Zbrojovka podruhé v řadě remizovala. Tentokrát ve Zlíně

Zlín, Brno – Brněnští fotbalisté ve středečním 27. kole druhé ligy uhráli ve Zlíně jen bezbrankový výsledek. Znojmo remizovalo ve Vlašimi 1:1.

9.5.2012 11

Zbrojovka Brno - ilustrační foto.Foto: DENÍK/Attila Racek

Jihlava ztratila dva body se Sokolovem za remízu 1:1, jenže Zbrojovka se k ní tři kola před koncem druhé ligy nepřiblížila. Brněnští fotbalisté si ze Zlína odvezli pouze bezbrankový výsledek a na druhou Vysočinu nadále ztrácí šest bodů.

Brno sice už třináct utkání neokusilo porážku, jenže v posledních dvou kolech se Spartou B a Zlínem jenom remizovalo a postupové naděje ochladly. „S pražskou juniorkou jsme neodehráli dobré utkání a doma přišli o dva body. Duel ve Zlíně byl jiný, bod jsme získali, i když nic neřeší. I tak ho musíme brát," povídal brněnský kouč Petr Čuhel.

V neděli Zbrojovka na svém trávníku uvítá Vysočinu v důležitém postupovém souboji. „V závěru sezony chceme potvrdit naše dosavadní dobré výsledky, takže s Jihlavou budeme hrát na vítězství. Věřím, že doma předvedeme dobrý výkon," přál si Čuhel.

Ten do utkání nasadil od první minuty Kamerunce Daniho Chigoua, až z lavičky zasáhl do duelu kapitán Petr Švancara. „Dani si svými výkony řekl o základní sestavu, chtěli jsme vstřelit gól na začátku utkání. Pro naši hru byl přínosem, vytvořil několik příležitostí, které jsme bohužel nevyužili," vysvětlil Čuhel.

Zbrojovce vyšel vstup do utkání, kdy hrozili Hromek s Chigouem. Sám na zlínského gólmana šel po přihrávce kamerunského útočníka Doležal, ale trefil pouze padajícího Dostála. Ve druhém poločase měl největší šanci Zlín, když roh Dobeše namířil Elšík do tyče. „Zbrojovka je ve třinácti zápasovém laufu a těžko se nám prosazovalo proti nejlepší obraně soutěže. Deset minut před koncem jsme měli velkou příležitost, ale remíza je spravedlivá," poznamenal zlínský trenér Alois Skácel.

Opakovala se tak podzimní bezbranková remíza. „V první půli jsme lépe kombinovali, byli jsme fotbalovější, ale vždy něco chybělo. Ovšem na začátku si Brno vytvořilo obrovskou příležitost, kdy šel Doležal sám na brankáře. Pro oba týmy je bod málo," shrnul bývalý špílmachr Zbrojovky a nyní Zlína Tomáš Polách.

Fotbalisté Znojma po třech zápasech vstřelili zásluhou Odehnala branku, které jim přinesla remízu 1:1 ve Vlašimi. Posunuli se na dvanáctou pozici, tři kola před koncem je od sestupových pozic stále dělí pět bodů.

Rozhodčí: Jílek – Zeman, Santárius

ŽK: Poznar, Polách – Šoljič, Pašek, Pernica, Buchta

Diváci: 1882

FC Tescoma Zlín: Kořínek – Jugas, Malý, Kubica, Hájek – Motal, Polách, Švach – Besta (62. Železník), Bača (46. Elšík), Poznar. Trenér: Alois Skácel.

Brno: Doležal I – Šíma, Pernica, Pašek, Šoljič – Fall, Koloušek, Hromek (57. Sedláček), Lutonský (86. Michna) – Doležal II, Chigou (68. Švancara). Trenér: Čuhel.

Další výsledky 27. kola: Opava – Třinec 0:0, Jihlava – Sokolov 1:1 (9. Jungr – 17. Dvorník), Most – Bohemians Praha 1:0 (18. Mlika), Sparta B – Čáslav 3:0 (32. Frýdek, 39. Jurdík, 59. Kadeřábek), Karviná – Táborsko 1:1 (66. Ciku – 78. Hric), Varnsdorf – Ústí nad lAbem 2:0 (56. Rudnickyj, 85. Chod), Vlašim – Znojmo 1:1 (6. Starý – 25. Odehnal).

Autor: Robert Štach, Jaroslav Kára