Je konec. Kometě uplavalo play off

Kladno, Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Brněnští hokejisté jasně zvítězili v Kladně 5:1, jejich konkurenti v boji o předkolo ale bodovali. Jihomoravský tým tak zůstal před branami vyřazovacích soubojů

18.2.2011 8

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Naděje umírá poslední. S takovým předsevzetím šli do pátečních extraligových zápasů brněnští hokejisté. Kometa stále ještě živila teoretickou šanci na postup do předkola play off. Po půl deváté večer ale bylo jasno: Brno si vyřazovací boje letos nezahraje. Sen družiny trenéra Ladislava Lubiny se rozplynul.

K naději postupu do vytouženého předkola potřeboval jihomoravský tým naplno bodovat v Kladně, zatímco Litvínov a Karlovy Vary musely skončit bez bodu. První podmínku Brňané zvládli, když zvítězili v Kladně 5:1. Další dvě se ale nesplnily. „Těší nás získané tři body, ale přišly moc pozdě. Jsme realisté a věděli jsme už před utkáním, že šance ještě postoupit byly mizivé a opravdu jen teoretické. K našemu zklamání se to jen potvrdilo,“ řekl brněnský asistent trenéra Svatopluk Číhal.

Oba konkurenti v boji o play off svoje zápasy zvládli. Karlovy Vary vybojovali bod v Českých Budějovicích za porážku 1:2 po samostatných nájezdech, Litvínov doma otočil zápas proti Liberci a zvítězil 4:3 trefou minutu a půl před koncem. „Nesledovali jsme mezi třetinami, jak si vedou soupeři. Konečný výsledek utkání jsme se dověděli až po zápase v kabině,“doplnil Čí­hal.

Skóre zápasu otevřeli domácí těsně po polovině zápasu. Ve 32. minutě viděli diváci první gól, když se před brankou brněnského týmu prosadil Antonín Melka. To bylo ale ze strany Kladna poprvé a naposled, co rozvlnilo síť za zády brankáře Sasu Hoviho. „Nebodovali jsme ani po lepších výkonech, než jsme předvedli proti Brnu. Po druhé brance na nás padla obrovská deka. Kdybychom zvýšili na 2:0, utkání by vypadalo třeba úplně jinak,“ uvedl kladenský kouč Petr Tatíček.

Za necelé dvě minuty totiž Kometa srovnala díky obránci Pavlu Mojžíšovi, který se trefil přesně do šibenice Falterovi brány. Od poslední třetiny pak na ledě vládl jediný tým. Jiskru naděje na účast v předkole play off vykřesal začátkem závěrečné části dvěma trefami Jozef Balej, kterého ještě napodobil kapitán Jiří Dopita a slovenský obránce Richard Stehlík. Ten už zvyšoval na konečných 5:1 pro hosty.

Kometa, která má se 68 body jisté jedenácté místo po základní části, se v neděli utká v hale Rondo s pražskou Slavií. Místo vyřazovacích soubojů se poté fanoušci mohou těšit pouze na dvanáct zápasů ve skupině o záchranu.

RUDOLF MUZIKA
TOMÁŠ VALAŠKOVČÁK

HC Vagnerplast Kladno – HC Kometa Brno 1:5 (0:0, 1:1, 0:4).
Branky a nahrávky:
32. Melka (Smoleňák, Hašek) – 34. Mojžíš (Hubáček), 42. Balej (Kvapil), 45. Balej (Kvapil, Mojžíš), 49. Dopita (Dlouhý, Erat), 57. Stehlík (Koreis).

Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváků: 1960.

Kladno: Falter – J. Nedvěd, J. Drtina, Mrázek, Toman, L. Procházka, D. Růžička, Kameš – Bicek, Patera, Kuchler – Eberle, Kalla, Bílek – Smoleňák, Melka, Hašek – Valský, Kotrla, Bělohlav. Trenéři: Tatíček a Kopecký.
Brno: Hovi – Ostrčil, Bičánek, Protivný, Stehlík, Mojžíš, Malec – Erat, Dopita, Dlouhý – Koreis, R. Hruška, Hubáček – Balej, Brabenec, Kvapil – Houdek, Širokovs, Veselý. Trenéři: Lubina a Číhal.

Autor: Tomáš Valaškovčák

18.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 8
Hrom do krupice. Domácí nesmüsli. Naložený kapr vedle sledě. Bar 4pokoje je prvním brněnským non-stop podnikem nabízejícím snídaně, obědy i večeře. Mění se jídelníčky, osvětlení, hudba i ceny – vždy podle hodiny, v níž lidé přijdou.
18

Čtyři pokoje, devět jídelníčků. Brno má nový proměnlivý bar

Pohlednou ofenzivní podívanou nabídli fotbalisté Zbrojovky divákům v jihomoravském derby zimní Tipsport ligy. Ve svém druhém duelu skupiny C zvítězili Brňané nad Znojmem 5:1.
10

Zbrojovka smetla v Tipsport lize Znojmo pěti góly, dvakrát se trefil Litsingi

Propadli se pod led. Záchrana? Hasiči házejí pytle nebo se plazí po žebřících

Brno /VIDEO/ – Topící se lidi vytahovali hasiči ve středu z ledové vody Brněnské přehrady. Nešlo však o bruslaře, kteří vjeli na příliš tenký led, ale o figuranty ve speciálních úborech, kteří do díry vysekané v ledu vlezli dobrovolně. Věděli totiž, že záchrana od kolegů, kteří se učili, jak tonoucího z vody zachránit, přijde téměř okamžitě. „První možnost je většinou házení speciálních pytlů, kterých se tonoucí chytí. Funguje to ale jen zhruba do patnácti metrů, málokdo dohodí dál," vysvětlil instruktor hasičů Alexandr Ficek.

Lucie prodělala přeměnu pohlaví, nyní o tom hraje divadlo

Brno – Už v mateřské škole si uvědomovala, že je ženou v mužském těle. Dala se na herectví, ale slýchávala: Musíš být víc hercem! Nakonec se Lucie Brychtová rozhodla k přeměně pohlaví, čímž však ztratila dosavadní herecké postavení. Na jeviště už s transsexuální diagnózou vstoupit nemohla. Rozhodla se tedy vtisknout svému příběhu divadelní tvar a vznikla v evropském kontextu ojedinělá inscenace Jsem žena. Její česká premiéra je ve středu od sedmi hodin večer v Buranteatru.

Stavební společnost OHL ŽS propouští zaměstnance. Řádově desítky lidí

Brno - Brněnská stavební společnost OHL ŽS, který byla v roce 2015 v půlmiliardové ztrátě, propouští zaměstnance. Řádově jde o desítky lidí. Firma zeštíhluje i svoje vedení, od ledna má novou organizační strukturu. Společnost také mění svoji strategii a chce se více zaměřit na tuzemsko.