Čiliak hodil nevydařený zápas na Slavii za hlavu a má druhou nulu

Chomutov - Hokejový brankář Komety Brno Marek Čiliak sice nedochytal páteční zápas na Slavii, v neděli mu ale trenéři opět dali důvěru a třiadvacetiletý slovenský gólman se jim za to odvděčil spolehlivým výkonem. Podruhé v sezoně vychytal nulu a Kometa tak vyhrála na ledě Chomutova 3:0.

28.10.2013

Brankář Komety Brno Marek Čiliak.Foto: DENÍK/Ondřej Littera

V pátek v O2 areně dostal Čiliak tři góly ze sedmi střel a po první třetině pro něj duel předčasně skončil. Na ledě Pirátů se mu ale dařilo mnohem více.

„Trochu jsem se toho bál. Slavii jsem ale hodil za hlavu a vyšlo to. Bylo to ale i tím, že Chomutov více střílel a já jsem byl v zápřahu. To jsou lepší zápasy, než když na vás nic nejde. Lépe se dostanete do tempa," řekl Čiliak, který si podle oficiálního zápisu připsal 43 zákroků.

Nejvíce práce měl při přesilových hrách soupeře a poté hlavně ve třetí třetině, kdy se domácí snažili duel zdramatizovat. „Nějaké šance měli, ale my jsme bránili dobře. Nepouštěli jsme je do dorážek a střely jsem viděl. Snažil jsem se to nevyrážet a to se dařilo," uvedl Čiliak.

Kometě na severu Čech pomohla i rychlá vedoucí branka. Skóre otevřel již v osmé minutě Michal Kempný. „My v prvních třetinách moc branek nedáváme, teď nás to nakoplo. A pak už se hraje dobře, když vyhráváte," usmíval se slovenský gólman, jenž ocenil i pomoc spoluhráčů při plnění defenzivních úkolů. „Myslím si, že to bylo celkově dobré. Hrajeme ze zabezpečené obrany. Čekali jsme na protiútoky, které přišly a dali jsme z nich góly," řekl Čiliak.

Odchovanec Zvolena, který působí v Kometě již od mládežnických kategorií, momentálně dostává více příležitostí než zkušenější Jiří Trvaj. Již popáté za sebou nastoupil od začátku jako jednička a podruhé neinkasoval. „Cítím důvěru a jsem za ni rád. Snažím se ji trenérům oplatit," uvedl Čiliak.

Autor: ČTK

28.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
Vědci minulý týden odchytili a očipovali rysa v Moravském krasu. Očekávají, že díky tomu získají nové poznatky o vzácné šelmě.
5

Vytrvalejší cestovatel než vlk. Rys přišel do Moravského krasu až z Beskyd

Michal Gálik (vpředu).

Díky práci snů zdarma cestuje po světě. Při natáčení mu ale opice ukradla kameru

Potvrzeno. V Brně vyroste park pro společné fandění v době olympiády

Brno /ANKETA/ – Hokejové hřiště, curlingové dráhy či malý skokanský můstek. To a mnohem více nabídne nový olympijský park, který vznikne v Pavilonu Z v areálu brněnského výstaviště. V pátek to potvrdilo vedení Brna s Českým olympijským výborem. Od února 2018, v době konání zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu, tak budou moci lidé v Brně společně sledovat přímé přenosy a fandit českým sportovcům. V olympijském parku si navíc některé sporty i sami vyzkouší.

Festival Ibérica: divoké flamenco, originální paella a jižanská atmosféra v Brně

Brno – Flamenco, ochutnávky španělských specialit, tvůrčí dílny tance, zpěvu nebo kytary. Jižanský styl života do Brna vnese 14. ročník festivalu Ibérica, který potrvá od 28. června do 4. července.

Jedenasedmdesátiletá řidička nabourala do domu. Je lehce zraněná

Brno – Tvrdým nárazem skončila v sobotu ráno cesta jedenasedmdesátileté ženy. Autem nabourala do domu v Nováčkově ulici v Brně.

Nečase z Komety si na draftu NHL vybrali Hurikáni. Jako dvanáctého v pořadí

Chicago, Brno – Měl dokonce atakovat první pětku, nakonec se na něj dostalo jako na dvanáctého v pořadí. Hokejového útočníka Martina Nečase z brněnské Komety si na draftu NHL vybrala Carolina Hurricanes.