Další famózní obrat, Kometa pokořila Hradec

Brno - Další dramatické představení z modrobílého repertoáru zahrála Kometa své vyprodané hale. Brňané v jednom z nejlepších zápasů sezony sice prohrávali 0:2, ale bojovností zvrátili zápas, a zvítězili 3:2. V prvoligové tabulce si po 23. kole udržují první pozici.

15.11.2008

Alexandr HylákFoto: DENÍK/Archiv

„Musím týmu opět vyseknout poklonu, že jsme se i ze stavu 0:2 dokázali vyhrabat a utkání otočit,“ pochválil své svěřence brněnský kouč Vladimír Kýhos. Domácí hokejisté si dlouho nemohli poradit s důraznou a nepropustnou hradeckou obranou. Opět se jim nevydařila první třetina. „V ní nás soupeř přebruslil. Byli takoví živější. Tento týden jsme na tréninku trošku víc bruslili. Byli jsme těžkopádnější, možná se projevila ta předchozí zátěž,“ hledal Kýhos příčinu.

Modrobílí už poněkolikáté připravili svým fandům drama se šťastným koncem. Po špatném rozjezdu a obdržených brankách následoval zlom, návrat do zápasu a velkolepý obrat.

„Když jdeme do utkání za stavu 0:0, tak nečeká se od nás nic jiného než výhra. Kluci jsou pod permanentním tlakem. Když prohráváme, z kluků jakoby spadne nervozita a tým najednou nemá co ztratit,“ reagoval Kýhos otázku týkající se nevydařených úvodů utkání.

Do vyprodané haly Rondo přijel v sobotu nebojácný soupeř s propracovanou defenzívou. Kometa se nemohla proplést hradeckou defenzívou, a tak udeřili hosté. Po bleskových akcích a gólech Luštince a Hrušky vedli hosté 2:0. Další šance vychytal vynikající gólman Hylák

Brňané ale opět prokázali, že utkání nezabalí ani za nepříznivého stavu. Ještě v téže minutě snižoval Mikšan. „Ve druhé třetině jsme změnili styl hry. Přestali jsme soupeře napadat už v útočné třetině. Hradec pak měl problém přejít přes střední pásmo,“ líčil Kýhos jeden z důvodů brněnského vzkříšení.
Punc utkání dodávaly tvrdé souboje, obrovská bojovnost obou týmů. Při jednom z tvrdých střetů se ale zranil brněnský forvard David Švagrovský. „Bohužel má Polodnovu nemoc… Natrhl si postranní křížové vazy,“ posteskl si Kýhos, který už druhé utkání nemohl počítat ani se zkušeným bekem Robertem Kántorem. „Má nejspíše popraskané tříselní úpony. Uvidíme, jak dlouho potrvá léčení,“ nechtěl kouč předbíhat.

Jeho svěřenci po polovině utkání jasně přebrali otěže zápasu. V 38. minuté Zubíček vyrovnal bombou od modré. Hosté se poté dostali pod tlak, který vyústil ve vítěznou Klimtův vítězný gól. „Rána se mi nepovedla. Rozhodně jsem to nechtěl tak provést,“ komentoval Klimt s úsměvem rozhodující moment.

„Soupeř byl výborný. Je to jediné mužstvo, které nás dost potrápilo a dostalo nás pod tlak. Musí se s nimi počítat,“ uvědomuje si brněnský trenér.
Toho čeká už v pondělí další těžká bitva na ledě dřívějšího zaměstnavatele z Chomutova.

HC Kometa - HC VCES Hradec Králové 3:2
Třetiny: 0:0, 2:2, 1:0
Muž zápasu: Alexandr Hylák
Kometa: Hylák - Protivný, Houdek, Zubíček, Mikel, Křetínský, Lhotský, Morava, David - Černý, Švagrovský, Brabenec - Kýhos, Padělek, Klimt - Sedlák, Barus, Mikšan - Vondráček, Kostourek, Haluza. Trenér: V. Kýhos.
Hradec Králové: Luňák - Karlíček, Vojta, Březina, Hendrich, Zukal, Pazdera, Spudil, Sláma - Nedorost, Moskal, Kadlec - Hruška, Koudelka, Volráb - Fořt, Filip, Suchý - Luštinec, Roubík, Ulehla. Trenér: P. Pazourek.
Branky a nahrávky: 32. Mikšan (Lhotský, Barus), 38. Zubíček (Kostourek), 45. Klimt (Houdek, Černý) - 24. Luštinec (Karlíček), 32. Hruška (Ulehla, Vojta). Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Jindra. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).