Zbrojovka vedla od první minuty. Nakonec má jen bod

Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Nová tvář, okoukaný výsledek. Ani premiérový start zkušené posily nepřinesl fotbalové Zbrojovce první vítězství v druholigové sezoně.

27.8.2011 26

Fotbalisté Zbrojovky si připsali vítězství nad Karvinou.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Brněnský klub nastoupil do sobotního utkání s Bohemians Praha v základní sestavě s bývalým reprezentačním záložníkem Václavem Kolouškem. Tříbodového přídělu se ale více než tisíc a půl diváků na stadionu v Srbské ulici opět nedočkal. Jihomoravský celek se Střížkovem jen remizoval 1:1, když obě branky padly v úvodních třech minutách.

Brněnský tým a jeden z hlavních kandidátů na postup zpět do první ligy tak v novém ročníku nezvítězil ani na čtvrtý pokus. „Mrzí mě, že jsme získali pouze bod. Především ve druhém poločase jsem ale předvedli sebevědomý výkon, na kterém můžeme stavět v následujících utkáních a požene nás dopředu,“ uvedl trenér Zbrojovky René Wagner.

Ten hned zařadil do zahajující jedenáctky novou posilu Kolouška. Bývalý fotbalista Wiener Neustadtu hrajícího rakouskou nejvyšší soutěž odehrál celé utkání. „Neprohráli jsme, což je pozitivní, ale měli jsme na vítězství. Pořádně trénuji teprve deset dní, ale na to jsem se cítil na hřišti v pohodě. Doufám, že se budu čím dál víc zlepšovat,“ povídal pětatřicetiletý fotbalista se zkušenostmi z italské Serie A, který překonal i leukémii.

Se svými novými spoluhráči se radoval v duelu se Střížkovem už v první minutě, když se Zbrojovka dostala do vedení. Po levém kraji se protáhl kapitán Petr Švancara, jehož centr do vápna si zrazil obránce Bohemians do vlastní brány.

Radost ale vydržela Brňanům pouze dvě minuty. Hned z následné akce po rozehrání na polovin ě hřiště se prosadili i hosté zásluhou útočníka Daniela Huňi. „Byl to opravdu bláznivý úvod. Začátky máme dlouhodobě špatné, nechápu, čím to je. Nesmírně důležité bylo, že jsme velice brzy srovnali. V opačném případě bychom odjeli asi bez bodu, protože za hrůzný výkon ve druhém poločasu jsme si je nezasloužili,“ káral své hráče pražský trenér František Barát.

Po změně stran byla po většinu času u balónu Zbrojovka, ale z několika slibných šancí se už neprosadila. Nejprve v 69. minutě střela defenzivního záložníka Dominika Simerského z dvanácti metrů těsně minula bránu, o dvě minuty později zlikvidoval šanci Tomáše Doška z bezprostřední blízkosti efektním zákrokem gólman Pražanů. V největší šanci ve skrumáži po rohovém kopu zase obránce Zdeněk Polák netrefil skákající míč mezi čtyři tyče. „Měli jsme hned několik stoprocentních šancí. Když je nedokážeme proměnit, nemůžeme ani vyhrát,“ kroutil hlavou Wagner.

Ten navíc v utkání přišel o nejzkušenějšího beka Iva Zbožínka. „Je to už popáté, co má za dobu u nás zlomený nos,“ posteskl si brněnský trenér.

Zbrojovku čeká ve středu domácí pohárové utkání s obhájcem triumfu Mladou Boleslaví, o víkendu zajíždí k dalšímu druholigovému zápasu do Sezimova Ústí.

Zbrojovka Brno – Bohemians Praha 1:1 (1:1)

Branky: 1. vlastní Horáček – 3. Huňa. ŽK: Pašek, Švancara, Fall, Koloušek, Buchta, Polák – Križan, Macháček.
Rozhodčí: Možíš – Tacina, Santarius.
Sestavy –
Zbrojovka: Bureš – Pašek, Polák, Zbožínek (42. Pernica), R. Buchta – Simerský, Koloušek – Šamánek (66. Fall), Borák, Švancara – Došek (73. M. Doležal).
Bohemians: Winter – Flachbart, Horáček, Penc, Križan (82. Janda) – Fenyk (13. Duchnič), Demeter, Macháček, Grznár – Huňa, Očovan (61. Ibe). Diváků: 1559.

Autor: Tomáš Valaškovčák

27.8.2011 VSTUP DO DISKUSE 26
Žáci z 1.B ze ZŠ na Bakalově nábřeží 8 v Brně s třídní učitelkou Ivou Holou.

NAŠI PRVŇÁČCI: představujeme ZŠ Kotlářská, Bakalovo nábřeží a náměstí Míru

Brno 19.09.2017 - křest letadla obnovené linky Brno Mnichov na brněnském letišti a následně odlet delegace JMK do Mnichova, kde byla prohlídka letiště.
50

Po Evropě létá Brněnský drak i Duch jižní Moravy

Nutili mě k prostituci, tvrdí žena. Podle obžalovaných se měla jako v bavlnce

Brno – Vydělával jsem si podvody. Nepotřeboval jsem prodávat sex. Těmito slovy se bránil ve středu u Krajského soudu v Brně Ján Dirda, který je spolu se svojí družkou Martou Hudcovou obžalovaný z toho, že nutil nezletilou dívku k sexu za peníze.

Defibrilátory mají pomáhat ve všech městských částech. Přibude jich 27

Brno – Zkolaboval přímo na hlavním nádraží, život mu zachránili pomocí pouličního automatického defibrilátoru zaměstnanci Českých drah. V budoucnu dostanou laici možnost podobně pomoci na více místech Brna. Radní města totiž v úterý schválili nákup dalších sedmadvaceti oživovacích přístrojů. V současnosti je ve městě k dispozici osmatřicet automatických defibrilátorů. Jen čtyři z nich jsou ale umístěné v boxech pro lidi přímo na ulici.

Výbuch v kasárnách: Zraněný voják je po operaci, kanceláře opět fungují

Brno, Vyškov /FOTOGALERIE/ – Noc na oční klinice brněnské fakultní nemocnice strávil voják, kterého v úterý ráno zranil výbuch ve sklepě administrativní budovy Jugo ve Velitelství výcviku - Vojenské akademii ve Vyškově. Podstoupil tam operaci oka. „Byla úspěšná, lékaři mu oko zachránili,“ informoval mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.