Góly z oslabení byly málo. Kometa padla v Liberci

Liberec, Brno – Jediná domácí výhra, forma takřka k pláči a stav po první přestávce 0:2. I přes několik nepříjemností se nakonec hokejisté Liberce v úterní extraligové dohrávce radovali ze skalpu brněnské Komety. Ta si po výsledku 2:3 v této sezoně připsala teprve třetí porážku po šedesáti minutách.

30.10.2012 3

Hokejisté brněnské Komety v utkání s Libercem.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Ve většině hokejových zápasů znamená přesilová hra výhodu. Ne tak v úterý na severu Čech. V deváté minutě dorážel únik Jakuba Svobody Tomáš Divíšek, o pět minut později překonal svého reprezentačního kolegu sám Svoboda. „Už prvně jsem mířil mezi betony. Při gólu jsem měl spoustu času si kličku rozmyslet," hodnotil trefy v oslabení Brna jeho nejproduktivnější hráč, který ještě mohl za stavu 3:2 pro domácí tři sekundy před koncem srovnat. Trefil tyč.

Domácí Bílí Tygři stále okupují předposlední místo v tabulce a před úterním zápasem se spekulovalo o vratké pozici trenéra Mariana Jelínka. „Tohle neřešíme, jde to mimo nás. Máme problémy sami s sebou. Soustředíme se na naši hru, protože už jde do tuhého," uvědomoval si liberecký brankář Ondřej Pavelec.

Jenomže Kometa se v Liberci zase tak moc nepředvedla. Druhá třetina byla ve znamení libereckého důrazu. Kvůli němu nedohráli útočník Radek Dlouhý a obránce Boris Valábik. První po střetu s Lukášem Dernerem pro lehčí otřes mozku, druhý za pomstu se shozenými rukavicemi. „Tam se zápas lámal. Přestali jsme hrát. Určitě jsme nepředvedli stoprocentní výkon. Je to od nás nějaké jalové," hlásil centr Divíšek, který se trefil ve třetím utkání po sobě.

Za Bílé Tygry odehrál svůj nejlepší „český" zápas Kanďan Wayne Simmonds. Na rasistické urážky z Chomutova v dalším duelu odpověděl dvěma góly. „To je hráč, který nám tu chyběl. Odvede spoustu práce, která nejde vidět. Teď už se zvedáme," radoval se Tomáš Filippi, který vedl „zámořský" útok.

V něm zářil právě Simmonds. Ve 22. minutě snížil, parádní tečí, která se dlouho zkoumala u videa. Ve 44. minutě rozhodl. „Od začátku mi bylo jasné, že je to gól," odmítal úvahy o hře vysokou holí důrazný Kanaďan. Mezi jeho trefy se s tou svou vměstnal ještě Michal Bulíř.

Kometa zůstává na druhém místě, v pátek se utká v domácím prostředí se Zlínem.