Znojmo padlo na Slovácku. Dává šanci Olomouci k přiblížení k záchraně

Uherské Hradiště, Brno - Fotbalisté Znojma prohráli ve 28. kole první ligy na hřišti Slovácka 0:2 a už jen bod je dělí od sestupového pásma, kam navíc můžou klesnout už v neděli, pokud Olomouc vyhraje na Spartě. O výhru domácích se postarali Došek s Trávníkem.

10.5.2014 AKTUALIZOVÁNO 10.5.2014

Tomáš Košút (v bílém) a Václav VašíčekFoto: Stanislav Dufka

Slovácko od úvodních minut vsadilo na útočný fotbal a už ve 4. minutě trefil Diviš po sprinterském souboji s Buchtou tyč. Domácí dostali soupeře pod tlak, Znojmo však dlouho držel ve hře brankář Hrubý, který kryl střely Šumolikoského, Petra, Diviše, Doška i Valenty.
"Boj o záchranu máme v posledních dvou kolech ve svých rukou. Musíme vyhrát, jiná cesta není," uvedl po utkání trenér Znojma Kalvoda, který nebyl spokojen s výkonem svých svěřenců v prvním poločase. "Hrajeme o holý život. Ale náš výkon v první části zápasu tomu neodpovídal. Ve druhém poločase se náš výkon zlepšil. Nemohu říct, že by kluci zápas odflákli," dodal.
Jeho týmu nechyběla bojovnost, snaha o rychlé protiútoky však končila na nepřesné finální přihrávce. Na hrotu sice nejlepšího znojemského střelce Vašíčka doplňovali Crnkič s Haurdičem, ale k vážnějšímu ohrožení domácího brankáře se nedostali.
Slovácko se vedení ujalo ve 28. minutě po křížné střele útočníka Doška, který nakrojil druhou stovku branek v české lize. V závěru poločasu propásl možnost vyrovnat Vašíček, jemuž po sólovém útoku v poslední chvíli ukopl míč vracející se obránce Kuncl.
Znojemský střelec v poločase odstoupil kvůli poraněnému svalu a útočná síla hostů ztratila na své údernosti. Slovácko tak diktovalo tempo a po Valentově centru z pravé strany dal Trávník svůj první ligový gól. "Jsem rád, že jsem míč trefil. Byl to spíše šťastný gól," řekl mladík, kterého čeká ve středu start v reprezentační jednadvacítce proti Slovensku.
Po druhém gólu se domácí stáhli do obrany a Znojmo na chvíli přebralo iniciativu, ale bez výsledku. Hosté se tak opět přiblížili sestupovému pásmu a i kdyby Olomouc na hřišti mistrovské Sparty v neděli neuspěla, hodně napoví hned následující kolo. V něm se totiž Znojmo utká právě s celkem z Hané.

1. FC Slovácko - 1. SC Znojmo 2:0 (1:0)

Branky: 28. Došek, 66. Trávník. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Zeman. ŽK: T. Rada, Trávník, Heča - Cihlář, Mudra, Lacko. Diváci: 4298.
Slovácko: Heča - Kuncl, T. Rada, Košút, Reinberk - Šumulikoski - Diviš, Valenta, Trávník (83. Havlík), Petr - Došek. Trenér: Habanec.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, R. Buchta (66. Odehnal), Hnaníček, Mudra - Crnkič, Haurdič (58. Gal Andrezly), Zeba, Lacko, Cihlář - Vašíček (46. Stáňa). Trenér: Kalvoda.

Radnice: Už žádné nebezpečné zkracování si cesty. Postaví schodiště na Bašty

Brno /FOTOGALERIE/ – Místo po vyšlapané pěšině sejdou ještě letos na podzim lidé z Bašt pod Petrovem do Nádražní ulice po schodech. Radnice Brna-středu a brněnská veřejná zeleň na projekt získaly téměř jeden a tři čtvrtě milionu korun. „Jde o frekventované místo, kudy si lidé zkracují cestu už mnoho let. Je to pro ně nebezpečné a svah to ničí," vysvětlil význam stavby za městskou část Filip Chvátal.