Drtiči zdolali Techniku a mají už osmibodový náskok

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Drtiči mají na čele druhé ligy už osmibodový náskok. Svěřenci kouče Libora Žilky výtečně zvládli šlágr 23. kola skupiny Střed, v souboji dvou vedoucích týmů porazili brněnskou Techniku 6:2. Pět branek obstarala elitní lajna SHK.

26.11.2011

SHK Hodonín vs. Technika Brno.Foto: DENÍK/Libor Kopl

Technika to na Hodonín prostě neumí, slovácký celek neporazila už potřinácté za sebou. Drtiči se s vysokoškoláky potkávají pravidelně od sezony 2002/03, kdy obě mužstva ještě hrála krajský přebor.

V posledních letech mají ale výrazně navrch oranžovo-modří. Technika se z výhry radovala naposledy v roce 2008, těsně před Vánocemi. Od té doby si Hodonín připsal dvanáct výher v řadě. Výbornou bilanci Drtiči vyšperkovali v sobotu. Po předchozích výhrách 6:4 a 3:1 zdolaly Techniku letos i potřetí.

„O sérii jsem samozřejmě věděl. Proto jsem moc rád, že jsme ji zase o jeden zápas natáhli,“ řekl domácí kouč Libor Žilka. Ten byl po zápase spokojený. „Vezeme se na vítězné vlně. Uspokojení ale budeme krotit. Kluci k zápasu znovu přistoupili perfektně, navázali na předchozí vydařené duely. Mužstvo střelecky táhne první formace, která hraje skvěle. Mě těší, že se k ní přidávají i ostatní hráči,“ pronesl Žilka.

Domácí začali proti Brnu skvěle, už ve 4. minutě otevřel skóre Jurásek, který se trefil po Hlavačkově přihrávce. Technika odpověděla o minutu později a velmi rázně. Vyloučení Sajdla potrestal Mráz, který propálil gólmana Peksu mezi nohama.

Radost hostujícího týmu trvala jen pár vteřin. Báječnou hokejovou tříminutovku zakončil Rehuš. Domácí útočník skóroval po precizní souhře s Pešem.

Náskok dobře hrajícího Hodonína navýšil na začátku druhé třetiny Nesrsta, který dorazil ze brankáře Techniky střelu Kuby. Drtiči mohli v prostřední části přidat další branky, ale gólman Jirkův byl pozorný.

Hosté podruhé v zápase udeřili v závěru prostřední části, kdy se po Jelínkově střele ve skrumáži prosadil Brzobohatý. Bývalý Drtič dotlačil puk za Peksu natřikrát!

Drtiči když potřebují, tak umějí v pravou chvíli zabrat. A navíc mají štěstí. Třeba jako ve 40. minutě Peš, který si jako jediný z hráčů na ledě všiml, že puk po střele Hlavačkově střele leží vedle betonu brankáře hostů, natáhl se po něm a k překvapení všech jej pohodlně poslal do sítě.

„Nebudeme se vymlouvat na jeden gól, když jsme pětapadesát minut byli horším týmem,“ mávl rukou hostující kouč Roman Kaňkovský.¨

Bývalý extraligový útočník nebyl s výkonem svého týmu spokojený. „Po všech stránkách jsme byli horším týmem, proto jsme zaslouženě prohráli,“ řekl Kaňkovský. Tomu se nelíbila hlavně defenzivní činnost. „Nehráli jsme dobře v obranné třetině. V soubojích jeden na jednoho jsme zaostávali. Domácí dovedli dát ze svého tlaku branky,“ uvedl Kaňkovský.

Jeho tým závěrečnou část nezvládl. V 51. minutě zvyšoval na 5:2 šikula Peš, výhru Hodonína pečetil mazák Jurásek.

Závěr derby poznamenaly drobné šarvátky a rozmíšky. „„Pro diváky je to atraktivní, já jsem na střídačce spíše trnul,“ řekl Žilka. I hostující kouč zůstal nad věcí. „To k tomu patří. Je to přece derby,“ poznamenal Kaňkovský.

Zápas nedohrál domácí bek Hlavačka, který vyfasoval za úder do oblasti hlavy a krku dvouminutový trest. Za protesty a nemístné poznámky pak musel zkušený bek předčasně pod sprchu. „Emoce pracují. S Hlavačkou už jsme to ale probrali,“ řekl po zápase Žilka.

Starosti mladému kouči dělá pouze zdravotní stan některých opor. V sobotu se musel Žilka obejít bez zadáka Komárka, který si obnovil zranění kotníku. Mimo hru jsou i útočníci Kocák a Hollý. Po utkání navíc putoval do nemocnice na rentgen Sajdl, který dostal pukem do zubů.

Hodonín tak vstoupil do druhé poloviny základní části přesvědčivou výhrou. Po třiadvaceti kolech jsou Drtiči první, osm bodů před Technikou. Své postavení bude chtít slovácký celek potvrdit i ve středu na ledě předposlední Chotěboře. Doma se lídr soutěže představí zase v sobotu, kdy do Hodonína přijede podruhé v sezoně Nymburk.

SHK Hodonín – VSK Technika Brno 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Branky: 4. Jurásek (Hlavačka, Peš), 6. Rehuš (Peš, Svoboda), 23. Nesrsta (Kuba, Skočovský), 40. Peš (Rehuš), 51. Peš, 52. Jurásek (Rehuš) – 5. Mráz (Sedláček), 38. Brzobohatý (Jelínek, Sedláček).
Rozhodčí: Škach – Velinský, Švarc. Vyloučení: 7:6, navíc Hlavačka (Hodonín) 10 minut + OK, Habrovec (Technika) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 1494. Střely na branku: 45:29.
Hodonín: Peksa (Šenk) – Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Miklík, Okuliar, Skočovský – Peš, Jurásek, Rehuš – Špok, Barták, Sajdl – Hoza, Nesrsta, Kuba – Fiedler, Charvát.
Technika Brno: Jirkův (Vrba) – Habrovec, Úlehla, Vozdecký, Žalud, Klimeš, Zapletal, Mráz, Sedláček, Rajnoha, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Jurča, Bělohlávek, Česnek, Šedý, Gabriška, Jelínek.

Autor: Libor Kopl

26.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

Operátoři odmítli levné volání pro Brno-střed. Je to kartel, tvrdí radní Bartík

Brno – S velmi výhodným voláním pro obyvatele Brna-středu neuspěla tamní radnice u českých mobilních operátorů. Do středečního posledního možného termínu pro podání nabídek vedení městské části neoslovil ani jeden z nich. Radnice ale svou snahu nevzdává.