Jestřábi si odvezli osmičku

BRNO - Deset, deset! To skandovala brněnská hala Rondo už po dvanácti minutách sobotního duelu první hokejové ligy mezi domácí Kometou a Prostějovem. Kulatého skóre se nakonec fanoušci nedočkali, Brňané zvítězili divokým výsledkem 8:4.

8.10.2007

Z gólu se raduje brněnský útočník Pavel Vostřák (vlevo) s obráncem Jan Mikelem.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Bylo to utkání zvratů. Kometa rychle vstřelila tři branky a po první třetině to vypadalo na jasný debakl Jestřábů. Jenže po přestávce modrobílí přestali hrát a po osmi minutách bylo vyrovnáno.

Jak odpověděla Kometa? Během pár minut nastřílela čtyři góly a bylo rozhodnuto.

„Mrzí mě, že jsme to takhle podcenili. Obrat nás stál hodně sil, do budoucna se nám to nesmí stávat,“ našel po zápase i slova kritiky trenér Komety Rostislav Čada.

Na osmi gólech Komety se podílelo sedm střelců. Dvakrát se trefil Vostřák. Pomyslnou zlatou helmu by si zasloužila akce Padělka, který předložil perfektní gólový pas Zábranskému, nebo samostatné akce Baruse a Appela.

„Pro sebevědomí je důležité, že tam tolik gólů padlo. Na druhou stranu klidně jich mohlo být i víc,“ míní Čada.

Tomu se nevyplnilo přání, aby se nenaplnilo nepsané pravidlo o tom, že se hráči trefují do branky svého bývalého klubu. Těsně před koncem utkání přidal čtvrtý gól Juraj Prokop, který sezonu začínal v Brně. „Ale o to nejde. Spíš je špatné, že jsme dostali čtyři góly, to je moc,“ upozorňuje Čada.

Hodně smutným hrdinou sobotního večera byl hostující gólman Daneček. Na hřišti pobyl sedm minut. Ze tří střel dvě za svá záda pustil a ještě ke všemu si narazil varlata a musel střídat.

Branku modrobílých hájil nečekaně Kubeš. Kamila Jarinu si totiž kvůli onemocnění stáhla Plzeň. Kubeš by měl chytat i dnes.

Páté tříbodové vítězství Komety v řadě ji posunulo na druhé místo v tabulce skupiny Východ. „Na mužstvu je vidět, že se daří. Tu vítěznou řadu teď budeme muset potvrzovat,“ ví Čada.

Dnes čeká Kometu důležité utkání na ledě čtvrtého Havířova.

Už jsme mysleli na další zápas

Mezi nejproduktivnější hráče Komety se vklínil i jeden obránce. Už sedm bodů nasbíral Jan Mikel. Dal tři góly, na čtyři přihrál. Přitom musel dva zápasy vynechat kvůli otřesu mozku. V přesilovce se trefil i v sobotu proti Prostějovu, ale kál se za čtyři góly, které Kometa dostala.

Nebyl vývoj sobotního zápasu až příliš dramatický?
Rozehráli jsme to skvěle, ale bohužel jsme nechali soupeře vrátit do zápasu. Naštěstí jsme to zase rychle urvali na svoji stranu.

Co se s vámi stalo po první přestávce?
Přestali jsme se koncentrovat. Soustředili jsme se hlavně na to, moc se neunavit. Už jsme mysleli na další zápas.

Každopádně osm gólů vám asi dodalo sebevědomí, ne?
Konečně nám to tam začalo padat. Sice jsme vyhrávali, ale s málo gólama. Tohle je lepší, snad to tak půjde dál.

A padá to tam i vám.
To jo. Ale to přestane. (smích)

Máte víc bodů než skoro všichni útočníci, čím to je?
Štěstí a náhoda.

Štvou vás čtyři inkasované góly?
My jsme moc nepomohli gólmanovi. Nechávali jsme ho tam samotného.

Kometa už vyhrála pět zápasů za sebou. Nervozita z úvodu sezony je pryč?
Konečně to z nás spadlo. I když jsme na začátku nehráli špatně, tak jsme remizovali nebo prohrávali a každý to měl asi v hlavě. Teď je to cítit všude. Zdravá sebejistota a nažhavení.

Hrajete jenom na šest beků. Nejste z toho už unavení?
Zatím únava cítit není, ale teď už asi přijde.

8.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Z okolí hlavního nádraží mizí zápach moči, žvýkačky a nedopalky

Brno – Stovky nedopalků a žvýkaček, které ještě minulý týden zdobily okolí hlavního vlakového nádraží v Brně, mizí. Město a městská část od prvního prosince spustily nový systém nepřetržitého úklidu. Ve středu jej politici kontrolovali.Podle Iva Rubeše ze společnosti Ave cz odpadové hospodářství je na úklidu nejtěžší hlavně množství odpadu. „Na takových místech totiž jen přibývá, nemůže se přestat ani na chvíli," sdělil.

Fenomén Ondra: Lezení na OH? Mám z toho strach, je to trochu paskvil

Praha, Brno /ROZHOVOR/ - Není to až tak dávno, co o něm věděl jen úzký okruh lezeckých nadšenců. A vida když v pondělí uspořádal tiskovku po návratu z úspěšné mise Dawn Wall (v kalifornských Yosemitech vylezl za rekordních osm dní nejtěžší stěnu světa v proslulém masivu El Capitan), tísnil se na ní solidní hrozen novinářů a několik televizních štábů. Z brněnského sportovního lezce Adama Ondry je definitivně hvězda tuzemského sportu.