Zbrojovka slaví první jarní domácí vítězství, zdolala Slavii

Brno /FOTOGALERIE/ – Brněnští fotbalisté ve 21. kole nejvyšší soutěže porazili pražskou Slavii 3:0. Připsali si první jarní domácí výhru a poskočili na osmé místo.

22.3.2015 6 AKTUALIZOVÁNO 22.3.2015

Zbrojovka zdolala Slavii.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Až po prvním jarním dnu přišlo domácí probuzení fotbalistů Zbrojovky v nejvyšší soutěži. V neděli večer po velmi dobrém představení brněnský celek přejel pražskou Slavii 3:0 a posunul se v tabulce na osmou příčku.

Zbrojovka si tak po porážce s Duklou a remízou s Ostravou připsala první jarní domácí vstřelené góly i výhru. „Chtěli jsme se odvděčit divákům, kteří nám byli věrní v první domácích zápasech, kdy jsme doma ztratili body. Vítězství je zasloužené," pochvaloval si brněnský kouč Václav Kotal.

Ve čtyřech jarních duelech v řadě už jeho svěřenci neprohráli a po 21. kole jim patří osmá pozice s 26 body. Jen tři ztrácejí na páté Teplice a řádně si polepšili v boji o udržení. „Ještě je před námi dost zápasů, máme to dobře rozjeté. Potvrdili jsme body z Teplic a posunuli se do klidných vod," povídal střelec úvodní brněnské branky David Pašek.

V současné situaci může Zbrojovka i litovat nadcházející reprezentační přestávky. „Aspoň si teď déle užijme postavení v tabulce a bodový zisk," usmál se Kotal.

První poločas nenabídl příliš atraktivní podívanou, z nudy vybočily jen pokusy Malíka se Sýkorou. A střídání nejlepšího ligového kanonýra Milana Škody, který dohrál ve 27. minutě po tvrdém ataku domácího stopera Schustera. „Má krevní výron na patě, uvidíme, co ukáže vyšetření," uvedl slávistický trenér Miroslav Beránek. „Nebudu situaci komentovat, ale byl to zákrok po odehrání míče. Ztráta klíčového hráče náš výkon ovlivnila," dodal.

Do té doby defenziva Zbrojovky nepustila Škodu k ničemu. A ani ve zbytku zápasu si Slavia nepřipsala střelu na branku. „Náš výkon byl slabý jak v defenzivě, tak v ofenzivě. A po prvním obdrženém gólu jsme se zhroutili," posteskl si Beránek.

Brňané do druhé půle vstoupili aktivněji a už v 51. minutě je nakopl gól Paška, který střílel z otočky po akci Jana Sýkory s Lukášem Zoubelem. „Měl jsem míč mírně pod nohou a malá teč obránce mé střele trošku pomohla. Prvním gólem jsme se uklidnili," poznamenal Pašek.

Další branku přidal po přesné střele z úhlu Josef Čtvrtníček a skóre stanovil v závěru Sýkora. Velké příležitosti ještě neproměnil Zoubele. „V prvním poločase mi naše hra připadala nervózní a o přestávce jsme si řekli, že to musíme zlomit. Dali jsme góly, měli jsme další příležitosti. Jsme spokojení, vyhrát nad Slavií 3:0 je určitě úspěch," dodal Kotal.

21. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno – Slavia Praha 3:0 (0:0)

Branky: 51. Pašek, 65. Čtvrtníček, 89. Sýkora. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Hock. ŽK: Hyčka – Bílek, Kenija. Diváci: 5318.

Brno: Melichárek – Jugas, Košťál, Schuster, Keresteš – Malík (77. Slančík), R. Buchta – Pašek, Zoubele (81. Hyčka), Sýkora – Čtvrtníček (70. Markovič). Trenér: Kotal.

Slavia: Berkovec – Mikula, Bílek, Fialka, Tamás – Deli, R. Hrubý (58. Piták) – Prošek (72. Boudjemaa), Kenija, Zmrhal – Milan Škoda (27. Diop). Trenér: Beránek.

22.3.2015 VSTUP DO DISKUSE 6

Místo oříšků dovážel muž do obchodů jen krabice. Aby si udržel přítelkyni

Brno – Majitel si objednal dodávku oříšků, tvrdil prodavačům podvodník. Místo nich však dovážel do cukráren a jiných obchodů v Brně a dalších městech jen prázdné krabice. Pětačtyřicetiletého muže, který byl dříve již několikrát trestaný, zadrželi brněnští policisté.

Rezidentní parkování v Brně se odkládá. Město nestihlo přípravy

Brno – Několik desítek minut objíždí každý večer Petr Bednář okolí svého bydliště v brněnské Grohově ulici, když hledá parkovací místo. Už v dubnu příštího roku mu mělo pomoci rezidentní parkování. Představitelé města jeho start ale odkládají až na září.