Tři utkání, tři vítězství. Zbrojovku rozjásal v nastavení Sedláček

Brno – Brněnští fotbalisté porazili v 19. kole druhé ligy celek MAS Táborsko 2:1, i když do 73. minuty prohrávali. Rozhodli v 92. minutě.

18.3.2012

Fotbalisté Zbrojovky - ilustrační foto.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Přesně kvůli tomuhle dělám fotbal, křičel se zaťatými pěstmi brněnský kapitán Petr Švancara a bušil do dveří kabiny. Na stadionu v Srbské ulici se pár okamžiků předtím společně s fanoušky nořil do nefalšované euforie. Zbrojovka brankou v 92. minutě obrátila druholigové střetnutí s Táborskem a vyhrála 2:1.

Po třetím jarním vítězství ve třech zápasech dělí brněnský celek na devátém místě tabulky jen sedm bodů od druhé příčky Bohemians Praha. „Euforie musí přijít, když rozhodnete zápas poslední šancí. Přesto se pořád budeme zaměřovat na stejné věci, stále máme moc zkažených přihrávek,“ povídal po utkání brněnský kouč Petr Čuhel.

Na stadionu s fotbalisty křepčilo dva a půl tisíce diváků, kteří je hnali za výhru. „Lidí přišlo dost a podle mě se měli na co dívat. Porážka mě mrzí, protože jsme nezvládli závěr. Chtěli jsme aspoň bod, tajně jsme mysleli na tři, ale domácí ukázali velkou ofenzivní síla, jejich hlavičkáře jsme neuskákali,“ posteskl si kouč Táborska Luboš Zákostelský.

O brněnském vítězství rozhodl v nastavení z přímého kopu záložník Michal Sedláček. „Podíval jsem se, kde stála zeď a vyhodnotil jsem si situaci tak, že to prostě zkusím přes ní. Pár gólů už jsem takhle dal, věřil jsem si a jsem rád, že se to povedlo. Při střídání mi trenér říkal, ať na sebe vezmu zodpovědnost,“ hlásil střelec.

Zbrojovka nemohl nasadit zraněného Kolouška a nemocného Šímu, přesto předvedla velmi atraktivní podívanou. V obou poločasech dostávala soupeře pod drtivý tlak. Přesto šli po půlhodině do vedení hosté, jejichž klub vznikl v zimě sloučením Sezimova Ústí s Táborem. Kostečka poslal přímý kop z dvaceti metrů přes zkoprnělého brankáře Doležala. „Trefil to dobře, ale neuvažoval jsem nad tím, zda se standardka dala chytit. Spíš jsem řešil způsob hry, zbytečně jsme zalezli,“ řekl Čuhel.

Poprvé Chigou

Domácí si vytvořili množství šancí, ale hlavičky Doležala, Suse nebo rána Švancary do sítě nedoletěly. A tak po hodině hry přišel na hřiště poprvé v brněnském dresu i kamerunský útočník Chigou.  „Věděli jsme, že se po gólu soupeř zatáhne a fotbal se moc hrát nebude. Poslali jsme na trávník třetího útočníka, využili jsme výškové převahy a důrazu ve vápně,“ podotkl kouč Brna.
Vyrovnání zařídil Zbrojovce v 73. minutě hlavou probuzený střelec Doležal po přihrávce Švancary. Skóroval ve všech třech jarních střetnutích. V nastavení namířil míč do levé šibenice z 25 metrů Sedláček. „Nakopávali jsme balony, tím jsme dostali soupeře pod velký tlak a duel se štěstím otočili,“ uznal Čuhel.

Zbrojovka Brno - Táborsko 2:1 (0:1)

Branky:

73. Doležal II   90.+2 Sedláček   33. Kostečka
Rozhodčí: Lerch - Urban, Makovička. ŽK: Kostečka.
Diváci: 2458.

Sestavy:
Brno: Doležal I - Pašek, Pernica, Šoljič, Kasálek (60. Chigou) - Hromek (52. Michna), Mezlík (81. Sedláček), Sus, Lutonský - Švancara, Doležal II. Trenér: Čuhel.

Táborsko: Fryšťák - Rožboud, Kotrba (87. Kalášek), Nesvadba, Zbrožek - Kočí (78. Houška), Kostečka (64. Mach), Přeučil, Jasanský, Sladký - Pecka. Trenér: Zákostelský.

Káňa: V ruce jsem měl dva měsíce dráty

Brno - Bojovník je zpět. Hokejista brněnské Komety Jan Káňa na ledě většinou jezdí s elánem a nevypustí žádný souboj. Svou aktivitu musel na delší čas utlumit. Přesně po pěti měsících od zranění zápěstí si pak zahrál přípravný zápas proti Jihlavě, který Brňané vyhráli 3:1. „Tréninků už bylo hodně, určitě chci hrát a budu se snažit s rukou pracovat, aby byla dobrá,“ slíbil pětadvacetiletý útočník.

Kvůli horku v kraji lekly tisíce ryb

Jižní Morava - Nekvalitní voda a tisíce uhynulých ryb. To je bilance letošního léta v rybnících nejen na Brněnsku. Kromě extrémních veder a nedostatku vody bojovali rybáři se zamořením nádrží sinicemi.

Tři obdržené góly za šest minut. Zbrojovku stáhl výprask na dno tabulky

Olomouc, Brno /ANKETA/ – Už po čtrnácti minutách se pro fotbalisty Zbrojovky stala vidina bodového zisku na stadionu Olomouce prakticky utopickou záležitostí. Právě po tomto časovém úseku totiž Brňané prohrávali na hřišti prvoligového nováčka 0:3. Se stavem do konce utkání nepohnuli a po čtvrtém kole soutěže zůstávají na zisku jediného bodu.

V ulicích se objeví další básně o Brně. Nejsložitější je umísťování v centru

Brno – Co mají společného Cejl, Petrov, Obilní trh a hlavní nádraží? Všechna tato místa inspirovala básníky. Brněnské lokality opředené verši mapuje webový projekt Brno poetické. Do konce prázdnin přibude osm básní přímo v ulicích.