míči, ale proti týmu z druhé ligy jsme se měli prosadit mnohem víc, efektivita v koncovce je náš velký problém. Fotbal je o gólech, co je nám pak platná slušná hra, dobrá kombinace, když nedáme branky? To degraduje výkon celého týmu," zlobil se trenér.

Zápas sledovali v „civilu" brněnští fotbalisté David Pašek s Petrem Glaserem. První z nich chodil s ortézou na levé noze, druhého trápí bolavé lýtko. Vůbec se v Brněnských Ivanovicích neobjevil Stanislav Vávra, jehož skolila viróza. „Nejde o nic vážného. Glaser se zapojí do tréninku pravděpodobně už v pondělí, Pašek ve středu," dodal Kotal.

Znojmo v posledním utkání Tipsport ligy zvítězilo nad Frýdkem-Místkem 4:1. Druholigový celek šel do vedení v 19. minutě, když se prosadil s přispěním teče Makowský. V nastavení prvního poločasu srovnal po skrumáži před brankou znojemský obránce Odehnal.

Znojemské chvíle přišly po hodině hry, kdy zvýšil po parádní ráně Reljič. Tentýž hráč skóroval v 75. minutě, kdy mu hostující obránci nechali moc prostoru. A za dvě minuty Gál-Andrezly, který udělal v pokutovém území kličku i gólmanovi a rozhodl.

Ve znojemském dresu se ve druhém poločase objevil na zkoušku chorvatský útočník Marin Glasnovič, který prošel žákovskými kategoriemi pražské Sparty a loňské jaro strávil v juniorce Příbrami. Na podzim hrál třetí ligu za Králův Dvůr.

Zbrojovka Brno – Fotbal Třinec 2:1 (1:0)

Branky: 6. Skalák, 74. Zavadil – 75. Gulajev.

Sestava Brna: Hladký (46. Doležal) – Janotka (61. Hyčka), Buchta, Pernica, Košťál (61. Zavadil), Keresteš (61. Schuster) – Skalák, Sedlák, Fischer (61. Kroupa), Lutonský – Markovič (61. Šumbera). Trenér: Kotal

1. SC Znojmo – MFK Frýdek-Místek 4:1 (1:1)

Branky: 61. a 75. Reljič, 45. Odehnal, 77. Gál-Andrezly – 19. Makowski.

Sestava Znojma: Drobisz (46. Doleček) – Mudra, Hnaníček, Odehnal, Helísek – Lacko, Buchta (46. Glasnovič) – Gál-Andrezly, Reljič, Crnkič (45. Favzí) – Vašíček. Trenér: Kalvoda.

25.1.2014 VSTUP DO DISKUSE 3

Místo oříšků dovážel muž do obchodů jen krabice. Aby si udržel přítelkyni

Brno – Majitel si objednal dodávku oříšků, tvrdil prodavačům podvodník. Místo nich však dovážel do cukráren a jiných obchodů v Brně a dalších městech jen prázdné krabice. Pětačtyřicetiletého muže, který byl dříve již několikrát trestaný, zadrželi brněnští policisté.

Rezidentní parkování v Brně se odkládá. Město nestihlo přípravy

Brno – Několik desítek minut objíždí každý večer Petr Bednář okolí svého bydliště v brněnské Grohově ulici, když hledá parkovací místo. Už v dubnu příštího roku mu mělo pomoci rezidentní parkování. Představitelé města jeho start ale odkládají až na září.