Benátky si vynutily čtvrtý zápas. Orly porazily v prodloužení

Benátky nad Jizerou, Brno - Žádné loučení. Prvoligoví hokejisté Benátek odmítli konec letošní sezony, ve třetím osmifinálovém zápase zvítězili nad Znojmem 3:2 v prodloužení.

15.2.2010 1

Ilustrační fotografieFoto: DENÍK/Archiv

V 63. minutě v přesilovce rozhodl domácí obránce Michal Pavlů. Orli si tak zkomplikovali cestu za postupem do čtvrtfinále, v sérii hrané na tři vítězné zápasy však stále vedou 2:1. Znojemský hrdina dvou předchozích zápasů Petr Štrach mohl svůj tým rozveselit i potřetí. Ve 13. minutě, kdy Znojmo vedlo 2:1, však po krásné Meidlově přihrávce napálil jen benáteckého gólmana Nedvídka.

Domácí se pak ubránili v sérii oslabení a ve druhé třetině zásluhou Kopice srovnali na 2:2. Pak na ledě dlouho vládli oba gólmani, kteří zneškodnili několik tutovek. Rozhodnutí přišlo až v prodloužení. V 62:11 se po přesilovkové kombinaci trefil nejproduktivnější benátecký borec předkola Pavlů a vystřelil domácím čtvrtý zápas. Ten startuje v úterý o půl šesté večer.

HC Benátky nad Jizerou – Orli Znojmo 3:2pp

Třetiny: 1:2, 1:0, 0:0 – 1:0

Muž zápasu: Pavlů

Benátky: Stejskal – Drábek, Tondr, Hobza, Mrkvička, Kajínek, Pavlů, Kolmann, Hrach – Kudrna, Hudíček, Vařecha, Kazatel, Bulíř, Weiss, Pabiška, Jech, Kica, Loskot, Urban, Kopic. Trenér: Černý.

Znojmo: Horčička – Hořava, Morava, Protivný, Štach, Kolafa, Štrach, Lattner, David – Plášek, Haman, Svoboda, Beroun, Hradecký, Havlík, Staněk, Meidl, Barus, Říha, Vyletelka. Trenér: Neliba.

Branky a nahrávky: 5. Kica (Urban), 24. Kopic (Pavlů), 63. Pavlů (Kolmann, Loskot) – 6. Havlík (Hradecký), 13. Havlík (Protivný). Rozhodčí: Úlehla – Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 11:10. Využití: 2:1. Diváci: 796.

(pam)

15.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Boj v Líšni: lidem vadí plány na vysoké domy

Brno – Vysoké bytové domy uvidí řidiči až ze silnice vedoucí z Újezdu u Brna. Podobně si stěžují na plánovanou výstavbu v Novolíšeňské ulici v brněnské Líšni místní. Obávají se moc vysokých domů, velkého množství nových obyvatel a intenzivní zástavby zatím prázdného pole.

Má malý byt. Proto plánuje zoo s chameleony, chová jich zhruba dvacet

Brno – Lidé z brněnských Žabovřesk si v létě mohli všimnout něčeho nezvyklého. Před jedním z bytových domů stála klec s chameleony. Jejich majitel Libor Červínek se rozhodl ukázat několik svých plazů z poměrně veliké sbírky. „Lidé se často zastavovali a chameleony pozorovali," říká chovatel.

Kočkodani si zakládají na udržení rodu. Soutěžte s Deníkem

Hodonín /O ZVÍŘATECH A LIDECH/ – Oša, Alanys, Arya, Sansa a Baratheon. Roztomilá kočkodaní parta pojmenovaná po hrdinech slavného seriálu Hra o trůny se v hodonínské zoo poprvé objevila v září 2012. V pavilonu primátů a terárií zaujala místo po dvou makacích červenolících.