Žolík Pernica zlomil černou sérii

České Budějovice– Fotbalisté 1.FC Brno vpředposledním střetnutí letošního ročníku Gambrinus ligy zvítězili vČeských Budějovicích3:1.

8.5.2010

Fotbalisté 1. FC Brno.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Pouze tři minuty stačily devatenáctiletému stoperovi, aby rozhodl o první výhře brněnských fotbalistů po sedmi zápasech. Luděk Pernica naskočil do utkání devětadvacátého kola v Českých Budějovicích až po přestávce. V rozmezí 75. a 78. minuty dvakrát skóroval a nasměroval svůj tým ke konečnému vítězství 3:1.

Přitom hráči 1. FC Brno přinejmenším v prvním poločase nedávali zapomenout na tristní výkon, po němž ve středu jen remizovali s beznadějně posledními Bohemians Praha. Kromě nepřesných pokusů Šurala s Dostálkem zůstali ve stínu borců Dynama.

V úvodu druhé půle zahrozil agilní domácí mladíček Jasanský nebezpečným centrem, který zachytil stoper Dvorník. Jenže už v 51. minutě tentýž hráč našel Sedláčka a České Budějovice vedly. „Domácí nás v prvním poločase zlobili nebezpečnými centry z naší pravé strany. Z totožné akce jsme po přestávce dostali gól,“ mrzelo brněnského trenéra Miroslava Beránka.

Jenže záhy se projevilo, jak měl šťastnou ruku při střídání. V 54. minutě poslal na hřiště devatenáctiletého stopera Pernicu za Jílka. A ten při svém šestém startu v Gambrinus lize premiérově skóroval. Hned dvakrát. V 75. minutě háčkoval rychlonohý Kalabiška, jeho centr přizvedl Rabušic a brněnský žolík se představil nechytatelným halfvolejem. Za tři minuty k němu propadl rohový kop Oklešťka, dalšího nového fotbalisty na trávníku, a Brno otočilo stav utkání. „Po obdržené brance jsme se rozhodli ještě jednou sáhnout do sestavy a nakonec se ukázalo, že to bylo šťastné střídání. Od vyrovnání jsme byli lepší, celkově je naše vítězství zasloužené,“ radoval se po zápase Beránek.

V závěru totiž přidali jeho svěřenci tříbodový bonbonek. Přímák Oklešťka doputoval k překvapení všech až za záda českobudějovického gólmana Kučery. Jihomoravané vítězstvím 3:1 utnuli sedmizápasové čekání a v tabulce nejvyšší soutěže poskočili na desátou příčku. „Byť jsme byli zachránění, chtěli jsme se rozloučit s fanoušky výhrou. Bohužel jsme naopak poprvé na jaře doma prohráli. Brno zaslouženě získalo tři body,“ utrousil domácí kouč Jaroslav Šilhavý.

České Budějovice – 1. FC Brno 1:3 (0:0)

Branky: 51. Sedláček – 75. a 78. Pernica, 86. Okleštěk. Rozhodčí: Bílek – Ubias, Košec. ŽK: Černák, Leština, Žižka – Cupák. Diváci: 2715.

Č. Budějovice: Kučera – Leština, Žižka, Novák, Krob – Hudson, Otepka (56. Volešák), Černák, Benát, Jasanský (76. Mezlík) – Sedláček (74. Meszároš).
Brno: Doležal – Jílek (54. Pernica), Dvorník, Trousil, Husár – Cupák, Dostálek, Huška (46. Okleštěk) – Rabušic, Šural (88. Šamánek), Kalabiška.

8.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Fanoušci Komety na Moravském náměstí. Ilustrační foto.

Kometě budou lidé fandit hlavně v hospodách. Veřejná projekce se zatím nechystá

Autonomní Audi A7 samo ujelo téměř 900 kilometrů v provozu.
14

Samořízené automobily by se mohly testovat na dálnici D2

Dopravní podnik koupí 60 autobusů na plyn. Cestující potěší klimatizace

Brno – Šedesát nových autobusů na stlačený zemní plyn nakoupí do konce příštího roku brněnský dopravní podnik. Příjemnou novinkou bude jejich klimatizace. „Chceme, aby každý nově pořízený trolejbus nebo autobus měl klimatizaci takzvaného salónu, čili prostoru pro cestující. Kromě toho, že jsme vyslyšeli jejich prosby, také usilujeme o moderní hromadnou dopravu, kterou bude lidé rádi jezdit," okomentovala mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová.

Do Brna se řítí cyklohospoda. Lidé si vychutnají pivo při šlapání do pedálů

Brno - Nevšední obrázek mohli minulý pátek zahlédnout Brňané v Lidické ulici. Skupina lidí popíjela pivo a zároveň šlapala do pedálů v pojízdné cyklohospodě. Trend, dobře známý například v Budapešti, představil v Brně Marek Fišer pod názvem Kološkopek. „Zatím řešíme detaily, abychom splnili všechna pravidla ve vyhlášce. Počítám s tím, že už v dubnu spustíme první jízdy pro zájemce," uvedl Fišer.

Věžáky v Šumavské ulici se změní. Přibude nákupní galerie i parkoviště pod zemí

Brno – Budovy bývalého Cheposu v brněnské Šumavské ulici čeká další přestavba. Po obnově pláště budovy C se změní i budovy A a B.

Vztek fanoušků Komety. Za lístek zaplatí o 280 korun víc než příznivci Hradce

Hradec Králové, Brno – Sektory dvou fanouškovských táborů ve Fortuna Areně dělí jen pár metrů, fanoušci brněnské Komety si však zaplatí za vstupenku o 280 korun víc. Brňané v semifinále hokejové play-off extraligy, které startuje ve středu a ve čtvrtek v Hradci Králové, dají za lístek 450 korun, domácí fandové jen 170. „Ceny do sektoru hostí jsme nastavili ve stejné výši, jako budou mít naši fanoušci na stání v Brně," potvrdil generální manažer Hradce Králové Aleš Kmoníček.