Zbrojovka zklamala ve slovenské generálce

Senica, Brno – Brněnští fotbalisté prohráli v posledním přípravném střetnutím před jarním startem Gambrinus ligy v Senici 0:2.

20.2.2011 1

Kapitán brněnského týmu Richard Dostálek.Foto: DENÍK/Attila Racek

S takovým výsledkem ani výkonem fotbalisté Zbrojovky do jarních záchranářských bojů vstoupit nechtějí. V prvoligové generálce podlehli na hřišti slovenské Senice 0:2. Na Slovensku prohrávali už od šesté minuty, kdy Poliačkův přímý kop prošel s přispěním teče brněnských obránců až za záda brankáře Bureše.

O deset minut později pravděpodobná jednička Zbrojovky pro jaro vychytala nebezpečnou hlavičku Smetany. „Rozhodli jsme se pro Tomáše. Pokud se nic zvláštního nestane, tak by měl na Slavii chytat on,“ řekl pro klubový web trenér a sportovní ředitel Zbrojovky Karel Večeřa.

Do poločasu se dvakrát ukázal v koncovce brněnský útočník Došek, ale jeho pokusy stejně jako dalekonosná bomba Rýdela a rána Borka v brance neskončily.

Po přestávce už diváci neviděli příliš atraktivní fotbal a senický gólman Bolek až na dvě lehké střely Doška s Rabušicem nečelil enormní snaze hostů za vyrovnáním.

V závěru duelu se znovu prosadila aktivnější Senica, když z hranici šestnáctky zamířil přesně záložník Kóňa. „Hráči, kteří naskočili v průběhu zápasu dostali svoji šanci, aby přesvědčili, že si zaslouží být v základu. Ale vůbec ničím nepřispěli k nějakému zlepšení,“ zlobil se Večeřa.

Gambrinus ligu odstartuje Brno v pátek od 20.15 hodin na hřišti Slavie v pražském Edenu.

FK Senica – Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)
Branky: 6. Poliaček, 83. Kóňa. ŽK: Piroška – Migliorini, Dostálek. Rozhodčí: Matúš.
Senica: Bolek – Gorosito, Pillár, Gajdošík, Lukšík – Diviš, Kóňa, Strnad, Piroška (79. Gajdoš), Poliaček (54. Ďurica) – Smetana (79. Hošek).
Zbrojovka: Bureš – Pernica, Simerský, Mitrovič, Hamouz (34. Migliorini) – Valenta (72. Maroši), Rýdel (84. Brdarovski), Borek (67. Dostálek), Folprecht (72. Střeštík) – Rabušic (67. Kalabiška), Do­šek.