Sebevědomí Komety zpražila Třebíč

BRNO - Jako by v prvním zápase sezony padla na hokejisty Komety velká nervozita.

13.9.2007

Ze zápasu Kometa - Třebíč.Foto: DENÍK/Ondřej Surý

Prvoligové utkání s Třebíčí jim vůbec nevyšlo. Svými chybami dovolili soupeři v Rondu vyhrát 4:2. Třebíč v Brně nepustila domácí do vedení. Sama se ho ujala už v sedmé minutě při zbrklé rozehrávce střídající Komety. Jenže modrobílé to nepoložilo, v první třetině si dokázali vybudovat velký tlak a dvě minuty před koncem zavěsil po výborné přihrávce Moskala Černý.

Do druhé třetiny ale vstoupila bojácná Kometa a hned dostala gól. „Druhá část byla z naší strany hodně špatná, o tom si musíme promluvit,“ hlásil po zápase trenér Komety Rostislav Čada. I třetí část začala rychlým gólem Třebíčských. Jenže následovala přesilovka, kterou po pár vteřinách ukončil důrazný Barus. „Stáhli jsme hru na tři formace, dokázali jsme si vytvořit tlak, jenže se nám nepodařilo vyrovnat,“ shrnul Čada.

Jeho tým v závěru odvolal brankáře, jenže mu to nepomohlo. Naopak přišla neobvyklá situace. Na prázdnou branku se řítil Přibyl a vehementně faulovaný trefil jen tyčku. Rozhodčí mu ale připsali technický gól. Nažhavené brněnské publikum tak odcházelo z úvodního zápasu sezony rozhořčené. „Za tuhle porážku mohla naše přílišná nervozita a malý důraz v zakončení. Musíme se dát do příště dohromady, ví Čada.

V zápase se musel obejít bez zraněného brankáře Hronka. „Určitě nám chyběl, ale brankář Kubeš rozhodně nebyl příčinou naší porážky,“ tvrdí Čada. Mladá třebíčská parta možná ukázala dalším týmům, jak na Kometu. „Ustáli jsme tlak a hráli naši hru. Jestli je nějaký recept na Kometu? Musíte mít ze začátku štěstí jako my a pak je to o psychice,“ vysvětluje třebíčský asistent Roman Majzlík.

Ten si ale myslí, že příště už bude Kometu těžší porazit. „Podle mě je to jen otázka času, kdy se rozehraje. Určitě je favoritem východní skupiny,“ myslí si Majzlík.

13.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Nový Moravák svlaží vodotrysky. Vítězný návrh počítá v zimě i s kluzištěm

Brno /VIZUALIZACE/ – Ochlazení v horké letní dny nebo jízdu na bruslích v zimě nabídne po rekonstrukci Moravské náměstí v Brně. Radnice Brna-středu chce vytvořit prostor s vodní plochou a kavárnou, který lidi naláká k odpočinku. V pátek oznámila výsledky architektonické soutěže na podobu náměstí. Z dvaceti návrhů zvítězil v soutěži projekt kanceláře Consequence forma.

Vlak srazil ženu na nádraží v Rosicích. Na místě zemřela

Rosice – Pod koly vlaku zemřela šestatřicetiletá žena v sobotu v Rosicích u Brna. Podvečerní nehoda komplikovala vlakovou dopravu na trati mezi Brnem a Jihlavou.

Vive la France! Bitvu tří císařů opět ovládli Napoleonovi vojáci

Tvarožná /REPORTÁŽ/ – Po 211 letech se historie na Slavkovském bojišti v sobotu odpoledne zopakovala. Přibližně tisícovka vojáků oděných do dobových uniforem před zraky několika tisíců lidí svedla boj připomínající Napoleonovo vítězství v bitvě tří císařů z roku 1805.