Brabenec zachránil jeden bod

Olomouc - Velká letní posila hokejistů Komety poprvé zazářil. Útočník Kamil Brabenec dvěma góly v rozmezí necelých tří minut srovnal utkání v Olomouc, pak se ještě jednou trefil v nájezdech. Nic naplat, Brňané nakonec brali ve třetím kole první ligy jen bod za porážku 2:3 po rozstřelu.

17.9.2008 1

U puku brněnský útočník David Mikšan. Foto: Deník/Petr Pelíšek

Stejnou bilanci, jako brněnská opora, měl ve středu i olomoucký obránce Ministr. I on dal dva góly a k tomu se prosadil v nájezdu. Na brněnského gólmana si tentokrát v souboji o bonusový bod přišli všichni tři olomoučtí vyvolení. Brankář Sedlář naopak vychytal hned na úvod Černého.

Kometě se nevyvedla hlavně první třetina. Na jejím začátku neuhlídala brejk soupeře, v závěru zase neubránila přesilovku. Přitom sama mohla skórovat. Dvakrát zvonila konstrukce Sedlářovy branky, navíc Brňané nevyužili dvouminutovou přesilovku pět na tři. „Říká se, že když tým takovou výhodu nepromění, tak prohraje,“ poznamenal Kýhos.

Ve druhé třetině to ale nevypadalo na to, že by složil zbraně. Ještě před polovinou zápasu stačily Brabencovi dvě nenápadné šance k tomu, aby vyrovnal. „Góly padly po situacích, na které jsme hráče upozorňovali. Bohužel někteří hráči neplnili taktické pokyny,“ posteskl si olomoucký kouč Petr Vlk.

Ve zbytku se nicméně olomoučtí hokejisté dalších osudových vyvarovali a spíš než na dokonaný obrat to vypadalo, že si domácí vezmou vedení zpět. Zatímco Hylák se měl co ohánět, vynikl na druhé straně jen nebezpečný únik Kostourka v přesilové hře.

Kometa tak přidala do tabulky stejný díl, jako po domácím utkání s Ústím. Po třech kolech ji s pěti body patří první místo. Suverénně si počíná první Chomutov, který porazil 8:1 a s vysokým skóre 21:4 vévodí tabulce.

V příštím kole pohostí Kometa v Rondu opět severočeského soupeře – tentokrát jím bude Most.

Autor: Tomáš Michálek

17.9.2008 VSTUP DO DISKUSE 1

Kometa mlčela i po mstě Pöpperleho, na Spartě padla 0:4

1

Kordis chystá elektronické jízdné pro celou jižní Moravu. Nejdřív už příští rok

Divoká bitka. Před nádražím se poprala desítka lidí, měli i teleskopické obušky

Brno - Teleskopické obušky, dva lehce zranění mladíci a dva v policejní cele. Rvačku asi deseti lidí, ke které došlo na brněnském hlavním nádraží, šetří od pátečního večera policisté.

Verbíři se protančili na mezinárodní festival

Moravské Knínice /REPORTÁŽ/ – Co se stalo kdysi, v tem strážnickém lesi, zpívá dvojice vystupujících verbířů v doprovodu cimbálové muziky a sokolovna plná lidí v tichosti sleduje, jakými kroky ji o chvilku později překvapí dva mladí muži, jak píseň i jejich kroj napovídá, původem ze Strážnice. Ti vystupují na Soutěži o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, kterou pořádá v sobotu večer soubor Kyničan z Moravských Knínic.

První sex, sebepoškozování, jmenuje nejčastější dotazy dětí vedoucí linky důvěry

Brno - Zhruba šest set dětí loni na jižní Moravě uteklo z domu. Nejčastěji se jedná o mladistvé z výchovných ústavů a dětských domovů. Obrátit se se svými problémy mohou třeba na brněnskou Modrou linku důvěry.