Zbrojovka na úvod Tipsport ligy podlehla Sigmě

Brno – Brněnští fotbalisté vstoupili do zimního turnaje porážkou 2:3 s Olomoucí.

8.1.2011 3

Lukáš Krbeček.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Dost šancí i branek nabídlo úvodní střetnutí skupiny C zimní Tipsport ligy v Brněnských Ivanovicích. Zbrojovka v něm podlehla olomoucké Sigmě 2:3.

Úvodní gól vstřelil už v 19. minutě Martin Pospíšil, ale po půlhodině hry po hezké kombinační akci Brno srovnalo. Míče se po špatném odkopu zmocnil Mica, poslal ho Rabušicovi, který jen na malé vápno předložil Doškovi – 1:1.

Do druhého poločasu vběhl plzeňský záložník Borek, jehož Zbrojovka zkouší. „Dali jsme šanci mladým hráčům a některým, kteří jsou u nás na zkoušku. Odehráli kvalitní utkání, tak vypadal i celý zápas. Borka znám, proto odehrál pouze druhý poločas, slušný výkon předvedl stoper Mitrovič,“ řekl brněnský kouč Petr Čuhel.

O výsledku se rozhodovalo v posledních dvaceti minutách. Nejprve olomoucký obránce Ulma skóroval do brněnské sítě, za osm minut tečoval míč naopak do vlastní branky.

V závěru vypíchl míč aktivní mladík Přerovský, překonal gólmana Blahu, jenže trefil pouze tyč, pro Zbrojovku druhou v utkání. A tak v 88. minutě napřáhl Schulmeister a nenápadná střela zapadla za brněnského brankáře Krbečka. „Dali jsme prostor mladým fotbalistům, protože se připravujeme na možné změny v útočné fázi. V lednu přijdou na zkoušku někteří hráči ze zahraničí, které angažujeme pouze v případě, že někdo odejde,“ doplnil olomoucký lodivod Zdeněk Psotka.

Zbrojovka Brno – Sigma Olomouc 2:3 (1:1)

Branky: 32. Došek, 78. vlastní Ulma – 19. M. Pospíšil, 70. Ulma, 88. Schulmeister. Rozhodčí: Nenadál – Nádvorník, Talpa. Bez karet. Diváci: 200.

Brno: Krbeček – Pernica (70. Brdarovski), Simerský, Mitrovič, Hamouz – Mica (53. Přerovský), Dostálek, Gospodinov (46. Křeček), Husár (60. Pejič) – Došek (73. Matyska), Rabušic (46. Borek). Trenér: Čuhel.

Olomouc: Blaha – Hála, Ulma, Přikryl, Rossi – Navrátil, Šindelář, M. Pospíšil – Tomeček, T. Pospíšil (9. Richter), Schulmeister. Trenér: Psotka.

8.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 3

Politici nechápou, co je věda, jak funguje, říká nositel Nobelovy ceny za fyziku

Brno - Vědci se musí místo výzkumu věnovat papírování, kritizoval nositel Nobelovy ceny za fyziku Claude Cohen-Tannou-dji. „Moje děti se věnují vědě také a tráví šedesát procent času sepisováním zpráv," řekl ve čtvrtek fyzik publiku na VUT v Brně.