Zbrojovka zvýšila obrátky moc pozdě a na Julisce prohrála

Praha, Brno – Brněnští fotbalisté prohráli v dohrávce 27. kola nejvyšší soutěže na hřišti pražské Dukly 2:3 a jsou dvanáctí.

14.5.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Po poločase, po němž odcházeli do kabin s dvoubrankovou ztrátou na hřišti rozjeté pražské Dukly, už brněnské fotbalisty kdekdo odepisoval. Nevzdali se a po přestávce mocně dotahovali, jenže na třetí gól domácích odpověď nenašli a v dohrávce odloženého utkání 27. kola nejvyšší soutěže podlehli 2:3.

V tabulce tak tři kola před koncem ročníku zůstává Zbrojovka dvanáctá s pětibodovým náskokem na sestupové pozice. „Zápasu by svědčila remíza, byla by zaslouženější," utrousil po utkání brněnský trenér Ludevít Grmela.

Brňané dávali branky až po přestávce, ale kýženého vyrovnání, které by nejspíš pojistilo záchranu v první lize, už nedosáhli. „V závěru jsme hráli na tři stopery a čtyři útočníky, což nám přineslo tlak, ale ve vápně musí být daleko větší důraz, abychom za takového rizika dotlačili gól," litoval Grmela.

Zatímco Zbrojovka na hřiště soupeře nevyhrála podvanácté za sebou, domácí na Julisce podlehli naposledy v září Plzni a v tabulce poskočili na páté místo o skóre před Jablonec. „Vyhráli jsme, ale sami hráči nebyli spokojení. Je vidět, že roste apetit," uvedl trenér Pražanů Luboš Kozel.

Brnu nevyšel první poločas, od jedenácté minuty prohrávalo po trefě svého bývalého hráče Pospěcha, dvě minuty před přestávkou zvýšil Berger. „Vstup se nám dvakrát nepovedl. Od pětatřicáté minuty jsme se zlepšili, vytvářeli si šance, ale paradoxně jsme dostali další gól. Hráči se dohadují s rozhodčím o faul a přestanou hrát, to se nesmí stávat," zlobil se Grmela.

Po přestávce se Zbrojovka vzchopila a snížila zásluhou Kroupy, ale Duklu opět poslal do dvougólového vedení Néstor. „Soupeřům nabízíme šance sami a díky tomu dostáváme mnoho zbytečných branek," posteskl si brněnský kouč.

Naději hostů ještě v 64. minutě oživil Frejlach a po vyrovnání volaly příležitosti Husára s Kroupou. Na druhé straně zahodil dvě velké šance Pospěch a jednu Néstor. „Lidi museli být spokojení, zápas byl dramatický až do konce. My si to ale udělali až moc dramatické," dodal Kozel.

Dukla Praha – Zbrojovka Brno 3:2 (2:0)

Branky: 11. Pospěch, 43. Berger, 62. Néstor – 54. Kroupa, 64. Frejlach. Rozhodčí: L. Kovařík – Mencl, Vlasjuk. ŽK: Vrzal – Frejlach. Diváci: 1293.

Dukla: Rada – Romera, Božič, Vorel, Vrzal – Borek, Gedeon, Malý (78. Kalouda) – Berger (73. Engelmann), Pospěch, Néstor (86. Štetina). Trenér: Kozel.

Brno: Doležal – Buchta, Sus, Pernica, Husár – Mezlík, Frejlach (66. Traoré), Zavadil, Lutonský – Kroupa, Markovič (70. Přerovský). Trenér: Grmela.

Autor: Jaroslav Kára, Michal Káva