Zbrojovka na úvod Tipsport ligy podlehla Sigmě

Brno – Brněnští fotbalisté vstoupili do zimního turnaje porážkou 2:3 s Olomoucí.

8.1.2011 3

Lukáš Krbeček.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Dost šancí i branek nabídlo úvodní střetnutí skupiny C zimní Tipsport ligy v Brněnských Ivanovicích. Zbrojovka v něm podlehla olomoucké Sigmě 2:3.

Úvodní gól vstřelil už v 19. minutě Martin Pospíšil, ale po půlhodině hry po hezké kombinační akci Brno srovnalo. Míče se po špatném odkopu zmocnil Mica, poslal ho Rabušicovi, který jen na malé vápno předložil Doškovi – 1:1.

Do druhého poločasu vběhl plzeňský záložník Borek, jehož Zbrojovka zkouší. „Dali jsme šanci mladým hráčům a některým, kteří jsou u nás na zkoušku. Odehráli kvalitní utkání, tak vypadal i celý zápas. Borka znám, proto odehrál pouze druhý poločas, slušný výkon předvedl stoper Mitrovič,“ řekl brněnský kouč Petr Čuhel.

O výsledku se rozhodovalo v posledních dvaceti minutách. Nejprve olomoucký obránce Ulma skóroval do brněnské sítě, za osm minut tečoval míč naopak do vlastní branky.

V závěru vypíchl míč aktivní mladík Přerovský, překonal gólmana Blahu, jenže trefil pouze tyč, pro Zbrojovku druhou v utkání. A tak v 88. minutě napřáhl Schulmeister a nenápadná střela zapadla za brněnského brankáře Krbečka. „Dali jsme prostor mladým fotbalistům, protože se připravujeme na možné změny v útočné fázi. V lednu přijdou na zkoušku někteří hráči ze zahraničí, které angažujeme pouze v případě, že někdo odejde,“ doplnil olomoucký lodivod Zdeněk Psotka.

Zbrojovka Brno – Sigma Olomouc 2:3 (1:1)

Branky: 32. Došek, 78. vlastní Ulma – 19. M. Pospíšil, 70. Ulma, 88. Schulmeister. Rozhodčí: Nenadál – Nádvorník, Talpa. Bez karet. Diváci: 200.

Brno: Krbeček – Pernica (70. Brdarovski), Simerský, Mitrovič, Hamouz – Mica (53. Přerovský), Dostálek, Gospodinov (46. Křeček), Husár (60. Pejič) – Došek (73. Matyska), Rabušic (46. Borek). Trenér: Čuhel.

Olomouc: Blaha – Hála, Ulma, Přikryl, Rossi – Navrátil, Šindelář, M. Pospíšil – Tomeček, T. Pospíšil (9. Richter), Schulmeister. Trenér: Psotka.

8.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 3

Restaurace se chlubí návštěvou vraha Kajínka. Ztráty zákazníků se nebojí.
3

Restaurace v Brně se chlubí návštěvou vraha Kajínka. Vzbudila rozporuplné reakce

Dálnice D1 na Brno byla zavřená kvůli nehodě

Plzeň lanaří Řezníčka. Zatím jsem nic nepodepsal, říká brněnský forvard

Brno – Jde o žhavé zboží, není proto divu, že kolem něj krouží spousta zájemců. Útočník fotbalové Zbrojovky Jakub Řezníček patří mezi pilíře týmu a letos nastřílel sedm gólů, o urostlého fotbalistu projevila vážný zájem Plzeň.

Brno – Osobní stráž dostala ve středu odpoledne kachní rodina, která se vydala na cestu přes královopolskou Drobného ulici až k mokřadu pod Svitavskou radiálou nedaleko Nákupního centra Královo Pole. „Kolemjdoucí, kteří viděli, jak kachna s mláďaty přechází přes rušnou silnici a pokračuje kolem bývalého stadionu k benzínce ve Sportovní ulici, zavolali strážníky," řekl mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Brňan v Manchesteru: City a United se spojily

Manchester, Brno - Když se dozvěděl o tragédii, která se odehrála jen kousek od něj, hned díky aplikaci na sociálních sítích oznámil, že je v pořádku. „Jen aby doma neměli strach. Musel jsem dát rodině vědět, že jsem v pořádku," vysvětluje pětadvacetiletý Jan Kabourek.

Muž se chtěl zabít skokem ze Stránské skály. Zabránili mu v tom policisté

Brno – Ukončit svůj život chtěl muž skokem ze Stránské skály. Policisty na něj upozornili jeho známí, kterým rozeslal zprávy s tím, že se chce zabít. Dvě hlídky policistů proto vyrazily na místo po muži pátrat. Na Stránské skále potkaly skupinu kamarádů, kteří již muže hledali. Jakmile ten uslyšel známé hlasy, vyrazil na okraj skály.