Zbrojovka si protáhla zimní spánek. S Duklou padla po penaltě

Brno /FOTOGALERIE/ – Zatímco pražská Dukla načasovala jarní probuzení téměř na minutu přesně, fotbalisté brněnské Zbrojovky si užili ještě přibližně 75 minut zimního spánku. V sobotním prvoligovém duelu sedmnáctého kola nejvyšší soutěže prohráli 0:1 a výkonem zklamali. „Z naší strany to nemělo s fotbalem nic společného," neskrýval rozladění brněnský záložník Roman Fischer.

21.2.2015 15
9 fotografií
Zbrojovka zápasila s Duklou.

Zbrojovka zápasila s Duklou.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Rozhodující moment zápasu přišel v 65. minutě, kdy se dravým průnikem prezentoval hostující Jakub Považanec a po faulu Jakuba Jugase rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil Tomáš Berger. „Škoda, že jsme dali jen jeden gól, mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem. Ale jsou to pro nás cenné body," radoval se Považanec.

Zbrojovka zůstala v tabulce na čtrnácté příčce a dělí ji bod od sestupového pásma. Týmu výrazně chyběl nemocný kapitán Pavel Zavadil, bez jehož ofenzivních myšlenek si Brňané vypracovali první šanci a střelu až v 75. minutě. „V závěru jsme měli převahu, jenže efektivita byla nulová, proto jsme prohráli," hodnotil domácí kouč Václav Kotal.

Zejména první poločase jeho svěřenci prohospodařili a doslova ubránili bezgólový stav. „Pavel je náš klíčový hráč a nikdo na sebe nevzal jeho pozici lídra. Chyběla slovní organizace, nevím, proč byli hráči tak nervózní. Postrádali jsme lepší pohyb i odhad na míč, soupeř vyšel vítězně ze všech soubojů i odražených míčů," mrzelo Kotala.

V základní sestavě dostal na hrotu brněnského útoku šanci Josef Čtvrtníček, který v největší příležitosti Zbrojovky těsně minul branku. „Už jsem střílel ve skluzu, ale když jsem se ohlédl, viděl jsem, že míč míjí tyč jen o kousek," hodnotil šanci ze závěru zápasu.

V posledních vteřinách se na rohový kop ještě vydal brankář Václav Hladký podpořit své spoluhráče, dostal se k míči, ale svého protivníka Filipa Radu nepřekonal. „Rozhodl jsem se, že půjdu. Bylo to hop, nebo trop, jednalo se asi o moji první hlavičku v životě," pokrčil rameny brněnský gólman, který dostal přednost před zimní posilou Dušanem Melichárkem.

Další zimní posila Lukáš Zoubele odstartoval po svém příchodu na hřiště brněnské zlepšení. „Devadesát minut nejde hrát tak špatně. Věřil jsem, že naše hra půjde nahoru. Měli jsme dvě tři šance, ale když netrefíte branku, těžko dáte gól," dodal Kotal.

Dukla se od Brňanů odpoutala na sedm bodů. „Nesmírně důležité vítězství. Sedmdesát minut jsme podávali dobrý výkon. K výhře nám pomohla výborná individuální akce," řekl hostující kouč Luboš Kozel.

Zbrojovku čeká další duel v sobotu v Českých Budějovicích.

17. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Dukla Praha 0:1 (0:0)

Branka: 65. Berger z pen. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Mokrusch. ŽK: R. Buchta, Košťál - Považanec, Berger. Diváci: 3890.

Sestavy:

Brno: Hladký - Jugas, Košťál, Keresteš - Pašek, Fischer (65. Zoubele), R. Buchta, Sýkora (52. Malík) - Vávra, Čtvrtníček, Brigant (72. Markovič). Trenér: Kotal.

Dukla: F. Rada - Karavajev, Štetina, Polom, Matěj Hanousek - Považanec, Gedeon, Marek Hanousek - Berger (90. Hlinka), Jan Blažek (83. Vorel), Juroška (70. Jakub Mareš). Trenér: Kozel.

Autor: Martin Vymyslický

21.2.2015 VSTUP DO DISKUSE 15

O Seniorbus je enormní zájem. Na jízdu lidé čekají i šest týdnů

Brno /FOTOGALERIE/ – Seniorbus, který usnadňuje cestování brněnským seniorům či lidem s postižením, jezdí už půl roku. Měsíčně přepraví okolo devíti stovek lidí. „U pětaosmdesáti procent cestujících jde o seniory, zbylých patnáct tvoří lidé se zdravotním postižením," vyčíslila mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Lukšová.

Učí děti zpívat, celému souboru ušila kroje

Bílovice nad Svitavou - Osmnáctým rokem zpívají děti koledy ve folklorním souboru Bystrouška pod vedením Bohuslavy Hamákové. Letos se zpěvem a tancem připojí k akci Česko zpívá koledy pořádané Deníkem po celé republice. Společně s pěveckým sborem Bach a divadelním spolkem Bota rozezní Bystrouška své hlasy v Bílovicích nad Svitavou na Brněnsku potřetí.

Odejde Zbrojovce snajpr? Útočník Škoda je v kurzu

Brno - Na podzim nastřílel deset branek, vyšvihl se do čela pořadí kanonýrů vedle renomovaného Davida Lafaty. Brněnský fotbalista Michal Škoda se v zimním přestupovém období patrně stane horkým zbožím. Už kolem něj také někteří zájemci krouží. „Mám nějaké informace od manažera, ale spíš čekám na něco konkrétního, zatím je to jen oťukávání, což moc neřeším," odvětil Deníku Rovnost útočník Zbrojovky.