Zbrojovka obrátila zápas s Jihlavou, dvěma góly pomohl Pašek

Brno /FOTOGALERIE/ – Vstup do utkání se jim nepovedl, na domácím hřišti dokonce s Jihlavou prohrávali. Právě obdržená branka ale fotbalisty brněnské Zbrojovky nakopla k výrazně zlepšenému výkonu, který jihomoravští fotbalisté gólově zužitkovali. V předehrávce 26. kolo první fotbalové ligy nakonec desátá Zbrojovka porazila osmou Jihlavu 3:2. „Vítězství si opravdu velmi cením. Ukázalo se, že při maximálním nasazení dokážeme porazit i Jihlavu, která se mi v posledních zápasech velmi líbila," pochválil své svěřence brněnský kouč Václav Kotal.

1.5.2015 AKTUALIZOVÁNO 1.5.2015
9 fotografií
Zbrojovka porazila Jihlavu.

Zbrojovka porazila Jihlavu.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Trenér však nebyl spokojený s celým zápasem. V úvodu totiž byli lepší hosté a taky se ujali vedení. Právě obdržená branka ale paradoxně nakopla fotbalisty Zbrojovky. „Prvních třicet minut mi přišlo, že hráči nevěřili tomu, na co jsme je připravovali. Probudil nás až gól. Do té doby jsme hostům nechávali moc prostoru," sdělil Kotal.

Oba týmy měly v zápase své dvougólové střelce. Na brněnské straně se o obrat druhou a třetí brankou postaral David Pašek. „Při předchozí prohře 0:4 jsme se nedostávali do vápna, tentokrát jsme se do něj snažili víc tlačit a podařilo se nám to," řekl střelec, který dvakrát udeřil po nabídce od spoluhráče z levého křídla.

O jihlavské se trefy postaral Marek Jungr, který se do sestavy Vysočiny vrátil po dlouhém zranění. „Vstřelit dvě branky a jet domů bez bodu hodně mrzí. Jeli jsme sem udělat dobrý výsledek," litoval jihlavský střelec.

I podle něj Zbrojovce paradoxně nejvíc pomohl první jihlavský gól. „Od třicáté do šedesáté minuty jsme přestali hrát. Domácí nejdřív vyrovnali z penalty po ruce, kterou sudí mohl a nemusel písknout. Ale na to se nemůžeme vymlouvat," upozornil Jungr.

Oba soupeři se už nemusejí bát o záchranu a ve zbytku sezony jim jde hlavně o co nejlepší pozice. I proto mohlo v duelu padnout pět branek. „Myslím, že zápas musel diváky bavit. Co víc než tolik branek si můžou přát?" ptal se s úsměvem domácí útočník Stanislav Vávra.

V zápase dvou týmů z nedalekých měst se několikrát hodně jiskřilo, brněnský Kamil Kopúnek dostal v 80. minutě dokonce červenou kartu. „Už nám trochu docházely síly, tak jsme se zatáhli a naštěstí vedení ubránili," těšilo Paška. „Měli jsme problémy s důrazem Zbrojovky, který byl někdy hodně na hraně," zhodnotil utkání jihlavský kouč Luděk Klusáček.

26. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno – Vysočina Jihlava 3:2 (1:1)

Branky: 51. a 63. Pašek, 42. Zavadil z pen. – 33. a 72. Jungr. Rozhodčí: M. Paták – Moláček, Peřina. ŽK: Marek, Jungr, Jánoš, Kučera (všichni Jihlava). ČK: 80. Kopúnek (Brno). Diváci: 3010.

Sestavy:

Brno: Melichárek – Jugas, Košťál, Schuster, Keresteš – Pašek, R. Buchta, Zavadil, Malík (70. Kopúnek), Sýkora (85. Hyčka) – Vávra (76. Slančík). Trenér: Kotal.

Jihlava: Hanuš – Marek (70. Kukol), Tlustý, J. Krejčí, Hybš – Jánoš, Kučera – Jungr, Šulek, Vaculík (70. Kliment) – Harba (59. Mešanovič). Trenér: Klusáček.

Autor: David Nekvinda

1.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

O Seniorbus je zájem: Jedna cestující žádá, abychom vynesli smetí, vypráví řidič

Brno /REPORTÁŽ/ – Dvaasedmdesátiletá Zdeňka Bombíková zatím z ranního chladu opatrně nastupuje do vyhřátého bílého vozu. Na jeho boku červeně září nápis Seniorbus. Je čtvrtek krátce před devátou ráno. Merhautovou ulicí v Brně v dopravní špičce projíždí množství aut.

Tipy na víkend: Vánoční trhy začaly i na brněnském výstavišti

Brno – Kromě vánočních trhů v centru Brna mohou lidé od pátku zajít i na brněnské výstaviště. Téměř pět set různých prodejců otevřelo své stánky na tamním vánočním trhu. V provozu zůstanou až do 18. prosince. Největším lákadlem jsou podle pořadatelů řemeslné výrobky i regionální delikatesy. Stánkaři je dovezli ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Týden s elektronickou evidencí tržeb: řada podniků zdražila. Ne kvůli EET, tvrdí

Jižní Morava – Stejný oběd ve stejné restauraci, ale za cenu i o čtvrtinu vyšší než před týdnem. Jihomoravané, kteří chodí do restaurací, už týden musejí sáhnout hlouběji do svých kapes. Útrata jim v mnoha případech narostla se zavedením elektronické evidence tržeb od minulého pátku.