Zbrojovka vyrovnala, ale v závěru ji Sparta přemohla

Brno – Fotbalisté Zbrojovky ve třetím kole nejvyšší soutěže poprvé prohráli, na domácím hřišti podlehli Pražanům 1:3.

4.8.2013 25 AKTUALIZOVÁNO 4.8.2013

Fotbalové utkání mezi domácím týmem FC Zbrojovka Brno a týmem AC Sparta Praha.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Hromy i blesky jako by přivolali na pomoc brněnští fotbalisté proti pražské Spartě, aby ve druhém poločase zvrátili nepříznivý stav prvoligového duelu. Ke druhému skolení nenáviděného rivala za necelé tři měsíce nic nepomohlo. Na jaře Zbrojovka vyhrála na svém hřišti 3:2, v neděli prohrála 1:3.

Přesto si Brňané před rekordní návštěvou 9613 diváků vymohli aspoň vyrovnání, o které je v závěru hosté dvěma trefami připravili. „Za stavu 1:1 jsme nezalezli jako jiná mužstva, chtěli jsme dát druhý gól. Spartu jsme potrápili. Přitlačili jsme ji ke zdi, nevěděli, co s námi, za to si mužstvo zaslouží absolutorium," těšilo brněnského kouče Ludevíta Grmelu.

I když Zbrojovka sahala po bodu, připsala si ve třetím kole nejvyšší soutěže první letošní porážku a klesla na sedmé místo. „Sparta trestala chyby. Teď po první porážce se teprve ukáže, jaká jsme parta," pronesl brněnský záložník Marek Kaščák.

Zbrojovka se v poslední pětiminutovce hnala za vyrovnáním, jenže jak povolila uzávěr své defenzivy, hned udeřili sparťané. Rozdílovou branku dal Josef Hušbauer, který usměrnil přesný centr k tyči domácí branky. „Byla to hezká akce, po které jsem věděl, že už si vítězství pohlídáme. Chybělo pět minut do konce," poznamenal sparťanský záložník. Po něm se prosadil ještě střídající Bednář, který levačkou napálil míč přesně pod břevno.

Grmela se ani po druhém obdrženém gólu, kterým Zbrojovka přišla o body, na své hráče nezlobil. „Dávali jsme nepřesný křížný balon, který hosté vystihli a dostali se k nám. Kdybychom hráli alibisticky, tato situace nenastala a možná jsme výsledek uhráli. Ale my chceme, aby kluci hráli a nezašívali se. Ve druhé půli jsme byli jednoznačně lepší tým," uvedl kouč.

Spartu poslal do vedení ve 39. minutě Kadlec po přihrávce Hušbauera. Chvíli předtím se domácí fandové dožadovali penalty po zákroku Holka na domácího Markoviče. Srbský útočník Zbrojovky se dočkal v 73. minutě, kdy doklepl do sítě ránu Zavadila. Markovič však stál v ofsajdu. „Góly, které poslední dobou dostáváme, padají po diskutabilních situacích. Na druhou stranu si Brno zasloužilo vyrovnání. Jeho hráči se lépe vypořádali se silným deštěm, zatlačili nás do defenzivy a z jednoduchého fotbalu se dostali do tlaku," sdělil sparťanský kouč Vítězslav Lavička.

Sparta tak napravila květnovou porážku. „Jsem rád, že jsme dosáhli na vítězství. Poslední zápas jsme v Brně pokazili a ten nás připravil o lepší umístění," dodal Lavička.

3. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno – Sparta Praha 1:3 (0:1)

Branky 73. Markovič – 39. Kadlec, 85. Hušbauer, 87. Bednář. Rozhodčí: Bílek – Jiřík, Peřina. ŽK: Kaščák, Pašek, Kroupa, Markovič, Husár – Vacek. Diváci: 9613.

Brno: Hladký – Janotka, Schuster, Pernica, Husár – Pašek (71. Škoda), Kaščák, Zavadil, Traoré (80. Hyčka) – Markovič, Kroupa (76. Glaser). Trenér: Grmela.

Sparta: Vaclík – Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa – Matějovský (46. Vacek), Vácha, Hušbauer – Kadlec (90. Skalák), Lafata, Krejčí (83. Bednář). Trenér: Lavička.

4.8.2013 VSTUP DO DISKUSE 25

Bída na závěr chabého podzimu. Zbrojovka remizovala s Karvinou

Brno – Fotbalisté Zbrojovky v posledním podzimním utkání nejvyšší soutěže remizovali na domácím trávníku s Karvinou 1:1. Skórovali Jan Šisler a v nastavení Lukáš Vraštil.

EXKLUZIVNĚ

Kempný si zvyká na dril v NHL: I na rozbruslení před zápasem se jedou bomby

Chicago, Brno /ROZHOVOR/ - Nasedl na vysněný kolotoč nejprestižnější hokejové soutěže světa, z kterého ani na chvíli nesmí vyskočit. Bývalý obránce brněnské Komety Michal Kempný vstřebává první zápasové dávky v NHL. Zatím odehrál dvacet utkání a už si vyzkoušel i dril tří zápasů v pěti dnech.