Je konec. Kometě uplavalo play off

Kladno, Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Brněnští hokejisté jasně zvítězili v Kladně 5:1, jejich konkurenti v boji o předkolo ale bodovali. Jihomoravský tým tak zůstal před branami vyřazovacích soubojů

18.2.2011 8

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Naděje umírá poslední. S takovým předsevzetím šli do pátečních extraligových zápasů brněnští hokejisté. Kometa stále ještě živila teoretickou šanci na postup do předkola play off. Po půl deváté večer ale bylo jasno: Brno si vyřazovací boje letos nezahraje. Sen družiny trenéra Ladislava Lubiny se rozplynul.

K naději postupu do vytouženého předkola potřeboval jihomoravský tým naplno bodovat v Kladně, zatímco Litvínov a Karlovy Vary musely skončit bez bodu. První podmínku Brňané zvládli, když zvítězili v Kladně 5:1. Další dvě se ale nesplnily. „Těší nás získané tři body, ale přišly moc pozdě. Jsme realisté a věděli jsme už před utkáním, že šance ještě postoupit byly mizivé a opravdu jen teoretické. K našemu zklamání se to jen potvrdilo,“ řekl brněnský asistent trenéra Svatopluk Číhal.

Oba konkurenti v boji o play off svoje zápasy zvládli. Karlovy Vary vybojovali bod v Českých Budějovicích za porážku 1:2 po samostatných nájezdech, Litvínov doma otočil zápas proti Liberci a zvítězil 4:3 trefou minutu a půl před koncem. „Nesledovali jsme mezi třetinami, jak si vedou soupeři. Konečný výsledek utkání jsme se dověděli až po zápase v kabině,“doplnil Čí­hal.

Skóre zápasu otevřeli domácí těsně po polovině zápasu. Ve 32. minutě viděli diváci první gól, když se před brankou brněnského týmu prosadil Antonín Melka. To bylo ale ze strany Kladna poprvé a naposled, co rozvlnilo síť za zády brankáře Sasu Hoviho. „Nebodovali jsme ani po lepších výkonech, než jsme předvedli proti Brnu. Po druhé brance na nás padla obrovská deka. Kdybychom zvýšili na 2:0, utkání by vypadalo třeba úplně jinak,“ uvedl kladenský kouč Petr Tatíček.

Za necelé dvě minuty totiž Kometa srovnala díky obránci Pavlu Mojžíšovi, který se trefil přesně do šibenice Falterovi brány. Od poslední třetiny pak na ledě vládl jediný tým. Jiskru naděje na účast v předkole play off vykřesal začátkem závěrečné části dvěma trefami Jozef Balej, kterého ještě napodobil kapitán Jiří Dopita a slovenský obránce Richard Stehlík. Ten už zvyšoval na konečných 5:1 pro hosty.

Kometa, která má se 68 body jisté jedenácté místo po základní části, se v neděli utká v hale Rondo s pražskou Slavií. Místo vyřazovacích soubojů se poté fanoušci mohou těšit pouze na dvanáct zápasů ve skupině o záchranu.

RUDOLF MUZIKA
TOMÁŠ VALAŠKOVČÁK

HC Vagnerplast Kladno – HC Kometa Brno 1:5 (0:0, 1:1, 0:4).
Branky a nahrávky:
32. Melka (Smoleňák, Hašek) – 34. Mojžíš (Hubáček), 42. Balej (Kvapil), 45. Balej (Kvapil, Mojžíš), 49. Dopita (Dlouhý, Erat), 57. Stehlík (Koreis).

Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváků: 1960.

Kladno: Falter – J. Nedvěd, J. Drtina, Mrázek, Toman, L. Procházka, D. Růžička, Kameš – Bicek, Patera, Kuchler – Eberle, Kalla, Bílek – Smoleňák, Melka, Hašek – Valský, Kotrla, Bělohlav. Trenéři: Tatíček a Kopecký.
Brno: Hovi – Ostrčil, Bičánek, Protivný, Stehlík, Mojžíš, Malec – Erat, Dopita, Dlouhý – Koreis, R. Hruška, Hubáček – Balej, Brabenec, Kvapil – Houdek, Širokovs, Veselý. Trenéři: Lubina a Číhal.

Autor: Tomáš Valaškovčák

18.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 8

Richard Müller v Brně: nová deska i šansony

Brno – V září vydal nové album a ještě za čerstva s ním vyrazil na koncertní šňůru po českých a moravských městech. V úterý večer se slovenský zpěvák Richard Müller vrací na prkna brněnského Janáčkova divadla, aby zde završil své tříměsíční „To nejlepší" turné.

OBRAZEM: Lucie Bílá a její hosté vystoupili v Brně

Brno – Na poklidnou vánoční atmosféru se mohli lidé naladit v pondělí večer v brněnské hale Vodova. Se svým slavnostním vánočním koncertem tam vystoupila Lucie Bílá. Zpěvačku doprovázela kapela Petra Maláska a nechyběli ani hosté.

Nelze jít na hřiště podělaný, upozorňuje gólman Melichárek

Brno – Zatímco za celou loňskou sezonu vytahoval brněnský gólman Dušan Melichárek míč z branky pouze pětadvacetkrát, za podzimní část nového ročníku nejvyšší fotbalové soutěže se ohnul pro tři balony navíc. V 16 utkáních obdržel 28 branek. „Prohráli jsme tady pouze se Slavií, ale snad ani není možné, kolik bodů máme," nechápal třiatřicetiletý brankář.