Znojemský Vašíček: Kdybychom góly rozprostřeli do víc zápasů, už máme klid

Brno /ROZHOVOR/ – Dorazil liberecký Slovan. Útočník Znojma Václav Vašíček nejdřív v 86. minutě zvyšoval v zápase dvou týmů z opačných pólů tabulky na 3:1 pro outsidera. To mu ale nestačilo a v poslední minutě nastavení ještě jednou rozvlnil síť za Kovářem. „Konečně se nám podařilo prolomit neúspěšnou sérii a vyhrát. Odčinili jsme výprasky s Baníkem a Mladou Boleslaví," těšilo střelce.

4.5.2014

Znojemský fotbalista Václav Vašíček.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Den před zápasem s Libercem svitla Znojmu naděje, že stihne zrekonstruovat stadion a v případě udržení by pokračovalo v první lize. Nabudila vás tato zpráva?

Stadion neřešíme. Pro záchranu uděláme všechno na hřišti, víc už ale není naše věc. Ledaže bychom se zachránili s předstihem a místo posledního kola šli kopat. (úsměv) Ale myslím, že budeme bojovat až do posledního zápasu.

Motivoval vás i konec zápasu v Příbrami, kdy jste po chybě sudího v závěru zápasu ztratili výhru?

Byli jsme nasraní, i když v první půli to tak nevypadalo. Pak nám trenér v kabině promluvil do duše. Začali jsme víc jezdit a vyhráli.

Nejdřív se ale ujal vedení Liberec, k čemuž mu pomohla i vaše chyba. Jak vás tento moment ovlivnil pro zbytek utkání?

Byl jsem na sebe naštvaný, měl jsem situaci zvládnout lépe. Ale pořád jsem věřil, že zápas otočíme.

Už v prvním poločase jste hráli lépe, nedokázali jste ale proměnit žádnou šanci. Nebáli jste se, že kvůli špatné koncovce ztratíte další body?

Produktivita je nás dlouhodobý problém. Potřebujeme vždycky víc šancí na to, abychom dali gól. S Libercem jsme si naštěstí příležitostí vytvořili tolik, že jsme vyhráli.

Cítíte, že ligový finiš vás zastihl ve slušné formě?

Už v Příbrami šel náš výkon hodně nahoru. Škoda, že jsme nevyhráli. Mohli jsme přidat další gól. Vždycky je dobré si vytvořit větší náskok, aby se kór v Příbrami nedalo v závěru něco vymyslet.

Na začátku jara jste hráli dobře, nyní se vám taky daří. Proč mezitím nastal útlum, kdy se vám nedařilo?

Zase jsme se namočili do sestupových vod a to nám svázalo nohy. I když nevím proč, celou dobu máme boj o záchranu ve svých rukou.

Na jaře jste dali čtyři góly Jablonci, teď i Liberci. Bylo by lepší, kdybyste si branky rozložili do víc utkání?

Je fakt, že kdybychom dali o jeden gól navíc na Bohemce a jeden Brnu, tak už máme klid. Ale pro nás je jedině dobře, že jsme si zastříleli. Pomohlo nám, že jsme se dostali do vedení. Liberec bojuje o poháry, tak trochu otevřel hru a to nám svědčí.

DAVID NEKVINDA

Autor: Redakce

4.5.2014 VSTUP DO DISKUSE

Kometa ztratila derby s Olomoucí ve druhé třetině, prohrála venku popáté v řadě

Olomouc, Brno – Mizerná venkovní série sráží hokejisty Komety níž extraligovou tabulkou. Brněnský celek na hřišti soupeře podlehl už popáté za sebou, když v pátek večer padl s Olomoucí 2:5.