Brankář Trvaj: Musíme přežít zlínské přesilovky

Brno /ROZHOVOR/ – Jako Fénix z popela opět povstal brankář hokejové Komety Jiří Trvaj. Ve finále se Zlínem už chytal první zápas, po prohře jej však znovu nahradil Marek Čiliak, většinu sezony týmová jednička. Před čtvrtým duelem série, který mohl být poslední, vsadili brněnští trenéři opět na čtyřicetiletého veterána. Ten se jim odvděčil skvělým výkonem a výhrou 3:1.

23.4.2014

Brankář Brna Jiří Trvaj zasahuje proti Zlínu.Foto: Deník/Lubomír Stehlík

„Co je v extralize víc než chytat finále? Určitě jsem rád, že jsem se ještě dostal do branky," těšilo po vydařeném utkání gólmana.

Poprvé jste Zlín ve finále porazili. Co k úspěchu vedlo?

Bez stoprocentní práce celého týmu nejde v play off zvítězit. Nakoply nás dva góly, které jsme dali v první třetině.

Jak jste se cítil před zápasem, který mohl být poslední v sezoně?

To už je teď každý. Šel jsem do toho s čistou hlavou, chtěl jsem pomoct a přispět k vítězství.

Zlínu jste dovolil jednu branku. Při střele Čajánka se ale zdálo, že mířil trochu jinam.

Myslel jsem, že puk půjde trošku dál. Nakonec šel hned k první tyči a já vlastně projel brankovištěm.

Na konci první třetiny jste hráli dlouho ve třech proti pěti. Byl to nejtěžší moment zápasu?

Oslabení proti Zlínu je vždy stěžejní. Na přesilovky spoléhají. Když je přežijeme, můžeme je porazit.

V závěru druhé třetiny mohl Pavel Kubiš kuriózně vyrovnat, když jste vyjel daleko z branky a nakonec se nedostal k puku. Zatrnulo vám při té situaci?

Ani ne. Nebyl jsem si jistý, ale věřil jsem, že stihnu zakročit. Soupeř měl puk na bekhend a nemohl dát žádnou silnou ránu. Situace vznikla tím, že v závěru třetiny už puk neklouzal, zpomalil přede mnou a došlo k nedorozumění. Naštěstí jsem nezpanikařil a dopadlo to dobře.

Věřil jste vůbec před play off, že se ještě dostanete do branky?

Marek chytal výborně a přál jsem mu, ať tým dotáhne co nejdál. Navzájem si držíme palce. Je jedno, kdo je v brance. Táhneme za jeden provaz, jak zní naše motto pro play off.

Váš kolega Marek Čiliak dostal na střídačce pukem do hlavy a musel jít na šití. Jste i proto rád, že jste byl v brance?

Všiml jsem si toho. Ale já sedím pokaždé o metr dál, takže by mě to netrefilo.

Nedávno jste oslavil čtyřicátiny a při třetím finále vám k nim bouřlivě gratulovala naplněná aréna. Jak jste to vnímal?

Samozřejmě to je příjemné. Nevím, jestli byl ideální okamžik ke strhávání pozornosti na střídačku. Ale byla to příjemná chvíle. Děkuji.

DAVID NEKVINDA

Autor: Redakce

23.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
Růžový tank výtvarníka Davida Černého v Brně. Technici jej postavili před Červený kostel na Komenského náměstí. Tank je součástí výstavy Moravské galerie Kmeny 90.
3 9

Ruské velvyslanectví: Růžový tank pošpiňuje vzpomínku. Podpořilo přemalování

Dálnice D1 na Brno byla zavřená kvůli nehodě

Plzeň lanaří Řezníčka. Zatím jsem nic nepodepsal, říká brněnský forvard

Brno – Dost reálně vypadá, že Zbrojovka půjde do příští sezony bez střelců víc než poloviny branek v letošním ročníku nejvyšší fotbalové soutěže. Po odchodu autora deseti podzimních tref Michala Škody do norského Lilleströmu na hostování s opcí se schyluje také k přestupu Jakuba Řezníčka. Sedmigólového střelce aktuálního prvoligového ročníku lanaří plzeňská Viktoria.

Brno – Osobní stráž dostala ve středu odpoledne kachní rodina, která se vydala na cestu přes královopolskou Drobného ulici až k mokřadu pod Svitavskou radiálou nedaleko Nákupního centra Královo Pole. „Kolemjdoucí, kteří viděli, jak kachna s mláďaty přechází přes rušnou silnici a pokračuje kolem bývalého stadionu k benzínce ve Sportovní ulici, zavolali strážníky," řekl mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Brňan v Manchesteru: City a United se spojily

Manchester, Brno - Když se dozvěděl o tragédii, která se odehrála jen kousek od něj, hned díky aplikaci na sociálních sítích oznámil, že je v pořádku. „Jen aby doma neměli strach. Musel jsem dát rodině vědět, že jsem v pořádku," vysvětluje pětadvacetiletý Jan Kabourek.