Zbrojovka našla střelce. Vávra dvěma góly otočil duel se Slavií

Praha, Brno – Brněnští fotbalisté porazili v Praze Slavii 3:1 a před víkendem poskočili na osmou příčku.

12.9.2014 9

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Attila Racek

Do pátečního utkání jediné letošní vítěství. Na marodce čtyři fotbalisté základní sestavy. A jako soupeř v pražském Edenu letos neporažený domácí celek – Slavia. Jenže brněnská Zbrojovka obrátila všechny prognózy a veze vítězství 3:1. „Označují nás za turisty z Brna a jsem rád, že to kluci vzali za správný konec. Myslím, že tři body máme zaslouženě," pravil brněnský kouč Václav Kotal pro iSport.cz.

Do sedmého kola nejvyšší české soutěže přitom vstupovali Jihomoravané v pozici dvanáctého celku soutěže a už v sedmnácté minutě navíc prohrávali. Juhar vybídl Zmrhala, který na hranici pokutového území našel Milana Černého a ten technickou ranou nedal šanci brněnskému brankáři Hladkému.

Zbrojovka, která nastoupila na hrotu útoku s prvoligových debutantem Tomášem Brigantem, toho v prvním poločase příliš nepředvedla, ale tři minuty před přestávkou se prosadil Stanislav Vávra, který stál na správném místě při dorážce rány Pavla Zavadila. „Jsem rád, že kluci zabojovali jako tým a hlavně mladí vepředu, to bylo pro nás nejdůležitější," chválil Kotal.

Slavia, nyní už třetí tým nejvyšší soutěže, po přestávce vtrhla na hostující celek a za čtvrt hodiny si vytvořila tři obrovské šance. Jenže Boudjemaa a Zmrhal ztroskotali na brankáři Hladkém. Juhar pálil vedle. „Nevyužili jsme několik příležitostí na začátku druhé půle, což soupeř potrestal. Byl produktivnější," uznal slávistický trenér Miroslav Beránek.

Po hodině hry se pak opět na správném místě ocitl Vávra. Po centru Zavadila se znovu dostal k dorážce a brankář Hrubeš už byl bezmocný. O sedmnáct minut později domácí kapitán Latka fauloval Briganta a kapitán Zavadil z penalty zvýšil na 3:1. „Tentokrát jsme dali góly, proměnili jsme šance, které jsme si vypracovali, i když jsme mohli dát ještě jednou tolik branek," podotkl Kotal.

V závěru mohl snížit Milan Škoda, ale místo střely do prázdné branky zvolil slávistický útočník přihrávku, které adresáta nenašla. „Konec byl hektický, už nám chyběl klid, moc jsme chtěli," dodal Beránek.

7. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha – Zbrojovka Brno 1:3 (1:1)

Branky: 17. M. Černý – 42. a 60. Vávra, 77. Zavadil z pen. Rozhodčí: Nenadál – Kříž, Arnošt. ŽK: V. Vukadinovič, Juhar, M. Černý – Zavadil. Diváci: 5823.

Sestavy:

Slavia: Hrubeš – Nitrianský, Latka, Kodr, Juhar – Baéz, Zmrhal – V. Vukadinovič (46. Piták), Boudjemaa (65. Balaj), M. Černý (76. Petr) – Milan Škoda. Trenér: Beránek.

Brno: Hladký – Buchta, Schuster, Jugas, Lutonský – Malík (90. Moukanza) – Sýkora (74. Šumbera), Fischer, Zavadil, Brigant – Vávra (82. Kaščák). Trenér: Kotal.