Zlepšení Zbrojovky po půl hodině hry přineslo remízu 1:1 s Trnavou

Brno – Začátek vypadal bojácně, ale pak se Zbrojovka zvedla a vypracovala si velké šance. Ujala se z nich jedna a brněnští fotbalisté v dalším přípravném utkání remizovali se slovenským Spartakem Trnava 1:1.

25.1.2017

Začátek vypadal bojácně, ale pak se Zbrojovka (v červeném) zvedla a vypracovala si velké šance. Ujala se z nich jedna a brněnští fotbalisté v dalším přípravném utkání remizovali se slovenským Spartakem Trnava 1:1.Foto: DENÍK/Attila Racek

V první půl hodině hosté Zbrojovku přehrávali a z jejich tlaku vyústila pohledné akce, když ve čtrnácté minutě krásně nacentroval Matúš Čonka a hlavičkující Erik Jirka pohodlně usměrnil míč do branky.

Závěr prvního poločasu už patřil brněnskému celku a většinu nebezpečných akcí tahal po levé straně nováček v červeném dresu Tomáš Jablonský. Nejprve sice jeho vybídnutí zahodil Tomáš Brigant, ale v závěru půle z jeho akce těžil Michal Škoda a vyrovnal.

Po přestávce se oba celky snažily převrátit vývoj skóre na svou stranu, ale když brněnští mladíci Ladislav Krejčí s Jakubem Přichystalem ztroskotali na trnavském brankáři, skončil duel nerozhodně. „Odehráli jsme celkem dobrý zápas s takovým soupeřem, prvních třicet minut jsme byli daleko od hráčů a soupeř měl víc prostoru, přesto jsme v ní měli dvě vyložené šance, ve druhé půli snad dokonce čtyři. Jsem spokojený s tempem zápasu, bylo tam ale pár okének, která mi trošičku vadí. Nemáme takovou sehranost, ale od toho máme následující práci, která směřuje k soustředění v Turecku," uvedl brněnský trenér Svatopluk Habanec.

Zbrojovka Brno – Spartak Trnava 1:1 (1:1)

Branky: 41. Škoda – 14. Jirka.

Sestava Brna: Melichárek – Šural, Pavlík, Vraštil, Jablonský – Sedlák (46. Buchta), Krejčí – Brigant (46. Přichystal), Škoda (69. Zavadil), Lutonský – Řezníček (63. Růsek).

25.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
2

Chcete lístky na Zbrojovku? Soutěžte s Deníkem Rovnost

2

Půldruhého roku povinných reflexních prvků? Ubylo usmrcených chodců

Káňa: V ruce jsem měl dva měsíce dráty

Brno - Bojovník je zpět. Hokejista brněnské Komety Jan Káňa na ledě většinou jezdí s elánem a nevypustí žádný souboj. Svou aktivitu musel na delší čas utlumit. Přesně po pěti měsících od zranění zápěstí si pak zahrál přípravný zápas proti Jihlavě, který Brňané vyhráli 3:1. „Tréninků už bylo hodně, určitě chci hrát a budu se snažit s rukou pracovat, aby byla dobrá,“ slíbil pětadvacetiletý útočník.

Kvůli horku v kraji lekly tisíce ryb

Jižní Morava - Nekvalitní voda a tisíce uhynulých ryb. To je bilance letošního léta v rybnících nejen na Brněnsku. Kromě extrémních veder a nedostatku vody bojovali rybáři se zamořením nádrží sinicemi.

Tři obdržené góly za šest minut. Zbrojovku stáhl výprask na dno tabulky

Olomouc, Brno – Už po čtrnácti minutách se pro fotbalisty Zbrojovky stala vidina bodového zisku na stadionu Olomouce prakticky utopickou záležitostí. Právě po tomto časovém úseku totiž Brňané prohrávali na hřišti prvoligového nováčka 0:3. Se stavem do konce utkání nepohnuli a po čtvrtém kole soutěže zůstávají na zisku jediného bodu.

V ulicích se objeví další básně o Brně. Nejsložitější je umísťování v centru

Brno – Co mají společného Cejl, Petrov, Obilní trh a hlavní nádraží? Všechna tato místa inspirovala básníky. Brněnské lokality opředené verši mapuje webový projekt Brno poetické. Do konce prázdnin přibude osm básní přímo v ulicích.