Devět sérií. Nájezdy rozsekl až vítkovický Olesz

Ostrava, Brno /FOTOGALERIE/ – Hokejisté brněnské Komety prohráli ve 29. kole extraligy na ledě Vítkovic 2:3 po samostatných nájezdech.

12.12.2014 4
18 fotografií
HC Vítkovice Steel – HC Kometa Brno 3:2 po sam. nájezdech

HC Vítkovice Steel – HC Kometa Brno 3:2 po sam. nájezdechFoto: DENÍK / Pavel Sonnek

Nejdelší utkání letošního extraligového ročníku odehráli brněnští hokejisté na vítkovickém ledě. Bitvu rozhodla až devátá série samostatných nájezdů, ve které skóroval domácí útočník Rostislav Olesz. Vítkovice si tak připsaly bonusový bod za vítězství 3:2.

Kometa prohrála i třetí vzájemný duel v letošním ročníku. V tabulce zůstává na čtvrté příčce, tři body za pražskou Spartou. „Chci klukům poděkovat, jak se vrátili do zápasu ze stavu 0:2. I za bod jsme rádi," pravil asistent brněnského kouče Karel Beran.

V úvodní nájezdové sérii se trefili domácí Petr Kolouch i hostující František Ptáček, ale dalších čtrnáct nájezdů patřilo gólmanům. Neprosadil se ani dvougólový hostující útočník Tomáš Vondráček. „Snažil jsem se mířit na vyrážečku, ale byl jsem nervózní, jel jsem svůj první nájezd," povídal v rozhovoru pro Českou televizi Vondráček.

Brněnští hokejisté po druhé třetině ztráceli dvě branky, ale povedl se jim nástup do třetího dějství. V rozmezí dvou minut a 25 sekund dvakrát skóroval Vondráček, a Kometa srovnala. Úvodní branku hosté vstřelili ve vlastním oslabení. „Gól nás hodně nakopl, i když padl z ničeho. Snažili jsme se hlavně další nedostat. Snížení byla zlomová věc zápasu, potom se duel naklonil na naši stranu. Škoda, že třetí už jsme nepřidali," posteskl si Vondráček.

Úvodní branka padla až na začátku druhého dějství a velký podíl na ní měl obránce Tomáš Malec, který ve Vítkovicích hostuje právě z Brna. Na modré čáře naznačil střelu, položil protihráče a jeho ránu vyrazil brankář Marek Čiliak pouze k volnému Ondřeji Romanovi. „Tu střelu si musíme pohlídat, neměli jsme rozebrané hráče u nás ve třetině," mrzelo nejzkušenějšího brněnského obránce Ptáčka.

V polovině duelu šli domácí do dvougólového vedení, když zpoza branky nahrával Petr Kolouch, pro puk si sjel Jan Štencel, lahůdkově si položil brankáře Čiliaka a posunul puk do prázdné branky.

Závěr základní hrací doby přinesl Vítkovicím téměř dvouminutovou přesilovku pěti proti třem, ale brněnští hokejisté jim dovolili pouze střelu Jiřího Burgera. „Za prvních pětatřicet minut jsme měli mít vyšší náskok než 2:0. Potom jsme se nechali trochu strhnout lidmi a začali jsme hrát nahoru dolů. Kometě jsme góly nabídli svými chybami," zlobil se domácí trenér Ladislav Svozil. V neděli od pěti hodin odpoledne přivítá Kometa v Rondu Olomouc.

HC Vítkovice Steel – HC Kometa Brno 3:2 po samostatných nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Roman (Malec), 31. Štencel (Kolouch, Kucsera), rozhodující nájezd Olesz – 42. Vondráček (Dočekal, Dlapa), 44. Vondráček. Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4441.

Vítkovice: Dolejš – Čerešňák, Klok, Kovář, Stehlík, Zíb, Malec, Štencel, Hrbas – T. Svoboda, Burger, Olesz – Vandas, Húževka, Szturc – Huna, Roman, Svačina – E. Němec, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Svozil a Petr.

Brno: Čiliak – Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Hájek – Ton, V. Němec, J. Hruška – Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II – Vondráček, Koreis, Burian – P. Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

12.12.2014 VSTUP DO DISKUSE 4

Nehoda u Lomničky: Držte se! vzkázali spolužáci. Dívka je stále ve vážném stavu

Lomnička – Nezletilá dívka, která si vážně poranila hlavu při čtvrteční dopravní nehodě u Lomničky na Brněnsku, je nadále ve vážném stavu. „Není už bezprostředně v ohrožení života, ale její stav je pořád vážný. Má poraněnou hlavu a je na umělé plicní ventilaci," uvedl mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára. Dívka leží na oddělení ARO v Dětské nemocnice v Brně. Při havárii se zranilo celkem pět mladých lidí.

O Seniorbus je zájem: Jedna cestující žádá, abychom vynesli smetí, vypráví řidič

Brno /REPORTÁŽ/ – Dvaasedmdesátiletá Zdeňka Bombíková zatím z ranního chladu opatrně nastupuje do vyhřátého bílého vozu. Na jeho boku červeně září nápis Seniorbus. Je čtvrtek krátce před devátou ráno. Merhautovou ulicí v Brně v dopravní špičce projíždí množství aut.

Tipy na víkend: Vánoční trhy začaly i na brněnském výstavišti

Brno – Kromě vánočních trhů v centru Brna mohou lidé od pátku zajít i na brněnské výstaviště. Téměř pět set různých prodejců otevřelo své stánky na tamním vánočním trhu. V provozu zůstanou až do 18. prosince. Největším lákadlem jsou podle pořadatelů řemeslné výrobky i regionální delikatesy. Stánkaři je dovezli ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.