Hodonín utnul venkovní trápení. Derby na Technice rozhodl Jurásek

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Venkovní trápení je u konce. Drtiči po pěti porážkách, poprvé od 5. prosince, naplno bodovali na soupeřově kluzišti. Oslabený Hodonín ve 37. kole druhé ligy zaskočil domácí Techniku Brno, tradičního jihomoravského rivala přetlačil před dvěma stovkami diváků 4:3. Vítězný gól dal ve 45. minutě kanonýr Zdeněk Jurásek. Skvělý výkon podal i brankář Kevin Rozum, který zlikvidoval dvaačtyřicet střel soupeře.

1.2.2015

Brněnská Technika podlehla Hodonínu.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Do autobusu, který přivezl hokejisty Hodonína k devětašedesátému jihomoravskému derby, nastoupila jen hrstka hráčů SHK. Drtiče stále trápí marodka, kvůli které se trenérům Oslizlovi s Prčíkem nepodařilo dát dohromady ani tři kompletní pětice.

Pokorný a spol. se ale ve složité situaci kousli a i ve značně okleštěné sestavě ze sebe vydali maximum. Zatímco na Vsetín ještě maximální úsilí nestačilo, na Technice už se sedmý tým tabulky radoval.

„Kluci si rozhodně zaslouží velkou pochvalu a poděkování. Na to, v jakém počtu jsme zápas odehráli, tak podali opravdu výborný výkon," prohlásil asistent hodonínského kouče Jan Prčík starší, který neocenil pouze muže na ledě, ale i příznivce v hledišti. „Chtěl bych poděkovat našim fanouškům. Přijeli za námi a celý zápas nás hlasitě podporovali. I oni mají na výhře velký podíl," uvedl Prčík. Hosté drželi po úvodní dvacetiminutovce přijatelný výsledek 1:1.

Brňané byli v první třetině lepší, ale nedokázali nalézt recept na výtečného gólmana Rozuma, který inkasoval pouze v 15. minutě, kdy se ve dvojnásobné početní výhodě prosadil Peter Bustin.

Bojovní Drtiči dokázali brzy srovnat. Škápikovo nahození tečoval těsně před Novákem Michal Kuba, který dvě minuty před přestávkou rozjásal početnou skupinku hostujících příznivců. „Jsme rádi, že nám tentokrát neutekla první třetina, což nás teď hodně trápilo. Kluci zabrali, a i když jsme prohrávali, tak dokázali do přestávky srovnat," řekl Prčík.

Naopak domácí odcházeli z ledu do kabin hodně rozmrzelí. „První krok k našemu neúspěchu byla první třetina. Měli jsme v úvodní pasáži dost střel i šancí, ale bohužel se nám nepovedlo naši převahu více zužitkovat," posteskl si trenér Techniky Roman Kaňkovský.

Tomu náladu nevylepšil ani Zdeněk Jurásek. Hodonínský mazák si po Kubově přihrávce vybruslil od mantinelu a střelou mezi betony brněnského brankáře poslal slovácký celek do nečekaného vedení.

A to ještě nebylo od hostujících hráčů vše. Svůj návrat do sestavy SHK oslavil krásnou brankou Radoslav Smetana.

Mladý slovenský forvard si zpracoval bruslí těžkou přihrávku a po pohledné otočce napálil kotouč přesně pod horní tyč Novákovy svatyně. „Do druhé třetiny jsme nastoupili s tím, že scénář bude pokračovat a že nám to dál půjde samo. Soupeř ale využil dvou našich chyb a otočil vývoj utkání. My jsme se pak těžko dostávali do hry, byli jsme hodně nervózní," přiznal Kaňkovský.

Brňany vrátil do utkání Petr Jurča, který svým jubilejním dvacátým přesným zásahem v sezoně snížil na 2:3. „Škoda že jsme před koncem třetiny dostali kontaktní gól, protože s dvoubrankovým vedením se hraje přeci jenom lépe," litoval Prčík.

