Jednalo se o nacvičené signály?

Náběh hráčů ve vápně samozřejmě trénujeme. Pak záleží na tom, jaký přiletí centr. Ty se mi proti Hradci dařily a kluci šli dravě za góly.

Standardky připravujete na každého soupeře speciálně?

Ano. Každý soupeř jinak brání, má tam jiné hráče. Musíme se připravit na každého.

Jaká byla taktika proti Hradci, který má hodně urostlé obránce?

Na přední tyči byl dvoumetrový Rolko. Snažili jsme se ho tam zablokovat a dostat míč za něj, kde nabíhali tři hráči. To se nám dařilo.

Po druhé brance jste se radoval, jako byste se trefil sám.

No rozhodně. (smích) Byla důležitá. Vedení 1:0 moc neznamená. Ale když už je to o dva góly dvacet minut před koncem, tak už máte dobrý pocit.

Navíc v prvním poločase vás Hradec místy dostával do úzkých. Překvapil vás něčím?

Nemohli jsme se dostat do rytmu. Ve vedru nám to neběhalo. O přestávce jsme si řekli, že když to nejde herně, musím vítězství urvat vůlí. Vyšlo to.

Trenér Kotal se ale u postranní čáry rozčiloval nejvíc na začátku druhé půle. Domluva v kabině nestačila?

Trenér nás diriguje často, jsme na to zvyklí. Dává nám pokyny, když nejsme tam, kde máme být. Pak jsme se zvedli a jezdili do poslední minuty. Myslím, že to všichni na tribunách mohli vidět. Druhý poločas jsme hráli dobře.

Pomohl vám tedy i strach z možného pozápasového řádění trenéra v kabině?

To ne. Víme, že zápas máme ve svých rukou a jedině my ho můžeme vyhrát. I když na nás trenér řve, tak tolik nezmůže. Ve výsledku je to o nás na hřišti.

Po utkání v Jablonci chtěl trenér větší aktivitu od krajních hráčů. Lišily se v utkání s Hradcem vaše úkoly?

Úkoly byly stejné. Trenér ale zdůrazňoval, ať se víc nabízíme, ať jsme častěji v náběhu. Zkrátka, abychom víc makali. To jsme dokázali.

Na konci zápasu jste zvýšili ještě na 3:0. Cítili jste, že už je Hradec trochu odevzdaný?

Zavařené byly oba týmy. Bylo vedro jako prase. V závěru šlo o to neztratit míč, neudělat chybu a nechat soupeře, ať běhá. To se nám podařilo.

Hned po prvním gólu měli ale hosté několik šancí na vyrovnání. Nebáli jste se v tu chvíli o výsledek?

To ani ne. Ale musíme si dávat příště víc pozor. Výsledek 1:0 je ošemetný a branku jsme skutečně dostat mohli. To musíme před příštím zápasem na Dukle ještě zlepšit.

V Jablonci jste gól nedali, první dva proti Hradci vstřelili obránci. Je pro vás dobře, že se v závěru prosadil útočník Markovič?

Míra ukázal výborný výběr místa. A Pavel Zavadil ho svým krásným centrem přesně našel. Byla to od obou hezká akce.