Extraligová Kometa stále ''hledá'' přemožitele

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Brněnští hokejisté zvládli i páté přípravné utkání. Ve druhém kole Tipsport Cupu udolali Zlín v prodloužení.

11.8.2009 1
14 fotografií

Brněnští hokejisté zvládli i páté přípravné utkání. Ve druhém kole Tipsport Cupu udolali Zlín v prodloužení.Foto: DENÍK/Martin Dostál

Extraligová Kometa zatím nepoznala porážku. I v pátém přípravném utkání brněnští hokejisté zvítězili, v prodloužení druhého kola Tisposrt Cupu udolali PSG Zlín 4:3. O výhru v normální hrací době připravila modrobílé zpackaná třetí třetina. „Špatně jsme začali a špatně jsme taky skončili. Ale důležité je, že jsme v první konfrontaci s extraligovým celkem docela obstáli,“ těšilo asistenta brněnského kouče Václava Baďoučka. Hlavní muž lavičky Vladimír Kýhos sledoval moravskou bitvu z tribuny, operované koleno jej stále nepustilo na střídačku.

Brňanům utekl úvod zápasu, hned v první minutě musel gólman Hylák po Hamrlíkově střele od modré lovit puk ze sítě.

Pak ovšem kontrovala Kometa, poprvé v utkání zafungovala spolupráce Koma-Erat a bylo srovnáno. Vzápětí Procházka pohotovou dorážkou převážil dával na 2:1.

Zlín vstřelil v předchozích dvou zápasech šestnáct branek, útočnou smršť proti včerejšímu soupeři nezopakoval. Brněnská defenziva pracovala v úvodních dvou třetinách spolehlivě, zbylé šance vychytal Hylák

„V předchozích zápasech měli zlínští útočníci extrémní štěstí. Dali spoustu gólů Třinci a Znojmu. Měli být ve střelecké pohodě. Určitě nás prověřili a ukázali, na co se ještě máme zaměřit a dopadlo to, jak to dopadlo,“ narážel Baďouček na příznivý výsledek pro svůj tým. Brňané si vybrali slabé chvilky v poslední dvacetiminutovce. Špatným bruslením pustili Zlín do šancí a ten dvěma góly srovnal na 3:3

„Možná jsme se trošku ukolíbali vedením a zbytečnými chybami jsme přišli o výhru v normální hrací době,“ posteskl si Baďouček.

O vítězi tak rozhodovalo prodloužení. Osmatřicet vteřin před jeho koncem se sám před zlínským gólmanem ocitl Klimt, zamíchal kotoučem a vystřelil Kometě druhou výhru v letošním Tipsport Cupu. Brněnští fandové mohou stále pomýšlet na obhajobu loňského triumfu.

Kometa Brno – PSG Zlín 4:3 pp

Třetiny: 2:1, 1:0, 0:2 – 1:0

muž zápasu: Jaroslav Koma

HC Kometa Brno: Hylák (Trvaj) –Bičánek, Koma, Ovčačík, Mojžíš, Zubíček, Kántor, Houdek, Křetinský, Houdek – Erat, Dopita, Selingr – Svoboda, Pucher, Ludvík – Vondráček, Procházka, Klimt – Korhoň, Brabenec, Dlouhý. Trenér: V. Baďouček.

PSG Zlín: Sedláček (Štůrala) – Hamrlík, Bořuta, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Švrček, Linhart – Rachůnek, Leška, Balaštík – Köhler, Kollár, Důras – Sivák, Vlach, Diviš – Čech, Balán, Ondráček. Trenér: Z. Venera.

Branky a nahrávky: 9. Erat (Koma), 10. Procházka, 21. Koma (Erat), 65. Klimt (Brabenec) – 1.Hamrlík (Leška), 45. Kubiš (Leška), 53. Sivák (Vlach).Diváci: 4000.