Kometa venku opět prohrála. V Pardubicích ovládla jen bitky

Pardubice, Brno – Naši diváci jsou šestý hráč v poli, znělo v této sezoně párkrát z Komety. Potvrzuje se, že se nejedná o pouhé klišé. Brněnským hokejistům se totiž mimo jejich led nedaří. Prohráli pět z posledních šesti venkovních zápasů. V pátek si odvezli porážku 1:3 z Pardubic v 25. kole extraligy. „Druhá část byla z naší strany vůbec nejhorší v sezoně, za tu jsme si nezasloužili vůbec nic," zlobil se brněnský asistent trenéra Kamil Pokorný.

4.12.2015 AKTUALIZOVÁNO 4.12.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lukáš Kaboň

Ve druhé dvacetiminutovce domácí navázali na přesilovkovou trefu útočníka Petra Sýkory a díky důrazu v brankovišti odskočili Kometě na rozdíl tří branek.

Z dorážek se prosadili Tyler Redenbach a Lukáš Nahodil. „Druhá třetina byla od nás na domácím ledě nejlepší v celém ročníku. Takhle si to představujeme, i fanouškům se hra líbila a stadion žil s námi. Sice jde o fyzicky náročný styl, ale je vidět, že ho praktikovat můžeme," hlásil spokojeně kouč domácích Richard Král.

Po třech obdržených gólech opustil brněnskou branku v pětatřicáté minutě Martin Falter. „Ztratili jsme rytmus a domácí postavili na nohy, dali nám dva góly a začali si věřit," povídal Pokorný.

Speciální debut v dresu Komety tak zažil devatenáctiletý brankář Karel Vejmelka. Při jeho nástupu se spustil z pardubického kotle pískot. Vejmelka totiž do Brna zamířil právě z Pardubic, kde neprodloužil smlouvu. Talentovaný brankář čelil nebezpečným střelám, s kterými si poradil. Jen při ráně Sýkory mu pomohla tyč.

Brňané si v závěru vytvořili několik šancí a Jan Hruška střelou pod břevno snížil na 1:3. „Samozřejmě nejde Kometu přehrávat šedesát minut, takže ve třetí třetině měli hosté šance. Vítězství jsme si ale pohlídali a zaslouženě vyhráli," prohlásil Král. V závěrečné třetině nakoply svěřence Alois Hadamczika dva vítězné pěstní souboje. Brněnský forvard Tomáš Vondráček přepral Daniela Voženílka a Jakub Koreis měl převahu nad domácím Tomáše Bokrošem. „V závěru jsme dokázali vyhrát jen dvě bitky, jinak nám zápas vůbec nevyšel," hlesl Pokorný. Rozhodčí udělili celkem pět osobních trestů.

Kometě se na Pardubice nedaří. Prohrála s nimi sedm z osmi posledních duelů a naposledy v Pardubicích zvítězila v říjnu 2013. Brňané zůstávají na osmé příčce extraligové tabulky. Na šesté místo, tedy příčku zajišťující přímý postup do play off, už ztrácejí šest bodů. V neděli od půl čtvrté odpoledne hrají doma s trápícím se dvanáctým Zlínem.

HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branka a nahrávky: 8. P. Sýkora (Nahodil, Redenbach), 24. Redenbach (Bokroš), 35. Nahodil (Gregorc) – 56. J. Hruška (Němec). Rozhodčí: Souček, Úlehla – Kis, Lučan. Vyloučení: 10:14, navíc Bokroš, Voženílek – Vondráček, L. Čermák, Koreis všichni 10 min. Využití: 2:0. Střely: 25:24. Zblokované střely: 15:18. Hity: 11:16. Úspěšnost vhazování: 56 % (35/63) – 44 % (28/63) Diváci: 9083.
Sestavy:
Pardubice: Maxwell – Štajnoch, Čáslava, Bokroš, Gregorc, M. Šeda, Ščotka, Nedbal, L. Havlík – J. Svoboda, Tomášek, Rolinek – P. Sýkora, Redenbach, Marcinko – Poulíček, Nahodil, Voženílek – Kolář, Kaut, Moučka. Trenéři: R. Král a Zadina.
Kometa Brno: Falter (35. Vejmelka) – Kuboš, T. Kaberle, Dujsík, Hanzlík, Kováčik, Malec – V. Němec, J. Hruška, Ostřížek – H. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II – Vondráček, Koreis, Burian – T. Svoboda, Dočekal, Raška (35. H. Zohorna). Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Autor: Petr Musil