Čekání na gól ukončil Svoboda

Znojmo - Téměř tři zápasy, přesně 174 minut, nedokázali znojemští hokejisté vstřelit gól. Povedlo se jim to až v pátek proti Litvínovu. A dočkali se i vítězství, Severočechy porazili 3:2.

13.2.2009

Znojmo vs. Litvínov 3:2.Foto: Jaroslav Kicl

Vyhlídky na postup do předkola play off však nejsou vůbec růžové. Třinec sice podlehl doma Karlovým Varům, ale na desáté příčce má na třinácté Znojmo šestibodový náskok. A do konce základní části zbývají jen tři kola…

„Když budeme dělat pořád tři body, můžeme být v klidu. Nemusíme se ohlížet dolů a ani nahoru. I když šance tam stále je,“ uvedl znojemský útočník Jaroslav Svoboda.

Právě on ukončil znojemský gólový půst. Chvíli po začátku druhé třetiny usměrnil do branky nahrávku obránce Rýgla. „Jsme samozřejmě rádi, že jsme to konečně zlomili. Ale není to jen o téhle sérii, střelecky se nám nedaří celou sezonu. Pořád hrajeme na jeden, dva góly,“ krčil rameny střelec první branky.

Autor: Kryštof Ženatý