Extraligová Kometa stále ''hledá'' přemožitele

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Brněnští hokejisté zvládli i páté přípravné utkání. Ve druhém kole Tipsport Cupu udolali Zlín v prodloužení.

11.8.2009 1

Brněnští hokejisté zvládli i páté přípravné utkání. Ve druhém kole Tipsport Cupu udolali Zlín v prodloužení.Foto: DENÍK/Martin Dostál

Extraligová Kometa zatím nepoznala porážku. I v pátém přípravném utkání brněnští hokejisté zvítězili, v prodloužení druhého kola Tisposrt Cupu udolali PSG Zlín 4:3. O výhru v normální hrací době připravila modrobílé zpackaná třetí třetina. „Špatně jsme začali a špatně jsme taky skončili. Ale důležité je, že jsme v první konfrontaci s extraligovým celkem docela obstáli,“ těšilo asistenta brněnského kouče Václava Baďoučka. Hlavní muž lavičky Vladimír Kýhos sledoval moravskou bitvu z tribuny, operované koleno jej stále nepustilo na střídačku.

Brňanům utekl úvod zápasu, hned v první minutě musel gólman Hylák po Hamrlíkově střele od modré lovit puk ze sítě.

Pak ovšem kontrovala Kometa, poprvé v utkání zafungovala spolupráce Koma-Erat a bylo srovnáno. Vzápětí Procházka pohotovou dorážkou převážil dával na 2:1.

Zlín vstřelil v předchozích dvou zápasech šestnáct branek, útočnou smršť proti včerejšímu soupeři nezopakoval. Brněnská defenziva pracovala v úvodních dvou třetinách spolehlivě, zbylé šance vychytal Hylák

„V předchozích zápasech měli zlínští útočníci extrémní štěstí. Dali spoustu gólů Třinci a Znojmu. Měli být ve střelecké pohodě. Určitě nás prověřili a ukázali, na co se ještě máme zaměřit a dopadlo to, jak to dopadlo,“ narážel Baďouček na příznivý výsledek pro svůj tým. Brňané si vybrali slabé chvilky v poslední dvacetiminutovce. Špatným bruslením pustili Zlín do šancí a ten dvěma góly srovnal na 3:3

„Možná jsme se trošku ukolíbali vedením a zbytečnými chybami jsme přišli o výhru v normální hrací době,“ posteskl si Baďouček.

O vítězi tak rozhodovalo prodloužení. Osmatřicet vteřin před jeho koncem se sám před zlínským gólmanem ocitl Klimt, zamíchal kotoučem a vystřelil Kometě druhou výhru v letošním Tipsport Cupu. Brněnští fandové mohou stále pomýšlet na obhajobu loňského triumfu.

Kometa Brno – PSG Zlín 4:3 pp

Třetiny: 2:1, 1:0, 0:2 – 1:0

muž zápasu: Jaroslav Koma

HC Kometa Brno: Hylák (Trvaj) –Bičánek, Koma, Ovčačík, Mojžíš, Zubíček, Kántor, Houdek, Křetinský, Houdek – Erat, Dopita, Selingr – Svoboda, Pucher, Ludvík – Vondráček, Procházka, Klimt – Korhoň, Brabenec, Dlouhý. Trenér: V. Baďouček.

PSG Zlín: Sedláček (Štůrala) – Hamrlík, Bořuta, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Švrček, Linhart – Rachůnek, Leška, Balaštík – Köhler, Kollár, Důras – Sivák, Vlach, Diviš – Čech, Balán, Ondráček. Trenér: Z. Venera.

Branky a nahrávky: 9. Erat (Koma), 10. Procházka, 21. Koma (Erat), 65. Klimt (Brabenec) – 1.Hamrlík (Leška), 45. Kubiš (Leška), 53. Sivák (Vlach).Diváci: 4000.

11.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Poškozená dlažba v parku před Janáčkovým divadlem.
5

Dodávka se propadla mezi trysky před Janáčkovým divadlem

Třicetistupňová vedra vydrží až do čtvrtka, řeky jsou na hranicích sucha

Maketa Německého domu na Moravském náměstí stojí načerno. Nemá stavební povolení

Brno /ANKETA/ - Brno porušuje skrz své turistické centrum zákon, obvinil šéf brněnských občanských demokratů Robert Kerndl současné vedení magistrátu. Problém vidí v maketě Německého domu na Moravském náměstí. „Musí mít stavební povolení a územní rozhodnutí, které nemá. Jde o černou stavbu," uvedl Kerndl.