Hokejistům Komety se pomalu vracejí vzpomínky na loňský zpackaný start extraligy. Prohráli i ve druhém kole. O body v Boleslavi přišli až v závěru zápasu, v němž dostali čtyři branky v devíti minutách a prohráli 2:5. „Odehráli jsme dva zápasy. V jednom jsme byli horší a mohli jsme vybojovat remízu, ve druhém jsme byli lepší a stejně nemáme nic,“ litoval brněnský kouč Vladimír Jeřábek.

Jeho tým ještě deset minut před koncem na středočeském ledě vedl 2:1. Jenže pak jej smetlo mladoboleslavské útočné probuzení. V čase 51:00 se v přesilovce prosadil Macho, za tři minuty neschoval brněnský brankář Hovi kotouč v lapačce a na Žabkovu dorážku už byl krátký. „Gól na 3.2 byl klíčový moment celého zápasu,“ shodli se oba trenéři. Při závěrečné power play hostů Boleslav přidala ještě dvě branky a připsala si druhou výhru v sezoně. „Dělali jsme spoustu chyb v obraně, ale mužstvo tolik bojovalo, že si výhru zasloužilo,“ liboval si asistent mladoboleslavského kouče Leo Gudas.

Brňané chtěli rázně zapomenout na ospalé začátky z posledních zápasů. Od úvodního buly dotírali na domácího brankáře, který v brance nahradil zraněného Marka Schwarze. K prvnímu zásahu jim stačilo pouze sto vteřin. Matějovský namazal soupeřovým útočníkům a po rychlé kombinaci brněnský Huml umístil kotouč do odkryté branky. Hostující parta byla aktivnější i v následujících minutách, jenže Stehlíkovy i Dlouhého šance Valent zneškodnil.

Druhou třetinu začala Bolelsav přesilovkou, která jakoby předznamenala vývoj druhé části hry. Modrobílí se sice ubránili, jenže následně promarnili vlastní početní výhodu a Matějovský krásnou střelou pod břevno napravil chybu z první třetiny a Boleslav byla v následujících minutách lepší. V závěru třetiny se Kometa opět probudila, ale Svoboda velkou šanci promarnil. „Po druhé třetině jsme mohli vést 4:1, ale góly jsme holt nedali,“ zlobil se brněnský kouč. Brňané šli ve třetí části hry znovu do vedení, když Procházka po nenápadné akci vymetl růžek Valentovy branky. Středočeši se ale nevzdali a čtyřgólovým procitnutím dokonale obrátili zápas. Kometa zůstává bez bodu, šanci na reparát má v úterý, kdy doma hostí Litvínov.