Kometa dostala chomutovskou lekci

Chomutov/Brno - /AKTUALIZACE, FOTOGALERIE/ Brněnští hokejisté bez nasazení a vkřeči dokráčeli vChomutově kprohře1:5

2.3.2009

Kometa padla podruhé. Chomutov zvítězil 5:1Foto: Deník/Jan Vraný

Zápas, který budou chtít rychle vytěsnit z paměti. Hokejisté brněnské Komety se protrápili na severu Čech k prohře 1:5. Chomutov vede v semifinálové sérii play off 1. hokejové ligy 2:1 na zápasy.

Brňané potřetí v sérii museli skousnout první obdrženou, tentokrát musel gólman Hylák lovit kotouč ze sítě už po padesáti vteřinách. „Každej zápas dostaneme první gól. Navíc teď tak brzy. To je těžký. Nebudeme se vymlouvat. K soupeři se sice přiklání štěstí, ale prostě jdou více za výhrou,“ hodnotil brněnský kouč Vladimír Kýhos zbabrané utkání.

Jeho svěřenci tragickou první třetinu zakončili, tak jak načali. Dvanáct vteřin před první sirénou dostali gól na 0:3 od útočníka Květoně, kterého si Severočeši vypůjčili z Třince. „To jsou momenty, které mužstvo srážejí. Hráči dnes neměli takovou snahu a nasazení, které musí v play off být,“ kritizoval Kýhos.

„Rozhodla první třetina, kdy jsme Brno přehrávali v nasazení a hlavně v důrazu v koncovce. Mimo dvou branek jsme nastřelili ještě dvě tyčky,“ povídal asistent chomutovského kouče Jiří Rech.

Severočeši už zdaleka nepřipomínají zmatené letce, kteří v základní části bez většího systému kroužili po kluzišti. Naopak. Zpevnili obranu, přidali na důrazu a jejich protivník se mnohdy gólmanu Hanuljakovi nedostane na dostřel dlouhé minuty. „Už nejsme to mužstvo, které v říjnu dostávalo góly z přečíslení. Soustředíme se na obranu, dnes nás Brno přečíslilo za celý zápas jednou, všiml si Rech.

Hosté dostali v Chomutově šanci na zvrat ještě na začátku druhé dvacetiminutovky. Více než minutu a půl hráli přesilovku pět na tři. Na více než pár jedovatých střel se však nezmohli. V té době už prohrávali 0:4. Eiselt totiž prostřelil gólmana Horčičku, který o přestávce vystřídal Hyláka. „Po pauze tam vlezl Hořča. Hned z první střely dostal gól. Ale klukům v bráně nemůžu nic vyčítat, chytají dobře, ale s tím nic nenadělají,“ posteskl si Kýhos.

Jeho svěřenci si připsali pouhou korekci výsledku až na konci druhé třetině, kdy zužitkoval pěknou Barusovu přihrávku Sedlák.

Brňané mají šanci na reparát už v úterý. „Začíná nový zápas. Jestli jsme prohráli 5:1 nebo 1:0, je úplně jedno. Musíme se z toho oklepat, trošku to rozebrat a zítra začít od nuly,“ burcuje Kýhos. „Nemá z toho cenu dělat vědu, ale také se musíme podívat pravdě do očí,“ dodal Kýhos. Jeho svěřenci dnes musí především pořádně zabrat. Jinak se může přiblížit konec sezony.

MUŽ ZÁPASU

S brněnskou obranou si často dělal, co chtěl. Václav Eiselt rychlou brankou nahlodal soupeře a ve druhé třetině zasadil Brnu smrtelnou ránu.

OKAMŽIK ZÁPASU

Brněnská nevyužitá přesilovka 5 na 3. Kdyby Brňané využili více než minutu a půl trvající výhodu, mohli se zápasem ještě něco udělat. Jenže se jim nedařilo.

SMOLAŘ ZÁPASU

Jeho forma nijak neklesla. Přesto si brněnský gólman Alexandr Hylák už po úvodní třetině svlékal dres a pustil do branky Horčičku. Na brněnské brankáře se valila útočná lavina, které nemohli čelit.

Chomutov - Brno Kometa 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Eiselt (Jíra), 17. Domin (Toivonen), 20. Květoň (Hlinka), 25. Eiselt, 29. Hlinka (Ťupa, Květoň) - 38. Sedlák (Barus). Rozhodčí: Souček, Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 4523.
Chomutov: Hanuljak - Nikolov, Grof, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný, Toivonen - Eiselt, Toivonen, Květoň, Hlinka, Mikšovic, Jíra, Hašek, Míka, Jeslínek, Gombár, Domin, Tarvainen.
Kometa Brno: Hylák (21. Horčička) - Zubíček, Koma, Kántor,Lhotský, Křetínský, Kempný, Morava, David - Polodna, padělek, Korhoň, Brabenec, Liščák, Černý, Vondráček, Pucher, Dlouhý, Sedlák, Barus, Klimt.

2.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vdechování inzulinu? Díky modelu plic vědců z Brna

Brno - Namísto injekčního vpichování mohou v nejbližších letech pacienti s cukrovkou inzulin vdechovat. Taková je vize projektu vědců z Vysokého učení technického v Brně, kteří vyvinuli nejdokonalejší model plic na světě. „Jde o novinku ve výzkumu proudění aerosolů v plicích člověka," uvedla mluvčí vysoké školy Radana Kolčavová.

Kometa ztratila derby s Olomoucí ve druhé třetině, prohrála venku popáté v řadě

Olomouc, Brno – Mizerná venkovní série sráží hokejisty Komety níž extraligovou tabulkou. Brněnský celek na hřišti soupeře podlehl už popáté za sebou, když v pátek večer padl s Olomoucí 2:5.