„Celý rok nás odepisovali jako mančaft na sestup. A vidíte, udrželi jsme se ve druhé lize,“ smál se kouč Bohumil Smrček.

Než se však mohli domácí v čele s kapitánem Yonovem objímat, prožili si obrovské nervy. V domácím souboji s Čáslaví nevyválčili potřebné tříbodové vítězství, remizovali jen 1:1 a po závěrečném hvizdu popadali smutní na trávník. Teprve za pár okamžiků zjistili, že také jejich přímý konkurent v záchranářské hře ztratil. Kladno remizovalo se Sokolovem 3:3 a společně s Hlučínem sestupuje.

Smrčkova parta si mohla hluboce vydechnout. Zvládla premiérovou sezonou, plnou kritických okamžiků. Ty všechny přebil sobotní „happyend“. „Bezprostředně po zápase jsme byli hodně zklamaní, pak se všechno obrátilo, když nám řekli výsledek z Kladna,“ mnul si ruce Smrček.

Středočeši ztrácejí kolo před koncem na jeho tým tři body a kvůli horším vzájemným zápasům už nemohou protivníka předstihnout. „Bohužel nám chyběly zkušenosti. Ve druhé poločase jsme neudrželi dvougólový náskok a spálili několik tutovek,“ vzkázal kladenský trenér Jaroslav Peřina po remíze 3:3 se Sokolovem, která jeho mužstvu definitivně srazila vaz.

Na jižní Moravě tak mohli rychle vyhnat z hlavy remízu 1:1 s Čáslaví. Domácí celek ve většině utkání nedokázal srovnat se strašákem sestupu. Tři minuty po poločase zmrazil sedm stovek fandů hostující Hušťava, ale Znojmo se nevzdalo a hrdina zápasu Zdeněk Mička v 63. minutě po centru alespoň srovnal. „Chtěli jsme hrát kombinačně na jeden dotek a rozbíhat se po stranách, což se nám moc nedařilo. Zdeněk nás v podstatě zachránil v lize,“ hlásil Smrček.

Čáslavský kouč Oldřich Abrhám gratuloval znojemskému kolegovi k záchraně. „Sestup však nikomu nepřeju. Vím, jak je těžké shánět peníze a vrátit se zpět do vyšší soutěže,“ kondoloval kouč do Kladna.

Letošní druholigový nováček teď může přinejmenším na pár měsíců slova jako sestup a záchrana pustit z hlavy. Premiérovou sezonu si odškrtne jako úspěšnou. A region už v nadcházejícím ročníku zažije derby ZetZet: Zbrojovka Brno versus Znojmo.