Hodonín ovšem dokázal rivalovi znovu odskočit. Kuba ani Sajdl na Nováka ještě nevyzráli, ale čtyři vteřiny po návratu vyloučeného beka Klimeše na led se hosté dočkali.

Domácí defenziva dala příliš prostoru zkušenému Juráskovi, který svým druhým gólem v zápase přiblížil Drtiče cenným třem bodům.

Vysokoškoláci dokázali duel zásluhou přesné trefy nejproduktivnějšího hráče Michala Brzobohatého zdramatizovat, ale na zvrat už domácí neměli, i když několikrát byli v hektickém záběru blízko vyrovnání.

Jedenasedmdesát vteřin před třetí sirénou odeslal sudí Held na trestnou lavici hodonínského Kučeru. Domácí trenéři početní výhodu ještě umocnili odvoláním brankáře, ale statečně bojující Drtiči si už těsný náskok nenechali vzít. A to ani přesto, že posledních šest vteřin se museli bránit pouze ve třech proti šesti. „Chyběl nám tam větší důraz, navíc jsme málo chodili do brankoviště," pravil Kaňkovský. Za nepříznivého stavu se Technika dostala do křeče. „Chtěli jsme až moc, ale dnes nám prostě nebylo přáno," dodal brněnský kouč. Na Drtiče nyní čekají další dva venkovní duely. Ve středu zajíždí sedmý tým tabulky do Karviné, v sobotu se pak představí v Novém Jičíně.

2. liga, 37. kolo

VSK Technika Brno – SHK Hodonín 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky: 15. Bustin (Habrovec, Havíř), 35. Jurča (Pargáč, Látal), 51. Brzobohatý (Klimeš, Benýšek) – 19. Kuba (Škápik, Jurásek), 22. Jurásek (Kuba), 24. Smetana (Mika), 45. Jurásek (Peš). Rozhodčí: Held – Klein, Linhart. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 197. Střely na branku: 45:30.

Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec, F. Vrba, Klimeš, Koukal, Maršálek, Havíř, L. Odehnal – Látal, Brzobohatý, Jurča, Crhák, Zábranský, Benýšek, Heža, Bustin, Čtvrtníček, Pargáč.

Hodonín: Rozum (Kotvan) – Pokorný, Dufek, Škápik, Polesný, Grman – Kučera, Sajdl, L. Vrba – Peš, Jurásek, Kuba – Mika, Tomi, Smetana.

Další výsledky 37. kola: Karviná – Poruba 3:5 (0:2, 2:2, 1:1), Nový Jičín – Přerov 1:5 (0:0, 0:2, 1:3), Opava – Břeclav 5:1 (1:1, 3:0, 1:0), Valašské Meziříčí – Frýdek-Místek 4:3 po samostatných nájezdech (3:2, 0:0, 0:1 – 0:0).

Českým vojákům poslala sušenky i polévky

Brno - Dominika Borková před pár týdny zašla na poštu a poslala balík. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby zásilka nemířila na leteckou základnu Bagrám v Afghánistánu. „Rozhodla jsem se podpořit české vojáky na zahraniční misi a zároveň jim připomenout, že na ně doma myslíme," vysvětluje mladá žena svoji motivaci.

Richard Müller v Brně: nová deska i šansony

Brno – V září vydal nové album a ještě za čerstva s ním vyrazil na koncertní šňůru po českých a moravských městech. V úterý večer se slovenský zpěvák Richard Müller vrací na prkna brněnského Janáčkova divadla, aby zde završil své tříměsíční „To nejlepší" turné.

OBRAZEM: Lucie Bílá a její hosté vystoupili v Brně

Brno – Na poklidnou vánoční atmosféru se mohli lidé naladit v pondělí večer v brněnské hale Vodova. Se svým slavnostním vánočním koncertem tam vystoupila Lucie Bílá. Zpěvačku doprovázela kapela Petra Maláska a nechyběli ani hosté.