Havlát při debutu za San Jose přispěl asistencí k výhře

New York, Brno - Hokejový útočník Martin Havlát, který začínal s hokejem v Brně, při svém debutu v dresu San Jose pomohl Žralokům jednou asistencí k výhře na ledě New Jersey 4:3 po samostatných nájezdech. Ďáblové přitom i díky gólu Patrika Eliáše vedli v utkání 2:0 a 3:2, 32 sekund před třetí sirénou však Joe Pavelski vyrovnal a v penaltovém rozstřelu zařídil hostům bod navíc Ryane Clowe.

22.10.2011

Útočník Martin Havlát.Foto: Deník/Lubomír Stehlík

Havlát, který byl do San Jose vyměněn v červenci z Minnesoty, vynechal úvodní čtyři zápasy svého týmu v novém ročníku NHL kvůli rekonvalescenci po operaci ramena. Český reprezentant si ho poranil během mistrovství světa na Slovensku, a i když doufal, že start sezony stihne, lékaři ho uschopnili až nyní.

Do statistik utkání se zapsal v 37. minutě, kdy svou opakovanou střelou způsobil zmatek před brankou Devils, v němž se nejlépe zorientoval Ryane Clowe a dorazil puk za záda Johana Hedberga. Clowe vyrovnal na 2:2 pouhých 63 sekund poté, co Joe Thornton vstřelil první gól Sharks v utkání.

Výhra na penalty

Ďáblům vrátil vedení v 54. minutě David Clarkson, jenže San Jose se povedla v poslední minutě power-play a v následném penaltovém rozstřelu vyhráli 2:1. Žraloci tak ukončili sérii tří porážek, zatímco Devils prohráli poprvé od porážky 0:3 v úvodním duelu sezony s Philadelphií.

"Když soupeř vstřelil třetí gól, několik kluků se na střídačce postavilo a začali tým hecovat, že dnes stejně nakonec vyhrajeme," prozradil po utkání Clowe. "Když se v těchto momentech lídři mužstva neprojeví nebo utkání vzdáte, není to dobrý signál o vnitřní síle týmu. Moc se mi proto líbilo, jak jsme se k tomu postavili," doplnil Clowe.

Brankář Devils Johan Hedberg si při vyrovnávacím gólu na 3:3 stěžoval na nedovolené bránění soupeře, kvůli němuž nemohl zastavit střelu Pavelského, rozhodčí však branku uznal. "Před brankou byla skrumáž, brankář byl natlačen nevím kým na druhou stranu a pro mě se tam otevřel velký prostor," pokrčil rameny Pavelski, jehož tým přestřílel New Jersey v poměru 41:19.

"Nebyl to nejpovedenější zápas. A nebýt Johana, mohlo to dopadnout mnohem hůř," vyjádřil se k výkonu Devils kapitán Zach Parise, který v první minutě druhé třetiny gólem z trestného střílení zvýšil na 2:0. "Po druhé třetině jsme mohli být rádi, že je stav jenom 2:2. Přesto nás potom jen 30 sekund dělilo od vítězství…" povzdychl si Parise.

Autor: ČTK

22.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Pozor. Řidičák musí na jižní Moravě vyměnit 82 tisíc lidí

Ilustrační foto. Nehoda.

Auto skončilo v řece. Nehoda uzavřela silnici mezi Bílovicemi a Adamovem

Na ledě ve společném dresu. Hokejový tým tří univerzit sbírá podporu

Brno – HC Univerzita Brno. Tak by mohl znít název společného hokejového týmu hráčů z Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického a Mendelovy univerzity. Sportovci třech největších brněnských vysokých škol by pod jednotnou barvou dresu rádi bojovali v druhé lize.

Jistota školky? Nově blízko domova. Brno zavede spádové oblasti

Brno – Každé ráno vyjíždí Martina Kratochvílová z brněnské Bystrce se svou čtyřletou dcerou. „Jelikož pracuji v centru, malou dávám do školky kousek od práce. Je to pro mě pohodlnější. Když skončím, dceru vyzvednu. Kdybych ji musela vyzvedávat v Bystrci, často bych to nestíhala," přiznala matka. Po zavedení takzvaných spádových oblastí, by Kratochvílová mohla mít s umístěním dcery v centru Brna problém. Při letošním zápise si rodiče sice mateřinku vyberou podle zaměření nebo kvality. Hlavním kritériem pro přijetí ale bude místo trvalého bydliště. Brno musí spádové oblasti zavést kvůli novele z ministerstva školství.

Jihomoravská ČSSD chce ve vedení strany Sobotku a Tejce

Brno – Jihomoravská ČSSD na sobotní krajské konferenci v Brně schválila nominaci premiéra Bohuslava Sobotky na předsedu strany a Jeronýma Tejce na prvního místopředsedu strany. Novinářům to řekl tajemník klubu ČSSD v krajském zastupitelstvu Petr Šikula. Jihomoravská ČSSD je první, která nominovala na statutárního místopředsedu někoho jiného než ministra vnitra Milana Chovance. Sobotka zatím získal podporu všude. Premiér preferuje Chovance a už dříve řekl, že k Tejcovi nemá důvěru.